Форма орбіти зірки підтвердила загальну теорію відносності Альберта Ейнштейна

Вперше астрономи виявили зірку, що обертається навколо надмасивної чорної діри в центрі нашої галактики Чумацький Шлях. Зірка обертається по орбіті, передбаченою теорією відносності Альберта Ейнштейна. Про це повідомляє CNN з посиланням на науковий журнал Astronomy & Astrophysics.
Спостереження за зіркою були зроблені астрономами за допомогою надзвичайно великого телескопа Європейської південної обсерваторії. Вчені побачили, що орбіта зірки має форму розетки.
Теорія гравітації Ісаака Ньютона передбачає, що орбіта зірки повинна була виглядати як еліпс, але це не так. Існуюча форма розетки підтверджує загальну теорію відносності Альберта Ейнштейна.
Спостереження велися більше 30 років. Керував дослідженнями директор Інституту позаземної фізики імені Макса Планка Рейнхард Гензел.
"Цей знаменитий ефект, вперше побачений на орбіті планети Меркурій навколо Сонця, був першим свідченням на користь загальної теорії відносності. Через 100 років ми знову його виявили в русі зірки, що обертається навколо компактного радіоджерела Стрільця А * в центрі Чумацького шляху. Цей прорив підтверджує, що Стрілець А * має бути надмасивною чорною дірою в 4 млн разів більша за масу Сонця", - говорить Гензел.
Стрілець А * знаходиться в 26 тис світлових років від Сонця, а наша сонячна система розташована на краю одного з спіральних рукавів Чумацького Шляху.
Також учені додають, що зірка, що обертається навколо чорної діри, відома під назвою S2. Вона проходить найближче до чорної діри менш ніж на 20 млрд км. Зірці потрібно 16 земних років, щоб завершити орбіту навколо чорної діри.
Зазвичай орбіти не є ідеальними колами, об'єкти наближаються та віддаляються під час обертання. Найближчий підхід S2 до чорної діри змінюється кожен раз, що допомагає створити форму розетки. І теорія загальної теорії відносності пророкує, наскільки ця орбіта змінюється.
Раніше Український дощ писав, що у печері у Франції було знайдено фрагмент нитки, створеної 50 тис років тому неандертальцями, що свідчить про те, що неандертальці могли шити одяг.