Євросоюз запровадить проти білоруського режиму новий пакет санкцій

Євросоюз запровадить проти білоруського режиму новий пакет санкцій

Євросоюз збирається запровадити проти білоруського режиму Лукашенка новий пакет санкцій, який торкнеться ключових технологій та енергетичного сектора Білорусі, пише RFI.

Нові санкції проти Мінська синхронізуються із санкційними пакетами, які Євросоюз раніше ввів щодо росії, повідомило агентство Bloomberg із посиланням на документи, надані для ознайомлення журналістам агентства.

Санкції буде запроваджено «за підтримку офіційним Мінськом російського вторгнення в Україну». За даними Bloomberg, заходи проти білоруського режиму включають:

- санкції на нафту, вугілля, сталь та золото;
- торгові обмеження предмети розкоші, інвестиції;
- санкції, що стосуються авіаційного та енергетичного секторів Білорусі;
- заборона на експорт товарів та технологій подвійного призначення, що використовуються у військових цілях та здатні посилити промисловий потенціал Білорусі.

Білоруський політолог Валерій Карбалевич, коментуючи RFI можливі наслідки нових західних санкцій проти Мінська, зазначив, що «власне на самій політиці диктатора Олександра Лукашенка ухвалення нових обмежень ніяк не відіб'ється».

"Лукашенко поводитиметься так само, як і поводився до цього. Просто тому, що він не має зараз жодного іншого виходу в цій ситуації. Він потрапив до колії повної залежності від Кремля і з цієї колії вистрибнути не може за всього свого бажання. Тому поводитиметься, як і раніше, як із лютого 2022 року", - зазначає Валерій Карбалевич.

24 лютого Білорусь стала співучасником агресії росії проти України, надавши свою територію та повітряний простір російським військам. Ракетні обстріли півночі України, вторгнення через Чорнобильську зону у напрямку Чернігова та Києва здійснювалися з білоруської території.

На думку політолога, ефект від нових санкцій, якщо й буде помітним, то не найближчим часом:

"Завжди в таких питаннях важко одразу прорахувати, яким буде від санкцій економічний, соціальний, політичний ефект. Будь-які санкції — це гра довга, чекати на якісь швидкі наслідки навряд чи варто. Безумовно, будь-які санкції б'ють і верхівкою, і обивателями, і бізнесом — дрібному і великому, б'ють по всіх".

"Не можна, звісно, сказати, що санкції не хвилюють Лукашенка. Він незадоволений, він вимагає від Володимира Путіна компенсувати ті втрати, які зазнає білоруська економіка, він увесь час про ці санкції говорить, він звинувачує опозицію в тому, що нібито це вони, «втікачі» його противники, причетні до рішень про санкції проти Мінська. Так, санкції впливають на Лукашенка. Але впливають зовсім не так, як цього хотів би Європейський Союз, вводячи ці санкції", - пояснив Валерій Карбалевич.

У заяві Євросоюзу від 26 січня йдеться, що Білорусь отримає додаткові санкції у разі прямої участі у війні росії проти України:

«Ми закликаємо білоруську владу утриматися від будь-якої подальшої участі чи сприяння незаконній агресивній війні Росії проти України». Крім того, ЄС закликає припинити надавати свою територію як «плацдарм для атак на Україну, що саме по собі є агресією».

Лукашенко навряд чи може сьогодні зменшити свою участь у війні росії проти України. Адже присутність і пересування російських військ територією Білорусі мало узгоджується з бажаннями Лукашенка, вважає політолог.

27 січня у Єврокомісії підтвердили підготовку нового пакету санкцій проти росії, який включатиме Білорусь. Представник Єврокомісії повідомив, що нові обмеження мають закрити можливість обходу санкцій проти росії через Білорусь.

Український Дощ писав раніше, що Угорщина погрожує заблокувати нові санкції ЄС проти росії.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Конституційний суд Вірменії визнав зобов'язання країни перед МКС щодо арешту путіна
Світ
Конституційний суд Вірменії визнав зобов'язання країни перед МКС щодо арешту путіна
Уряд Вірменії вирішив ратифікувати Римський статут, оскільки розраховує залучити МКС до вирішення територіальних суперечок із Азербайджаном...
Польща і НАТО проведуть військові навчання на кордоні з Калінінградською областю рф
Світ
Польща і НАТО проведуть військові навчання на кордоні з Калінінградською областю рф
Військо Польське збирається формувати смужку суші та проводити розвідку у напрямку території країни-агресора...
Пригожин планує перемістити вагнерівців до Африки — Bloomberg
Світ
Пригожин планує перемістити вагнерівців до Африки — Bloomberg
Власник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин планує розгорнути свої військові сили в Африці на тлі значних втрат у війні в Україні...
Прем'єр Вірменії Пашинян анонсував підписання мирної угоди з Азербайджаном
Світ
Прем'єр Вірменії Пашинян анонсував підписання мирної угоди з Азербайджаном
Прем'єр-міністр Вірменії Ніколо Пашинян анонсував укладення мирної угоди з Азербайджаном і пообіцяв, що нового загострення між країнами не буде...
Бразилія хоче створити «мирний клуб» щодо України без України і за участю Китаю - FT
Світ
Бразилія хоче створити «мирний клуб» щодо України без України і за участю Китаю - FT
У Бразилії за різними оцінками проживає від 350 000 до 500 000 етнічних українців. Це наслідки трьох течій імміграції, яка фактично почалася 1889 року...