Джо Байдену - 80, 50 з яких 46-й президент США провів у політиці (фото)

Джо Байдену - 80, 50 з яких 46-й президент США провів у політиці (фото)

46-й президент США Джозеф Робінетт Байден-молодший святкує 20 листопада свій 80-річний ювілей. Два роки тому, у 2020-му Байдена було названо найстаршим президентом США на момент обрання. Але вік не вплинув на погляди і працездатність нинішнього очільника Білого дому.

Джозеф Робінетт Байден-молодший народився у 1942 році у Скрентоні, штат Пенсильванія (саме там відбувається дія американського комедійного телесеріалу «Офіс»), в католицькій родині з середнього класу, яка раніше була більше забезпеченою, проте в якийсь момент зіткнулася із фінансовими труднощами.

Байден – старший з чотирьох дітей. Він виріс у Вілмінгтоні, штат Делавер, де його батько торгував автомобілями.

Байден грав в американський футбол і бейсбол, коли навчався в католицькій школі і, не дивлячись на слабку успішність, був протягом двох останніх років старостою класу. Пізніше він навчався в університеті Делавера, а також закінчив Сіракузький університет у штаті Нью-Йорк.

У 1966 році Байден одружився зі студенткою Сіракузького університету Нелії Гантер, і вони переїхали в Делавер, де Байден склав адвокатський іспит. У них народилися троє дітей.

Нелія загинула в автокатастрофі напередодні Різдва 1972 року, усього через кілька тижнів після того, як 29-річний Байден вперше обирався в Сенат. Разом із Нелією загинула і їхня однорічна дочка Наомі, а сини Гантер і Бо отримали травми.

Гантер, якому зараз 50, багато років боровся з алкогольною та наркотичною залежністю.

У 2014–2019 роках він обіймав посаду у раді директорів української енергетичної компанії. У зв'язку з цим прихильники Трампа в ході президентської гонки говорили про корумпованість Байдена.

Джо Байден розповідав, що після автокатастрофи збирався піти з Сенату, щоб більше часу проводити з дітьми, однак колеги його переконали залишитися.

Щоб поєднати роботу з турботою про сім'ю, він кожного дня по півтори години проводив у поїзді по дорозі на роботу з Делавера до Вашингтона і назад, за що отримав прізвисько «залізничний Джо».

Ці поїздки серйозно вплинули на його політичні погляди. Байден виступав за розвиток залізничного сполучення і в ході передвиборної кампанії 2020 року говорив про необхідність «революції» в цій галузі для боротьби зі зміною клімату і забезпечення робочого класу ефективною системою громадського транспорту.

Згодом Байден одружився вдруге. Через кілька років після загибелі першої дружини, 1977 року, Байден одружився з Джилл Трейсі Джекобс.

Джилл Трейсі — професорка англійської мови в Технічному громадському коледжі Делавера, з 1993 року вона очолює Байденське товариство з боротьби з раком грудей. У Байдена й Джилл Трейсі є дочка — Ешлі (Ashley). Старший син сенатора від першого шлюбу Джозеф Байден III (1969—2015) був генеральним прокурором штату Делавер і членом Демократичної партії. З 2008 року він оголосив про відхід на службу капітаном в Армійську національну гвардію від Делавера як генеральний суддя-адвокат, а також про свій намір служити в Іраку. Бо помер від раку мозку в 2015 році у віці 45 років.

Другий син сенатора Роберт Гантер Байден 2006 року ввійшов до ради директорів американської залізничної компанії AMTRAK, у 2014—2019 роках входив до Ради директорів найбільшого приватного газодобувача в Україні «Бурісма Холдингс». 

Дочка Ешлі є соціальною працівницею. Крім того, у Байдена п'ятеро внуків: Наомі, Фіннеґан, Роберта Мабель, Наталі і Роберт Гантер.

В молодості Байден сильно заїкався, за що його дражнили однолітки. Іноді заїкання проявляється досі.

У 2020 році політичні супротивники вказували на заїкання та похилий вік Байдена, щоб поставити під сумнів його дієздатність на посаді президента.

За 35 років роботи в Сенаті Байден жодного разу не програв на виборах, проте в цілому його політична кар'єра не була простою.

У 1988 році, у віці 46 років, а потім в 2008 році він намагався отримати номінацію на президентський пост від демократів, однак обидва рази поступався конкурентам по партії.

Спочатку могло здатися, що схожий результат очікує і президентська номінація Байдена в 2020 році.

Байден заявив про свою участь у президентських перегонах в квітні 2019 року. Він кілька місяців не наважувався на цей крок і пішов на нього, тільки коли з гонки вибули два десятка інших кандидатів, багато з яких були молодими, більш ліберальними або лівими і куди менш досвідченими в політиці, ніж Байден.

Джо Байден говорив про себе, як про символ стабільності в країні, яка, за його словами, за три роки правління Трампа перетворилася в «поле битви». Він стверджував, що Трамп вніс розкол у суспільство з питань расизму та імміграції і поставив під удар «ключові цінності нашої країни, наше становище в світі, сам наш демократичний устрій».

Загалом Байден провів майже пів століття на держслужбі у Вашингтоні: 35 років у Сенаті і вісім років на посаді віцепрезидента США за Барака Обами з 2009 по 2017 рік.

Протягом багатьох років Джо Байден був членом комітету Сенату з міжнародних відносин і тричі його головою, він часто їздив за кордон і брав участь в переговорах з торговельних питань і ядерної зброї.

У 1979 році Байден зустрічався з радянським керівництвом для обговорення контролю над озброєннями, а в дев'яності роки підтримав розширення НАТО після падіння комуністичних режимів у Східній Європі та розпаду Радянського Союзу.

Обама двічі обирав його віцепрезидентом через великий досвід Байдена у міжнародній політиці.

У 2008 році політичний досвід Байдена став у нагоді Обамі, коли той, будучи молодим сенатором від штату Іллінойс, брав участь в президентських перегонах з Джоном Маккейном, 71-річним республіканцем, який мав досвід війни у В'єтнамі і роботи в комітеті Сенату з питань збройних сил.

Байден і Трамп багато критикували один одного в ході передвиборних дебатів, однак Байден тримався м'якше і добродушніше, чим, імовірно, викликав симпатію виборців, які втомилися від особистих нападок і різких твітів чинного президента Трампа.

Байдену вдається залишатися в політиці протягом такого тривалого часу, тому що люди готові його слухати: Джо є що розповісти про своє життя, і це знаходить живий відгук у багатьох виборців.

Редакція УД поздоровляє народ США та Білий дім з 80-річним ювілеєм Джозефа Байдена та бажає здоров'я, миру і процвітання!

Український Дощ писав раніше про весілля у Білому домі: Джо Байден 19 листопада видав заміж свою онуку на закритій для ЗМІ церемонії.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Україна і росія не підтримали «угоду» МАГАТЕ щодо Запорізької АЕС — Reuters
Політика
Україна і росія не підтримали «угоду» МАГАТЕ щодо Запорізької АЕС — Reuters
гендиректор МАГАТЕ Гроссі представив на засіданні Радбезу ООН п’ять принципів, які, допоможуть гарантувати ядерну безпеку на ЗАЕС...
Ердоган розуміє Україну та підтримує її політично - посол України у Туреччині
Політика
Ердоган розуміє Україну та підтримує її політично - посол України у Туреччині
Посол України у Туреччині Боднар зазначив, що встановлення миру на засадах територіальної цілісності України є пріоритетом турецької зовнішньої політики...
«Удар у спину»: Китай віддав перевагу газопроводу з Туркменістаном, а не з росією
Політика
«Удар у спину»: Китай віддав перевагу газопроводу з Туркменістаном, а не з росією
Влада Китаю замість спільного з рф будівництва газопроводу «Сила Сибіру-2» вирішила зайнятися газовим проєктом із Туркменістаном...
Країни Заходу хочуть запропонувати Україні ізраїльську модель безпеки до вступу в НАТО — WSJ
Політика
Країни Заходу хочуть запропонувати Україні ізраїльську модель безпеки до вступу в НАТО — WSJ
Концепцію ізраїльської моделі для України розробили у вересні 2022 року глава Офісу президента Андрій Єрмак та ексгенсек НАТО Андерс Фог Расмуссен...
«Коли у нашому небі з'являться F-16 – це буде історичний момент» – Зеленський на саміті G7
Політика
«Коли у нашому небі з'являться F-16 – це буде історичний момент» – Зеленський на саміті G7
Президент України подякував кожному з лідерів країн «Великої сімки» за допомогу...