Екзарх Білорусі виступає проти автокефалії і білорусизації Церкви

Екзарх Білорусі виступає проти автокефалії і білорусизації Церкви

Низку "програмних" заяв зробив новий патріарший екзарх всієї Білорусі РПЦ митрополит Веніамін в інтерв'ю пропагандистському каналу «Russia Today». Про це повідомляє РІСУ з посиланням на інформацію порталу «Credo.Press».

Митрополит висловився проти "білорусизації" і автокефалії Білоруської Церкви, проти її "участі в політиці", закликав піддати Богу суд тих, хто б'є в Мінську беззбройних протестувальників, смиренно чекаючи проголошення нової Конституції і нових виборів президента країни.

"Позиція Церкви повинна бути нейтральною. Церква повинна бути місцем зустрічі людей різних світоглядів, різних політичних поглядів, рівня освіти, інтересів і так далі", - сказав Веніамін, коментуючи насильство над мирними жителями і фальсифікацію виборів президента.

Більше того, він дав зрозуміти, що емоції учасників протесту пов'язані з їх гріховністю: коли "якісь почуття всередині серця не тільки назовні виходять і шкодять іншим людям - вони і самій людині шкодять, чому і серце болить, і інші виникають проблеми".

Тему автокефалії митрополит назвав "чужою" для Білоруської Церкви:

"Згадують про неї бвльше люди світські, які за допомогою цього також хочуть просунути вперед якісь свої ідеї, побажання і так далі. Але в цьому немає зараз абсолютно ніякої необхідності».

Він закликав "зберігати пильність і уникати будь-яких зазіхань до того, щоб ця тема подавалася в тому чи іншому форматі".

Митрополит Веніамін торкнувся теми відповідальності правоохоронців, котрі дозволяли звірства проти мирних протестувальників, і фактично закликав не вдаватися до їхнього земного суду.

"Треба усвідомлювати, що крім людської спільноти людей буде судити ще й Бог, Який воздасть людям за добрі справи нагороду, а за злі справи - покарання, причому навіть за ті дії, думки, почуття, які невидимі були іншим людям і які, може бути, людина сама не усвідомлює ... У примиренні головною складовою повинна бути можливість пробачити, переступити через образу і більше її не згадувати. Неможливо на терезах людського правосуддя зважити у всіх деталях, хто більше правий, а хто менше, і це може стати новим приводом для суперечок, для подальших розбіжностей", - сказав він.

Незважаючи на свої заяви про аполітичність, митрополит дав зрозуміти, що чекає об'єднання РФ, Білорусі і України в єдину державу.

"Є пророцтво про те, що все одно три братні народи потім будуть разом. Про це будемо молитися, до цього будемо прагнути", - сказав він.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
В рейтингу подкастів Біблія посіла перше місце
Релігія
В рейтингу подкастів Біблія посіла перше місце
Перше місце в рейтингу подкастів на платформі Apple очолила програма, де католицький священник читає Біблію...
Ікону, подаровану Лаврову, обіцяють повернути Україні
Релігія
Ікону, подаровану Лаврову, обіцяють повернути Україні
Боснія і Герцеговина пообіцяла повернути Україні ікону Миколи Святителя, яка раніше була подарована міністру закордонних справ РФ Сергію Лаврову, але з умовою...
Папа Франциск зробив щеплення вакциною Pfizer
Релігія
Папа Франциск зробив щеплення вакциною Pfizer
Офіційних підтверджень про вакцинацію Папи Франциска з Ватикану поки що не надходило. Другу дозу вакцини Папа Римський отримає як належно через три тижні...
Маланка в Україні: історія і традиції свята
Релігія
Маланка в Україні: історія і традиції свята
13 січня, в Україні відзначають свято Маланки, або Щедрий вечір, Василів вечір (14 січня – день Василія Великого). Церква цього дня вшановує пам'ять преподобної Меланії...
Глава УГКЦ: «Немає жодних релігійних причин, щоб оминати вакцинацію»
Релігія
Глава УГКЦ: «Немає жодних релігійних причин, щоб оминати вакцинацію»
Блаженніший Святослав зауважив, що часто люди плекають свої уявлення і забобони, які не мають нічого спільного з релігійним життям...