[]

Фелінологи розповідають, як довго можна залишати домашнього кота без уваги

Фелінологи розповідають, як довго можна залишати домашнього кота без уваги

Фелінологи, або фахівці з поведінки котів, відзначають, що міфи про котів у соцмережах не менш популярні за відео з домашніми улюбленцями. Чи не найбільш поширеним міфом є те, що коти - створіння абсолютно самостійні та незалежні й не потребують людської уваги. 

Саме тому більшість людей вважає, що кота можна залишати вдома на довгі години й приділяти час лише тоді, коли є вільна хвилина або ж тільки тоді, коли виникає таке бажання. На їхню думку, все, що потрібно котам - їжа та достатня кількість прісної води. "Якщо у вас немає достатньо часу, аби доглядати за собакою - заведіть кота!" - чи не найпопулярніша порада для тих, хто планує взяти додому улюбленця.

Аргументують це також тим, що коти - створіння самостійні й уваги господаря не потребують. Якщо ж раптом захочеться відчути присутність людини, кішка начебто сама дасть відповідні сигнали.

Такі поради, однак, роблять для кішок погану послугу. Домашні коти потребують своїх людей-опікунів не менше, аніж собаки. 

Коти - соціальні створіння 

У той час, коли досліджень поведінкових реакцій собак проведено чимало, коти залишилися без належної уваги науковців. Саме тому точну відповідь на питання, як же впливають тривалі періоди самотності на благополуччя кішок знайти складно. 

Однак відомо, що в міру розвитку емоцій і поведінки кішок більшість міфів про цих домашніх улюбленців руйнуються. Одним із перших спростованих стане твердження про кота як про самотню, незалежну тварину, якій байдуже поруч її люди чи ні. Два нещодавні дослідження соціальної активності кішок дають можливість припускати, що кішки насправді дуже соціальні створіння, здатні утворювати міцні та напрочуд глибокі зв'язки зі своїми людськими сім'ями. І хоч написано про цю проблему небагато, жодних підстав вважати, що кішки не відчувають самотності і напевно відчувають нудьгу, немає. 

І якщо інструкцій та цілих книг з порадами щодо виховання собак чимало, то рекомендацій щодо побудови взаємин з котами навпаки. І хоч достеменно невідомо, скільки ж годин самотності допустимо для вашого улюбленця, скільки часу слід йому проводити на вулиці тощо, точно відомо одне: коти, як і собаки, потребують вашої уваги. Якщо з першими доведеться планувати активні прогулянки, то котам достатньо приділити свою увагу для ігор вдома.

Що робити, якщо вас довго не буде вдома?

Якщо ж трапляється так, що вас довго не буде вдома й кішка залишається наодинці, попіклуйтеся про те, щоб час від часу до неї приходив ваш друг або родич, аби приділити її хоча б трохи часу. Так кішка не відчуватиме настільки різкої нестачі уваги та любові. 

Не завадить також зробити домашній простір максимально зручним для улюбленця. Облаштуйте котяче дерево, автоматичні годівниці і пазли з їжею, а також розкидайте іграшки по всьому будинку. Це хоча б додасть зайнятості маленькому другові на час, поки вас не буде. 

Фелінологія — наука про котів.

Термін має латино-грецьке походження від латинського felinus і грецького logos. Фелінологія вивчає анатомію, генетику, фізіологію і розведення свійських котів. Фахівців, що займаються фелінологією, називають фелінологами

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Як за компасом має стояти ліжко: скористаймося древнекитайским вченням фен шуй
Цікаве
Як за компасом має стояти ліжко: скористаймося древнекитайским вченням фен шуй
Кожна сторона світу має свою визначену енергію і по-різному впливає на людину. Ідеальним вважається розташування голови під час сну на північ...
Магічна дата 22.02.2022: що вона означає у нумерології і які зміни принесе у ваше життя
Цікаве
Магічна дата 22.02.2022: що вона означає у нумерології і які зміни принесе у ваше життя
22.02.2022 – це дата-паліндром, тобто та, яку можна прочитати в обох напрямках. Такі дати зустрічаються не так часто і мають значний вплив на події, що відбуваються у світі...
10 різножанрових кінострічок та мультфільмів на Святвечір для родинного перегляду
Цікаве
10 різножанрових кінострічок та мультфільмів на Святвечір для родинного перегляду
Напередодні Різдва за старим стилем «Український Дощ» пропонує до перегляду 10 кінострічок та мультфільмів для спільного родинного перегляду в доброму гуморі...
Що говорять пророцтва Мішеля Нострадамуса про 2022 рік: 5 пророцтв
Цікаве
Що говорять пророцтва Мішеля Нострадамуса про 2022 рік: 5 пророцтв
Пророцтва Нострадамуса стали класикою Нового року. Пророцтво Нострадамуса за всі ці роки були досить точними, і більшість з них були дуже негативними...
Зустрічаємо рік Водяного Тигра: китайський гороскоп на 2022 рік від Кенні Ху
Цікаве
Зустрічаємо рік Водяного Тигра: китайський гороскоп на 2022 рік від Кенні Ху
Кенні Ху - астролог, майстер феншуя і геомант (фахівець з ворожіння за допомогою землі, піску та каміння) склав докладний гороскопдля всіх знаків китайського календаря...