Європейський суд погодився розглянути претензії України до Росії щодо Криму

Велика палата Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) визнала прийнятною скаргу України про систематичні порушення прав людини в Криму, подану Україною проти Російської Федерації.
Про це у четвер, 14 січня, оголосив ЄСПЛ на слуханнях у Страсбурзі. Про це повідомляє ВВС.
Суд визнав скаргу України "частково прийнятною". Втім, переважна більшість статей, за якими Україна звинувачує РФ у здійсненні системних порушень прав людини у Криму, визнані прийнятними для розгляду по суті.
Зокрема будуть розглянуті звинувачення щодо неналежного розслідування Росією численних вбивств на півострові, щодо практики незаконного позбавлення волі та негідного поводження з людьми, переслідування неросійськомовних ЗМІ та обмеження освіти іншими мовами, ніж російська, щодо залякування та переслідування релігійних лідері, автоматичного надання російського громадянства, обмеження вільного пересування кримчан на материкову Україну тощо.
Суд відхилив як недостатньо неаргументовані лише звинувачення України щодо того, що РФ після окупації встановила в Криму "адміністративну практику щодо вбивств/розстрілів".
Це перший кейс з серії міждержавних справ за скаргами України проти Росії, який Велика палата ЄСПЛ прийняла до розгляду по суті.
З 2014 року до ЄСПЛ подано близько 7 тисяч індивідуальних скарг проти Росії, пов'язаних з подіями в Криму. Питання про відповідальність Росії за порушення Європейської конвенції в Криму Європейський суд тепер зобов'язаний розглянути по суті у найближчі місяці. Коли буде винесено рішення - наразі невідомо.
...