[]

Електронні сигарети шкодять мозку

Електронні сигарети шкодять мозку

Дослідники виявили, що ці пристрої можуть призводити до пошкодження головного мозку і стовбурових клітин. Вчені вважають це особливо небезпечним тому, що в цільову аудиторію покупців електронних сигарет входять, перш за все, підлітки і молоді люди до 30 років, у яких мозок все ще перебуває в критичних фазах розвитку.

Е-сигарети: навіть короткочасне використання завдає шкоди мозку

Дослідники з Каліфорнійського університету (штат Каліфорнія, США) запевняють, що вплив вейпів на мозок людини можна помітити практично відразу. Навіть кілька «перекурів» здатні викликати стрес у стовбурових клітинах, які особливо важливі для повноцінної роботи мозку.

Атена Захеді, провідний автор дослідження, опублікованого в науковому журналі iScience, стверджує, що хоча спочатку вони вважалися безпечними, електронні сигарети точно не безневинні. За її словами, систематичне куріння таким способом може спровокувати відмирання стовбурових клітин.

Без сторонніх впливів вони, як правило, протягом життя перетворюються в спеціалізовані частки, такі як клітини головного мозку. Але, завдяки дослідам на мишах, вченим вдалося розкрити механізм і суть згубного впливу електронних сигарет на клітини.

Виявилося, що вся справа у викликаній стресом мітохондріальній гіперфузіі (скорочено SIMH), просто кажучи, захисній реакції організму.

Високий рівень нікотину у вейпах розкриває клітини, дозволяючи кальцію та іншим іонам безперешкодно проникати всередину, в результаті чого відбувається перенасичення мінералами, і найважливіші органели клітини - мітохондрії - набухають, змінюючи свою морфологію і функцію. Вони навіть можуть розриватися і, в кінцевому рахунку, стають причиною загибелі всієї стовбурової клітини.

Найжахливіше, що пошкоджені клітини можуть призводити до нейродегенеративних недугів, таких як хвороба Альцгеймера, Паркінсона або слабоумство. Тому експерти радять не обманюватися, думаючи, що електронні сигарети не завдають жодної шкоди і що вони корисніші звичних тютюнових виробів. Необхідно пам'ятати, що звичайна сигарета хоча й містить набагато більше шкідливих домішок, на клітинному рівні е-сигарета не менш небезпечна.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Що таке Cancer Survivors Day і чому він потрібен Україні?
Здоров'я
Що таке Cancer Survivors Day і чому він потрібен Україні?
Щорічно в Україні діагностують близько 170 000 нових випадків онкологічних захворювань. Більше мільйона людей живуть з історією раку: це ті, кому нещодавно поставили діагноз, ті, хто лікується від рецидиву, й ті, хто переміг хворобу....
Скільки коштує в Україні лікування раку
Здоров'я
Скільки коштує в Україні лікування раку
В Україні щороку на онкологію захворює 160 тис. українців. У перерахунку на кількість населення, ця цифра приблизно така ж як і в Європі, але смертність в Україні набагато вища....
З 1 червня відкриються фітнес-центри і басейни: названо умови роботи і відвідування
Здоров'я
З 1 червня відкриються фітнес-центри і басейни: названо умови роботи і відвідування
В рамках ослаблення карантинних заходів в Україні з 1 червня відкриються фітнес-центри і басейни...
Ця ягода допоможе запобігти раку молочної залози
Здоров'я
Ця ягода допоможе запобігти раку молочної залози
Профілактика раку природним шляхом: дослідники знайшли ягоду, здатну руйнувати злоякісні пухлини - зокрема, клітини раку молочної залози....
Свербить родимка: наскільки це небезпечно?
Здоров'я
Свербить родимка: наскільки це небезпечно?
Чому родимки можуть свербіти, і чи є це небезпечним симптомом, ми розповімо в нашому матеріалі ...