Естонія висловила територіальні претензії до Росії

Голова Рійгікогу, вищого представницького і законодавчого органу влади в Естонії, Хенн Пиллуаас заявив, що Тартуський мирний договір між РРФСР і Естонією донині має юридичну силу.
Тартуський мирний договір було підписано 2 лютого 1920 року в естонському місті Тарту і за цією угодою до складу Естонії мають входити частини територій нинішніх Псковської і Ленінградської областей. Російська Федерація в свою чергу вважає, що договір втратив свою силу в 1944 році після "входження" Естонії до складу СРСР.
«2 лютого ми відзначили сторіччя підписання Тартуського мирного договору, яким Росія назавжди визнала незалежність і недоторканність Естонії. Тоді була узгоджена межа між Естонією і Росією, яка за міжнародним правом діє і сьогодні», - пояснив Пиллуаас.
Раніше, у лютому 2020 року спікер Рійгікогу також висловлювався про юридичну силу Тартуської угоди.
«Договір про ненапад, укладений між Естонією і Радянським Союзом у 1932 році, і договір про бази 1939 року безпосередньо посилаються на Тартуський договір. Він не містить ніяких термінів дії або відступу від них. Згідно з міжнародним правом, Тартуський мирний договір діє і зараз, у 21-му столітті», - зазначав естонський політик.
Нагадаємо, Естонія вважає своє "входження" до складу СРСР у 1940 році анексією і тому спікер пояснював, що Тартуський мирний договір є результатом естонської боротьби за її «свободу як на фронтах Визвольної війни, так і за столом переговорів».
Тоді ж міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу зробив аналогічну заяву під час покладання вінків до підніжжя пам'ятника Калевіпоег в Тарту - монументу Визвольної війни - з нагоди 100-річчя договору.
«Тартуський мир дійсний, правова наступність діє. Фальсифікація історії Росією, яка заперечує анексію Естонії, означає виправдання політики сфер впливу і політики насильства з боку тоталітарних режимів, і Естонська Республіка засуджує це", - зазначив дипломат.
Естонський президент Керсти Кальюлайд також закликала відмовитися від перегляду російсько-естонського кордону і заявила, що мирний договір 1920 року «був, є і залишиться свідоцтвом про народження естонської держави».
У відповідь на це офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова на своїй сторінці у Facebook цинічно висловилася в дусі Кремля, що естонська влада, мабуть, зіткнулися з «кризою розвитку». Насправді територіальні претензії до Росії є майже у всіх її сусідів.