[]

Експерти назвали найкращий раціон харчування в світі

Експерти назвали найкращий раціон харчування в світі

Середземноморський стиль харчування назвали найкращою дієтою у світі. Такої думки дотримуються американські експерти з харчування.

Журнал US News & World Report опублікував свій щорічний рейтинг найкращих дієт і середземноморський раціон посів перше місце вже вчетверте. Для своєї щорічної добірки редакція журналу проаналізувала більше 40 видів дієт і поговорила з різними експертами-нутріціологами.

Якщо бути точними, то середземноморська дієта – це більше стиль харчування, ніж дієта? Тут немає жодних обмежень, а сам раціон багатий рослинними продуктами, рибою і морепродуктами. Тим, хто дотримується подібного стилю харчування, немає необхідності рахувати калорії або білки, жири та вуглеводи.

На другому місці опинилася DASH-дієта (Dietary Approaches to Stop Hypertension) – так називають дієтологічний підхід до лікування гіпертонії. На третє місце поставили флексітаріанський раціон. Флексітаріанство вважається одним із типів вегетаріанства, при якому не треба повністю відмовлятися від м'яса. Однак основне меню раціону, як правило, складається на основі великої кількості овочів, фруктів, круп і злаків.

Середземноморську дієту також визнали кращою і в чотирьох інших категоріях: найкраща дієта для здорового харчування, найпростіша дієта, дієта для діабету і найкраща рослинна дієта.

Також її включили в список найбільш корисних раціонів для серця – в цьому списку вона посіла друге місце.

Що таке середземноморська дієта

Меню складається таким чином, аби 60 відсотків раціону відводилося на овочі та фрукти, 25-30 – на корисні жири, а 15 – на білок. Від інших раціонів середземноморський стиль харчування відрізняється тим, що тут не обмежується калорійність і не виключаються певні групи продуктів.

  • Дієта сфокусована на фруктах, овочах, цільнозернових, бобових, горіхах, насінні, оливковій олії, травах і спеціях.

  • Морепродукти і птиця є основними видами м'яса середземноморського раціону.

  • Молочні продукти, яйця і червоне вино можна вживати в помірній кількості.

При цьому експерти відзначають, що якщо вживати м'ясо, то краще їсти не більше 85 грамів курки або іншого нежирного м'яса під час одного прийому їжі. А в якості десерту дієтологи радять їсти фрукти.

 Іспанські вчені також дійшли до висновку, що вживання багатих жирами середземноморських продуктів – риби та оливкової олії – сприяє поліпшенню психічного і фізичного здоров'я.

[]
Теги
Схожi
Американські вчені назвали прості способи уповільнити старіння
Здоров'я
Американські вчені назвали прості способи уповільнити старіння
З віком значно змінюються рівні 1379 білків. Відбувається це не поступово, а стрибкоподібно, в три етапи - на 35-му році життя, 61-му і 79-му...
На території столичної ВДНГ відкриють одразу два літніх табори
Здоров'я
На території столичної ВДНГ відкриють одразу два літніх табори
У Києві на ВДНГ відкриють відразу два літніх табори для відпочинку і розвитку творчих та підприємницьких навичок у дітей...
5 продуктів, які розріджують кров
Здоров'я
5 продуктів, які розріджують кров
Для здоров'я серця і судин...
Магнітні бурі: коли їх чекати і як вберегтися?
Здоров'я
Магнітні бурі: коли їх чекати і як вберегтися?
На відміну від травня, в червні не буде тривалих магнітних бур, які атакували жителів Землі декількома серіями. Місяць буде спокійним і серйозних ударів не передбачається....
Названа небезпека регулярного прийому гарячого душу
Здоров'я
Названа небезпека регулярного прийому гарячого душу
Гарячий душ може полегшити симптоми застуди і допомагає розслабитися, проте тривалий прийом водних процедур негативно впливає на стан шкіри....