ЄС не збирається визнавати Талібан «політично», але працюватиме з владою Афганістану

Влада Євросоюзу не стане «політично визнавати» угруповання «Талібан», що захопило владу в Афганістані, але підтримуватимуть з нею «оперативну взаємодію». До такого рішення за підсумками неформальної зустрічі прийшли міністри закордонних справ ЄС, повідомляє RFI.
Зустріч міністрів відбулася у Брдо в Словенії. За її підсумками заяву опублікував верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
«Аби підтримати населення Афганістану, ми повинні взаємодіяти з новим урядом, що не означає його політичного визнання, це тільки лише оперативний діалог», - йдеться у заяві.
У той же час Боррель підкреслив, що «ця оперативна взаємодія посилюватиметься в залежності від поведінки (афганського) уряду».
«Щоб виміряти поведінку, нам потрібні контрольні показники», зазначив глава зовнішньополітичного відомства ЄС. І назвав ці «показники».
По-перше, чи виконають таліби «зобов'язання» зробити так, щоб «Афганістан не служив базою для експорту тероризму в інші країни».
По-друге, необхідна «повага прав людини, зокрема прав жінок, верховенства закону і свободи засобів масової інформації» в країні.
«Третім орієнтиром буде створення інклюзивного та представницького перехідного уряду на основі переговорів між політичними силами в Афганістані».
Четвертим - «вільний доступ до гуманітарної допомоги при дотриманні наших процедур і умов її доставки» (при цьому ЄС обіцяє збільшити обсяг гуманітарної допомоги - як повідомляє кореспондент RFI, розмір допомоги повинен вирости з 50 до 200 мільйонів євро).
Останнім, п'ятим, орієнтиром буде виконання зобов'язання руху «Талібан» щодо виїзду знаходяться в небезпеці іноземних громадян і афганців, які бажають залишити країну, відповідно до Резолюції 2593 Організації Об'єднаних Націй.
«Деякі скажуть: "О, але Талібан не виконає їх". Давайте подивимося. Наша участь буде залежати від виконання цих умов », - підкреслив Жозеп Боррель.
Раніше зовнішньополітична служба ЄС оголосила про повну евакуацію з Афганістану всіх 520 дипломатів і співробітників місії ЄС у Кабулі, а також місцевого персоналу з сім'ями. Жозеп Боррель повідомив, що Євросоюз готовий повернути свою дипмісію до столиці Афганістану, якщо для цього будуть створені умови у сфері безпеки.