Фільми Сенцова і Наконечного отримали підтримку від фонду Eurimages

Фільми Сенцова і Наконечного отримали підтримку від фонду Eurimages

Фільм Олега Сенцова "Носоріг" і стрічка Максима Наконечного "Спас" отримали 395 тисяч євро з Eurimages (Єврімаж) - європейського фонду, який надає підтримку в форматі безвідсоткового кредиту на створення кінопродукції. Україна, що стала членом цієї кінофундації в лютому цього року, вперше представляла там свої мажоритарні проєкти.

Про це повідомляє на FB-сторінці Національне представництво України в Eurimages.

Рішення про надання коштів було прийнято на засідання Ради правління Eurimages, де Україна, що стала членом кінофундації в лютому цього року, вперше була представлена ​​своїми мажоритарними проєктами. Участь в засіданні брали національні представники з України - продюсер Володимир Яценко і Сергій Зленко, член Ради державної підтримки кінематографії, власник кінотеатру Boomer.

Фільм "Спас" - це копродукція з Чехією і Хорватією. Продюсує фільм з української сторони Дар'я Бассель, координатор програми фестивалю Docudays.ua. Сценарій написали режисер стрічки Максим Наконечний та Ірина Цілик. Для Максима це режисерський дебют в полнометражному ігровому кіно.

Героїня психологічної драми "Спас" - аеророзвідниця, яка воювала на Донбасі і потрапила в полон, повертається додому до чоловіка після обміну полоненими і дізнається, що завагітніла в результаті згвалтування наглядачем в полоні.

Головну роль ветерана АТО виконала Маргарита Бурковська, також у фільмі зіграв ветеран АТО Мирослав Гай і драматург і продюсер Наталя Ворожбит.

Стрічка стала переможцем на European Work in Progress (EWIP) - ринку кінопроєктів, що проходив у жовтні в Кельні, отримала нагороду в 7,5 тисяч євро. А в минулому році виграла на 11-му пітчингу Держкіно, переможці якого отримують часткове державне фінансування, і крім того отримала фінансування від Чеської кінофундації Czech Film Fund.

"Носоріг" - фільм Олега Сенцова, який ще в 2012 році виграв у пітчингу Держкіно, але його зйомки так і не почалися, адже на початку 2014 року Сенцов був заарештований російськими спецслужбами і незаконно засуджений до 20-річного ув'язнення в російській колонії, звідки був звільнений влітку минулого року з обміну ув'язненими між Україною і Росією.

Події кримінальної драми "Носоріг" відбуваються в Україні у 90-ті роки, після розвалу Радянського союзу. Про цей період згадує головний герой фільму - колишній бандит на прізвисько "Носоріг".

Стрічка знімається в копродукції з Польщею і Німеччиною. Продюсер з української сторони - Денис Іванов ( "Артхаус Трафік"). Виробництвом займається компанія "Край кінема", заснована Олегом Сенцовим у 2008 році.

Цього літа проєкт отримав часткове державне фінансування в сумі 25,1 млн грн (50% від бюджету стрічки - 1,65 млн євро), а також виграв конкурс на фінансову підтримку від Польського інституту.

Отримання фінансування проектами "Носоріг" і "Спас" - перший результат членства України в Єврімаж, до якого країна йшла 20 років.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Склали словник галицької говірки
Культура
Склали словник галицької говірки
На Галичині здавна користуються говіркою, яка відрізняється від інших регіонів України. Якими словами галичани найбільше дивують мешканців інших регіонів?...
Краківський музей князів Чарторийських «заговорив» українською
Культура
Краківський музей князів Чарторийських «заговорив» українською
У лютому у Краківському музеї князів Чарторийських запустили аудіогід українською...
Депардьє знову звинувачують у згвалтуванні акторки, ім'я якої не розкривається
Культура
Депардьє знову звинувачують у згвалтуванні акторки, ім'я якої не розкривається
22-річна актриса звинуватила Депардьє в домаганнях і згвалтуванні влітку 2018 року. Кримінальну справу закривали, однак вона подала нову скаргу...
Номінантами на грант €50 тисяч стали дві українські балетні постановки
Культура
Номінантами на грант €50 тисяч стали дві українські балетні постановки
Дві українські балетні постановки потрапили до шортлиста і стали номінантами на грант престижної культурної платформи Fedora...
Сьогодні, 21 лютого, Міжнародний день Рідної мови
Культура
Сьогодні, 21 лютого, Міжнародний день Рідної мови
ЮНЕСКО вважає за необхідне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності людини і нації. Організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги...