Європейський суд відмовився вживати термінові заходи для захисту храмів ПЦУ в Криму

Європейський суд відмовився вживати термінові заходи для захисту храмів ПЦУ в Криму

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) вирішив не застосовувати термінових заходів для захисту храмів Православної Церкви України в окупованому Криму. Про це йдеться в рішенні суду, опублікованому на сайті ЄСПЛ 1 вересня, пише LB.ua.

"Суд вирішив відхилити запити як такі, що виходять за рамки застосування правила 39 (тимчасові заходи) регламенту суду, оскільки вони не тягнуть за собою ризик серйозної та непоправної шкоди. Суд задовольняє такі запити тільки у виняткових випадках, коли заявники зіткнулися б з реальним ризиком непоправної шкоди", – йдеться в повідомленні.

Окупаційна влада Криму вимагає від ПЦУ (колишньої УПЦ КП) звільнити Кафедральний собор святих рівноапостольних Володимира та Ольги в окупованому Сімферополі. Рішення про виселення з храму, окупаційні суди постановили ще влітку 2019 року. Реальні спроби виселення почалися вже в кінці серпня того року. 4 серпня Верховний Суд РФ відмовив у касаційному перегляді судових рішень про виселення Кримської єпархії ПЦУ з собору.

Однією з перших вимог російської влади після окупації Криму стала перереєстрація всіх релігійних організацій півострова. Українська Православна Церква Київського Патріархату (що стала пізніше частиною Православної церкви України) не підкорилася вимогам окупаційної влади. Кримська єпархія УПЦ Московського Патріархату, на відміну від Київського, пройшла перереєстрацію в грудні 2014 року.

З початку окупації на територію Криму разом з російським законодавством поширилася також загальна політика нетерпимості щодо інших християнських конфесій, за винятком Московського Патріархату. Це призвело до того, що за час окупації становище УПЦ (ПЦУ) на півострові значно погіршилося.

Раніше Український Дощ писав, що в Росії переслідують баптистів і п’ятидесятників. Крім того, УПЦ МП продовжує благословляти окупантів на «охорону» Криму від України.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Ватикан відмовив Дональду Трампу, який запросив Святий престол до своєї Ради миру 
Релігія
Ватикан відмовив Дональду Трампу, який запросив Святий престол до своєї Ради миру 
Святий Престол «не братиме участі у Раді миру через її особливий характер, який, очевидно, відрізняється від характеру інших держав»...
Ватикан надіслав Україні 80 генераторів і ліки
Релігія
Ватикан надіслав Україні 80 генераторів і ліки
Папа Римський організував доставку 80 електрогенераторів до України, а також ліків і продуктів харчування...
Настоятель монастиря УПЦ МП, при якому знайшли підпільну школу, втік з України
Релігія
Настоятель монастиря УПЦ МП, при якому знайшли підпільну школу, втік з України
Згідно з отриманою інформацією, архієпископ Ворзельський виїхав о 23:10 7 січня...
Папа Римський вніс до числа своїх капеланів священника з Прикарпаття Василя Ілика
Релігія
Папа Римський вніс до числа своїх капеланів священника з Прикарпаття Василя Ілика
Верховний Понтифік зараховує всесвітлішого отця Василя Ілика до числа капеланів Його Святості...
Московська церква на Хмельниччині попросила «захисту» у конгресвумен США
Релігія
Московська церква на Хмельниччині попросила «захисту» у конгресвумен США
У ПЦУ назвали цю заяву частиною інформаційної кампанії Московського патріархату...