Європа солідарна з Україною: у Франції, ФРН, Італії та Польщі провели опитування щодо війни

Європа солідарна з Україною: у Франції, ФРН, Італії та Польщі провели опитування щодо війни

Санкції проти РФ у відповідь на вторгнення в Україну, військова допомога Євросоюзу та прийом біженців, перспективи європейської інтеграції... Поки лідери країн ЄС зайняті цими ключовими питаннями воєнної кризи, соціологи з'ясували ставлення до них пересічних європейців. 11 березня французький інститут IFOP опублікував результати дослідження, проведе 3 – 7 березня у Німеччині, Франції, Італії та Польщі. 

Своє опитування на замовлення двох аналітичних центрів IFOP провело у країнах, на які припадає 55% всього населення Євросоюзу. За чисельністю населення Німеччина, Франція та Італія займають три перші місця в ЄС, Польща – на п'ятому місці (після Іспанії). Назва дослідження – «Європейські погляди на кризу в Україні».

79% європейців, опитаних IFOP, підтримують серйозні санкції, введені проти РФ у відповідь на вторгнення російських окупантів в Україну. У тому числі 57% схвалюють ці обмежувальні заходи «повністю» (22% відповіли, що «швидше підтримують» санкції).

Постачання озброєнь Україні, щоб «допомогти їй захиститися від російської агресії», схвалює 67% опитаних європейців. З них 40% "повністю" підтримують таку допомогу.

87% опитаних соціологами погоджуються з необхідністю прийняти українських біженців у країнах ЄС. У Польщі "за" - 92%. У Франції цей гуманітарний захід підтримали 80%. У Німеччині та Італії — на десять відсотків більше. 

Соціологи IFOP нагадують, що у 2015 році (після анексії Криму та початку військового конфлікту на Донбасі) схвалювали прийом біженців з України 46% французів, 79% німців та 77% італійців.

Схвалюють вступ України до Європейського союзу в середньому понад 70 відсотків мешканців чотирьох країн. Найвища підтримка – у Польщі (91% – «за»). У Німеччині та Італії - 68 і 71%. У Франції Україну хочуть бачити у складі ЄС 62% опитаних. Інститут IFOP нагадує, що у 2014 році прихильників ідеї європейської інтеграції Києва серед французів було лише 29%, а серед німців – 38%.

Запитали жителів чотирьох найбільших країн ЄС також про їхнє ставлення до президента України та правителя РФ. У середньому 75% європейців «позитивно» висловилися про Володимира Зеленського, який став символом опору путінській агресії. У Польщі та Німеччині найвищі показники позитивних оцінок (93 та 80%).

Негативне ставлення до Путіна має більш ніж 90% європейців. Найсильніше відторгнення глава РФ викликає у Польщі (93% негативних оцінок), Німеччині (89%) та Італії (86%). Негативне ставлення до господаря Кремля висловили 79% французів.

У чотирьох країнах ЄС загалом зараз позитивно сприймають Україну 84% опитаних (Польща – понад 90 відсотків позитивних оцінок, Німеччина – 86%, Франція – 82%).

Росію позитивно сприймають, за середніми оцінками соціологів, лише 16% опитаних. Про позитивне ставлення до РФ повідомили 21% французів, 19% німців, 13% італійців і лише 6% опитаних поляків.

Про несхвалення європейської санкційної відповіді на вторгнення Росії в Україну заявили 14% опитаних. Проти постачання зброї Києву висловилися 24% європейців. Соціологи нарахували 13% противників прийому українських біженців до ЄС, а також 29% тих, хто не підтримує вступ України до Європейського Союзу.

 Інститут IFOP проводив опитування з 3 по 7 березня, через тиждень після початку вторгнення РФ в Україну. Соціологи працювали з репрезентативною вибіркою (близько тисячі людей у ​​кожній країні) за методом квот. Опитування проводилося на замовлення французького Фонду Жана Жореса (Fondation Jean-Jaurès) та Ялтинської європейської стратегії (Yalta European Strategy/YES).

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
У Швейцарії змінилися правила надання соцдопомоги біженцям з України
Світ
У Швейцарії змінилися правила надання соцдопомоги біженцям з України
Якщо біженці знімають гроші з банківських рахунків або інших активів в Україні, то вони зараховуються до доходу. Після цього вони отримуватимуть менше соціальної допомоги...
Агенти ФБР знайшли у маєтку Дональда Трампа 11 комплектів секретних документів
Світ
Агенти ФБР знайшли у маєтку Дональда Трампа 11 комплектів секретних документів
Прессекретар Трампа Тейлор Будович назвав рейд «не просто безпрецедентним, а й непотрібним», охарактеризувавши його як «невдалий» для адміністрації Байдена...
Герхард Шредер зібрався позиватися до Бундестагу через відкликання частини привілеїв ексканцлера
Світ
Герхард Шредер зібрався позиватися до Бундестагу через відкликання частини привілеїв ексканцлера
Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Герхард Шредер опинився під вогнем критики за небажання відмовитися від посади голови ради директорів «Роснефти»...
Виявлена військовими НАТО російська субмарина спливла біля берегів Норвегії — Daily Express
Світ
Виявлена військовими НАТО російська субмарина спливла біля берегів Норвегії — Daily Express
Як пише газета, підводний човен ВМФ росії був виявлений протичовновим військовим літаком P-8 Poseidon Королівських Військово-повітряних сил Великобританії...
Рф відкинула пропозицію Швейцарії представляти інтереси України, звинувативши у втраті нейтральності
Світ
Рф відкинула пропозицію Швейцарії представляти інтереси України, звинувативши у втраті нейтральності
Раніше між Україною та Швейцарією було досягнуто домовленостей, щоб через розрив дипломатичних відносин між Києвом і Москвою інтереси України в рф представляла Швейцарія...