ЄС погодив приєднання Хорватії до Шенгенської зони. Болгарія та Румунія отримали відмову

Країни Європейського Союзу офіційно погодили приєднання Хорватії до Шенгенської зони, повідомив прем'єр-міністр республіки Андрей Пленкович у твіттері. З 1 січня 2023 буде скасовано прикордонний контроль на сухопутних і морських прикордонних переходах Хорватії, а 26 березня 2023-го - у всіх аеропортах, уточнює місцеве видання Danas.
Заявки Болгарії та Румунії на входження до Шенгенської зони були відхилені. Проти них виступила Австрія.
"Нам потрібно більше часу", - пояснив позицію австрійський канцлер Карл Нехаммер.
За його словами, на території країни зараз перебуває близько 75 тис нелегальних мігрантів, які «перетнули зовнішній кордон ЄС і дісталися Австрії».
"Спочатку потрібно вирішити цю проблему", - підкреслив він.
Шенгенська зона — найбільша у світі зона вільного пересування між державами, всередині неї відсутній прикордонний контроль. Для приєднання до цієї зони потрібна одноголосна підтримка усіх країн-учасниць — 22 держав ЄС, Ліхтенштейну, Ісландії, Норвегії та Швейцарії.
Цікаво, що Хорватія входить до Євросоюзу з 2013 року, а Румунія та Болгарія – з 2007 року.
Міністр внутрішніх справ Австрії Герхард Карнер, прибувши на зустріч у Брюсселі 8 листопада, заявив журналістам, що голосуватиме проти ухвалення рішення щодо приєднання Румунії та Болгарії до Шенгенської зони.
«Неправильно, що система, яка не працює належним чином у багатьох місцях, розширюватиметься на цьому етапі», — сказав він, додавши, що ухвалення двох східноєвропейських країн до зони вільного пересування може створити проблеми з погляду безпеки.
На бік Австрії у відмові підтримати заявку Болгарії стали Нідерланди. Влада країни висловила побоювання щодо ризику нелегальної міграції на тлі проблем із корупцією у цій країні.
За даними ООН, цього року близько 145 тис мігрантів перепливли море, намагаючись дістатися берегів Європи, понад 1,8 тис загинули. Прикордонна поліція ЄС Frontex заявила у листопаді, що за перші 10 місяців 2022 року по всьому ЄС було зареєстровано 281 тис незаконних в'їздів — на 77% більше, ніж роком раніше. Це найвищий показник з 2016 року.
Український Дощ писав раніше, що Естонія припиняє мовлення російського «Дождя» слідом за Литвою та Латвією.