Європа солідарна з Україною: у Франції, ФРН, Італії та Польщі провели опитування щодо війни

Європа солідарна з Україною: у Франції, ФРН, Італії та Польщі провели опитування щодо війни

Санкції проти РФ у відповідь на вторгнення в Україну, військова допомога Євросоюзу та прийом біженців, перспективи європейської інтеграції... Поки лідери країн ЄС зайняті цими ключовими питаннями воєнної кризи, соціологи з'ясували ставлення до них пересічних європейців. 11 березня французький інститут IFOP опублікував результати дослідження, проведе 3 – 7 березня у Німеччині, Франції, Італії та Польщі. 

Своє опитування на замовлення двох аналітичних центрів IFOP провело у країнах, на які припадає 55% всього населення Євросоюзу. За чисельністю населення Німеччина, Франція та Італія займають три перші місця в ЄС, Польща – на п'ятому місці (після Іспанії). Назва дослідження – «Європейські погляди на кризу в Україні».

79% європейців, опитаних IFOP, підтримують серйозні санкції, введені проти РФ у відповідь на вторгнення російських окупантів в Україну. У тому числі 57% схвалюють ці обмежувальні заходи «повністю» (22% відповіли, що «швидше підтримують» санкції).

Постачання озброєнь Україні, щоб «допомогти їй захиститися від російської агресії», схвалює 67% опитаних європейців. З них 40% "повністю" підтримують таку допомогу.

87% опитаних соціологами погоджуються з необхідністю прийняти українських біженців у країнах ЄС. У Польщі "за" - 92%. У Франції цей гуманітарний захід підтримали 80%. У Німеччині та Італії — на десять відсотків більше. 

Соціологи IFOP нагадують, що у 2015 році (після анексії Криму та початку військового конфлікту на Донбасі) схвалювали прийом біженців з України 46% французів, 79% німців та 77% італійців.

Схвалюють вступ України до Європейського союзу в середньому понад 70 відсотків мешканців чотирьох країн. Найвища підтримка – у Польщі (91% – «за»). У Німеччині та Італії - 68 і 71%. У Франції Україну хочуть бачити у складі ЄС 62% опитаних. Інститут IFOP нагадує, що у 2014 році прихильників ідеї європейської інтеграції Києва серед французів було лише 29%, а серед німців – 38%.

Запитали жителів чотирьох найбільших країн ЄС також про їхнє ставлення до президента України та правителя РФ. У середньому 75% європейців «позитивно» висловилися про Володимира Зеленського, який став символом опору путінській агресії. У Польщі та Німеччині найвищі показники позитивних оцінок (93 та 80%).

Негативне ставлення до Путіна має більш ніж 90% європейців. Найсильніше відторгнення глава РФ викликає у Польщі (93% негативних оцінок), Німеччині (89%) та Італії (86%). Негативне ставлення до господаря Кремля висловили 79% французів.

У чотирьох країнах ЄС загалом зараз позитивно сприймають Україну 84% опитаних (Польща – понад 90 відсотків позитивних оцінок, Німеччина – 86%, Франція – 82%).

Росію позитивно сприймають, за середніми оцінками соціологів, лише 16% опитаних. Про позитивне ставлення до РФ повідомили 21% французів, 19% німців, 13% італійців і лише 6% опитаних поляків.

Про несхвалення європейської санкційної відповіді на вторгнення Росії в Україну заявили 14% опитаних. Проти постачання зброї Києву висловилися 24% європейців. Соціологи нарахували 13% противників прийому українських біженців до ЄС, а також 29% тих, хто не підтримує вступ України до Європейського Союзу.

 Інститут IFOP проводив опитування з 3 по 7 березня, через тиждень після початку вторгнення РФ в Україну. Соціологи працювали з репрезентативною вибіркою (близько тисячі людей у ​​кожній країні) за методом квот. Опитування проводилося на замовлення французького Фонду Жана Жореса (Fondation Jean-Jaurès) та Ялтинської європейської стратегії (Yalta European Strategy/YES).

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Боротьба за вплив на Африку між Заходом та росією загострюється - Жозеп Боррель
Світ
Боротьба за вплив на Африку між Заходом та росією загострюється - Жозеп Боррель
Візит до Південно-Африканської Республіки та Ботсвани голови європейської дипломатії Жозепа Борреля проходив з 26 по 29 січня...
Президент Хорватії Міланович заявив, що «Крим більше ніколи не буде Україною»
Світ
Президент Хорватії Міланович заявив, що «Крим більше ніколи не буде Україною»
Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що Крим більше ніколи не буде частиною України, і закликав Європу не вступати у війну РФ, яку він назвав «наддержавою»...
На президентських виборах у Чехії тема України була одною з ключових у визначенні симпатій виборців
Світ
На президентських виборах у Чехії тема України була одною з ключових у визначенні симпатій виборців
Ростислав Хотин, журналіст «Радіо Свобода» у Празі, зауважив, що у Чехії відбулися перші вибори у ЄС, де питання України було домінантним...
Угорщина та Австрія домовилися не постачати зброю Україні — заява міністрів оборони
Світ
Угорщина та Австрія домовилися не постачати зброю Україні — заява міністрів оборони
Міністри оборони Австрії та Угорщини Клаудія Таннер та Крістоф Салай-Бобровніцкі на зустрічі в Будапешті заявили, що спільно домовилися не надсилати зброю в Україну...
У прикордонних з Україною областях рф запровадили огляд машин у пошуках зброї та вибухівки
Світ
У прикордонних з Україною областях рф запровадили огляд машин у пошуках зброї та вибухівки
Російський диктатор владімір путін ввів обов'язковий огляд машин у регіонах з «високим рівнем терористичної небезпеки»...