[]

Емоційна криза - початок усіх хвороб

Емоційна криза - початок усіх хвороб

Ще в Давньому Китаї лікарі знали, що емоції впливають на стан людського тіла.

Згідно з положеннями китайської медицини, емоції є основною причиною всіх хвороб і по-різному впливають на окремі органи. Так, легені реагують на смуток, печінка - на злість, нирки - на страх, а шлунок чутливий до тривожних станів. Крім того, кожен орган має свій «смак». Легеням «подобається» пікантне і гостре, печінці - кисле, селезінці - солодке, а ниркам - солоне. За словами китайських лікарів, всі органи також мають власну енергію.

У китайській медицині прийнято вважати, що нирки - це один з найважливіших органів у тілі людини. Вони складають основу Інь і Янь, та є найважливішим енергетичним центром. Нирки тісно пов'язані з опорно-руховою системою, слухом і сприйняттям страху.

Печінка пов'язана с кровотоком, вона фільтрує кров. Про проблеми з печінкою може свідчити свербіж, головні болі і запаморочення. Печінка відіграє найважливішу роль в забезпеченні постійного потоку енергії і думок в тілі людини. Якщо вона функціонує нормально, то ніякого стресу бути просто не може. Люди зі здоровою печінкою відрізняються спокоєм, легкістю прийняття рішень і часто стають чудовими лідерами.

Як і чому трапляються емоційні зриви

Емоції можуть призводити до появи багатьох захворювань навіть у найздоровіших людей. Для цього достатньо всього лише вразити чутливу точку тіла і спровокувати її дисфункцію. А те, що відбувається далі, вже називається психосоматичним розладом. Людина не здатна постійно уникати стресових ситуацій, але кожен з нас справляється зі стресом по-різному.

Так, якщо людина відчуває, що може взяти ситуацію під контроль, вона робить активні кроки щодо вирішення проблеми. Та найгірше, що ми можемо зробити, це спробувати уникнути конфронтації, що в кінцевому підсумку, тільки збільшить рівень стресу і прискорить розвиток хвороби.

Психосоматичні захворювання - це захворювання, викликані впливом на людину стресових факторів, що завдають всьому тілу і його органам непоправної шкоди.

Біль в серці

Спільні дослідження лікарів і психологів показали, що «любов і біль проходять через серце». Але інші органи теж схильні до «душевних атак». Це означає, що «зранена душа» часто впливає на нормальну роботу серцево-судинної, дихальної та травної систем.

Крім того, видимі частини тіла теж нерідко стають жертвами «сильних душевних потрясінь», включаючи шкіру на грудях, спині і руках.

Жінки більш вразливі, ніж чоловіки

Як правило, жінки частіше за чоловіків страждають від психосоматичних захворювань. Чоловіки ж, навпаки, не пов'язують хвороби з психічними порушеннями. Їх емоції мають «короткий термін придатності», а тому вони набагато швидше витрачають свій емоційний запал.

Найчутливіші ділянки тіла до впливу «душевних потрясінь»:

Спина. Коли вам здається, що на вас звалилися всі труднощі життя, вашу спину пронизує біль і напруга.

Дихальна система. Труднощі з диханням, задуха або відчуття, немов щось застрягло в горлі, є зовнішніми симптомами, які вказують на те, що оточуючі люди чи події змушують вас «задихатися».

Серце. Цей орган сильніше за всі інші пов'язаний з емоційним життям. Коли ви готуєтеся до побачення, серцебиття частішає, а коли ви налякані, серце ніби «зупиняється».

Органи травлення. Інтроверти, які звикли копатися в собі, часто страждають від серйозних проблем з травленням. Так, гастрит і виразку шлунка найчастіше діагностують у тих, хто відчуває труднощі зі спілкуванням.

Шкіра. Висипки і прищі говорять про те, що людині «некомфортно у власній шкурі». Часом, наявність шкірних захворювань натякає на бажання позбутися деяких людей або обставин у своєму житті.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Здоров'я
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Вода сприяє швидкому зволоженню організму, однак напої з більшим вмістом цукру, жиру або білка роблять це ще краще...
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Здоров'я
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Ізраїльські вчені з Єврейського університету довели, що між курінням та розвитком психічних розладів є тісний зв’язок...
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Здоров'я
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Чому ходьба корисніше за біг і що відбувається в організмі під час прогулянки...
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Здоров'я
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Результати дослідження довели, що використання електронних сигарет значно збільшує ризик розвитку в людини хронічних захворювань легень...
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%
Здоров'я
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%