Фаріон назвала Вакарчука бидлом. Є за що?
Днями у мережі з’явилося відео інтерв’ю лідера партії “Голос” Святослава Вакарчука ТРК "Донбас" за 2014 рік. Під час інтерв'ю Вакарчук російською мовою наголосив: “Треба забути про мову, героїв, історію… Це не ті речі, з якими ми маємо йти далі”.
Лідер української парламентської партії в інтерв'ю мало того, що закликає українське суспільство забути про мову, героїв та історію, він також закликає кожній області дозволити самій визначатися, як їй жити. Фактично Вакарчук ще 6 років тому сам розповсюджував ідеї розбрату і сепаратизму.
"Влада повинна по-справжньому навчитися слухати думку кожної людини в цій країні. На Заході він, на Сході, у Криму чи в Києві – це не важливо. Кожна людина і її думка мають бути почуті. Що зараз я пропоную зробити. Повернутися у мирний час. Політикам і політтехнологам припинити натравлювати людей одне на одного через вигадані приводи. Забути, винести за дужки поняття “мова”, “герої”, “історія”. Це не ті речі, з якими ми маємо йти далі. Нехай у Донецьку люди самі ухвалюють рішення щодо культурних пам’ятників, назв вулиць, вшанування героїв, як вони вважають за потрібне... Я вважаю, що абсолютно непотрібним, контрпродуктивним, дратівливим було скасування закону про мови (авторства регіоналів Ківалова-Колесніченка) відразу на другий день роботи ВРУ. Не треба було цього робити! Є багато думок, правильний він чи ні. Але тоді його не треба було чіпати. Це помилка. Російськомовний українець – це така ж гордість, як і україномовний українець. Це два рівноцінних громадянини своєї країни, кожен з яких повинен працювати на благо своєї країни, захищати її, гордитися нею, бути готовим захищати інтереси цієї країни у разі чого..." - сказав Святослав Вакарчук.
Трохи пізніше майбутній лідер "Голосу" додав:
"У мешканців України можуть бути друзі у різних країнах. І у мене вони є в Росії. Ми повинні дружити, у нас не має бути ворогів..."
На появу скандального відео відразу відреагувала депутатка 7 скликання ВРУ від ВО "Свобода" Ірина Фаріон. У своєму пості на Facebook вона емоційно назвала Вакарчука бидлом:
"Яке ж воно БИДЛО, оцей поющій пєтух. Це саме в нього Зе-разумков запозичив ідею винесення за дужки мови, історії, героїв, культури. Звісно, що основний пафос його словес у 2014 році спрямований проти ВО "Свобода", зокрема скасування путінського мовного закону від Колесніченка. Я мала за основне завдання цей закон скасувати. І ми його через КС скасували. Хто ще може слухати завивання цього соросівсько-пінчуківського слуги? Поющая проститутка! Жінки! Майте гідність бити в лице таких опущених ніби чоловіків..."
Нагадаємо, що Святослав Вакарчук нещодавно виступав у Мінську перед росіянами, співаючи українських пісень, за що отримав зовсім несхвальні відгуки тисячів українців у мережі.