Євросоюз схвалив нові санкції проти Росії та Білорусі: чорний список поповнився

Європейський Союз вкотре доповнив список росіян, які потрапили під особисті санкції у відповідь на вторгнення РФ в Україну. До «чорного списку» внесено 14 бізнесменів та 146 членів Ради Федерації. Нові санкції цього вівторка ведено також проти Білорусі: від міжбанківської системи SWIFT буде відключено три білоруські банки, запроваджено заборону на транзакції з білоруським Центробанком та надання країні банкнот євро, посилено обмеження на фінансування торгівлі та інвестицій у республіку.
Спочатку про підготовку нових санкцій щодо Росії та Білорусі у спеціальній заяві повідомила Європейська комісія. Частину оголошених заходів було опубліковано в офіційному виданні ЄС Journal officiel, пише RFI.
Зокрема, Євросоюз доповнив свій «чорний список» громадян РФ, які потрапили під візову заборону та заморожування авуарів. Це, як зазначила Єврокомісія, 14 «олігархів та великих бізнесменів», а також 146 членів Ради Федерації. Серед сенаторів під обмеження потрапили всі, хто голосував за ратифікацію договорів про дружбу Росії із так званими ДНР та ЛНР.
У європейському списку санкцій відтепер значаться: керівник VK Володимир Кирієнко (син заступника глави адміністрації президента Сергія Кирієнка), глава «Аерофлоту» Михайло Полубояринов, президент «Ростелекому» Михайло Осєєвський, голова правління «Сібура» Дмитро Конов, голова «Роснано» Сергій Куліков «ФосАгро» Андрій Гур'єв, основний бенефіціар «СУЕК» та «ЄвроХіма» Андрій Мельниченко (8 номер у списку найбагатших росіян за оцінкою Forbes), голова Трубопровідної металургійної компанії TMK Дмитро Пумпянський (а також його дружина та син), співвласник «Урал Мазепін та його син Микита (донедавна пілот команди "Формули-1"), голова "Русагро" Вадим Мошкович, а також президент Marathon Group, найбільший акціонер "Магніта" Олександр Винокуров.
Тепер у «чорному списку» ЄС 862 фізичні та 53 юридичні особи з Росії.
У заяві Єврокомісії також анонсовано нові економічні обмеження, які, ймовірно, затвердять на саміті ЄС у французькому Версалі 10-11 березня. Це обмеження на експорт до Росії судових систем навігації та радіокомунікаційних технологій, а також санкції проти Російського морського регістру судноплавства (держава технічного нагляду та класифікації морських суден при Мінтранспорті РФ, в якому зареєстровано кілька тисяч російських суден).
Нові заходи щодо Білорусі, як зазначила Єврокомісія, запроваджуються для «вирівнювання» санкційного режиму з тим, що діє щодо РФ, з метою запобігання можливості оминути ці обмеження через офіційний Мінськ та його фінансові інститути.
Від міжбанківської системи SWIFT буде відключено три білоруські банки: «Білагропромбанк», банк «Дабрабут» та Банк розвитку.
ЄС запровадив заборону на надання Білорусі банкнот євро, заборонив транзакції з Національним банком Білорусі та фінансування торгівлі та інвестицій у республіці. Також у ЄС наразі заборонено розміщення депозитів понад 100 тисяч євро від білоруських громадян чи резидентів.