Фільми Сенцова і Наконечного отримали підтримку від фонду Eurimages

Фільми Сенцова і Наконечного отримали підтримку від фонду Eurimages

Фільм Олега Сенцова "Носоріг" і стрічка Максима Наконечного "Спас" отримали 395 тисяч євро з Eurimages (Єврімаж) - європейського фонду, який надає підтримку в форматі безвідсоткового кредиту на створення кінопродукції. Україна, що стала членом цієї кінофундації в лютому цього року, вперше представляла там свої мажоритарні проєкти.

Про це повідомляє на FB-сторінці Національне представництво України в Eurimages.

Рішення про надання коштів було прийнято на засідання Ради правління Eurimages, де Україна, що стала членом кінофундації в лютому цього року, вперше була представлена ​​своїми мажоритарними проєктами. Участь в засіданні брали національні представники з України - продюсер Володимир Яценко і Сергій Зленко, член Ради державної підтримки кінематографії, власник кінотеатру Boomer.

Фільм "Спас" - це копродукція з Чехією і Хорватією. Продюсує фільм з української сторони Дар'я Бассель, координатор програми фестивалю Docudays.ua. Сценарій написали режисер стрічки Максим Наконечний та Ірина Цілик. Для Максима це режисерський дебют в полнометражному ігровому кіно.

Героїня психологічної драми "Спас" - аеророзвідниця, яка воювала на Донбасі і потрапила в полон, повертається додому до чоловіка після обміну полоненими і дізнається, що завагітніла в результаті згвалтування наглядачем в полоні.

Головну роль ветерана АТО виконала Маргарита Бурковська, також у фільмі зіграв ветеран АТО Мирослав Гай і драматург і продюсер Наталя Ворожбит.

Стрічка стала переможцем на European Work in Progress (EWIP) - ринку кінопроєктів, що проходив у жовтні в Кельні, отримала нагороду в 7,5 тисяч євро. А в минулому році виграла на 11-му пітчингу Держкіно, переможці якого отримують часткове державне фінансування, і крім того отримала фінансування від Чеської кінофундації Czech Film Fund.

"Носоріг" - фільм Олега Сенцова, який ще в 2012 році виграв у пітчингу Держкіно, але його зйомки так і не почалися, адже на початку 2014 року Сенцов був заарештований російськими спецслужбами і незаконно засуджений до 20-річного ув'язнення в російській колонії, звідки був звільнений влітку минулого року з обміну ув'язненими між Україною і Росією.

Події кримінальної драми "Носоріг" відбуваються в Україні у 90-ті роки, після розвалу Радянського союзу. Про цей період згадує головний герой фільму - колишній бандит на прізвисько "Носоріг".

Стрічка знімається в копродукції з Польщею і Німеччиною. Продюсер з української сторони - Денис Іванов ( "Артхаус Трафік"). Виробництвом займається компанія "Край кінема", заснована Олегом Сенцовим у 2008 році.

Цього літа проєкт отримав часткове державне фінансування в сумі 25,1 млн грн (50% від бюджету стрічки - 1,65 млн євро), а також виграв конкурс на фінансову підтримку від Польського інституту.

Отримання фінансування проектами "Носоріг" і "Спас" - перший результат членства України в Єврімаж, до якого країна йшла 20 років.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
В Україні для дітей створили мобільний додаток про українську міфологію
Культура
В Україні для дітей створили мобільний додаток про українську міфологію
В Україні вийшов мобільний додаток з доповненою реальністю «Чарівний світ.UA», який популяризує українську міфологію...
В Україні записали 50 нових аудіоказок для дітей, які можна слухати на ґаджетах
Культура
В Україні записали 50 нових аудіоказок для дітей, які можна слухати на ґаджетах
У мережі з’явилися 50 нових аудіоказок для дітей українською мовою. Проєкт реалізовує Країна ФМ та Український культурний фонд...
Найкращі українські фільми року
Культура
Найкращі українські фільми року
В Україні оголосили переможців 3-ї Національної премії кінокритиків «Кіноколо»...
Відкрито провадження щодо знищення культурних та природних об'єктів Криму окупантами
Культура
Відкрито провадження щодо знищення культурних та природних об'єктів Криму окупантами
Прокуратура України відкрила кримінальні провадження щодо фактів, пов'язаних із забрудненням навколишнього середовища в анексованому Росією Криму...
Слухайте, поки не заборонили: 5 пісень на слова Василя Стуса
Культура
Слухайте, поки не заборонили: 5 пісень на слова Василя Стуса
У зв'язку зі скандалом навколо заборони книги про Василя Стуса ми пропонуємо вам послухати кращі пісні на слова великого поета і дисидента...