Дві третини біженців з України мають намір залишатися за кордоном до закінчення війни

Близько двох третин біженців з України, які залишили Батьківщину після повномасштабного вторгнення росії, планують залишатися в країнах, які їх приймають, до припинення бойових дій. Такими є дані опитування, проведеного Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) у травні – червні, опублікованого всередині липня.
Більшість тих, хто залишив Україну через війну (в основному це жінки та діти) сподіваються в якийсь момент повернутися додому, — показало опитування, проведене в період з середини травня по середину червня. Співробітники УВКБ ООН опитали близько 4900 осіб з України, які зараз перебувають у Чехії, Угорщині, Молдові, Польщі, Румунії та Словаччині.
Наразі в Європі, за даними ООН, перебуває понад 5,6 млн біженців з України. 3,6 млн з них отримали офіційний тимчасовий захист, запроваджений для українців на території Євросоюзу. УВКБ нагадує, що з моменту повномасштабного вторгнення сил рф майже 8,8 млн осіб залишили Україну, майже 3,3 мільйона повернулися додому за місяці, що минули з 24 лютого.
«Вони прагнуть повернутися до своїх друзів та родичів і турбуються про тих, хто залишився. Більшість хоче дочекатися закінчення воєнних дій», - йдеться у дослідженні УВКБ ООН
Із тих, хто прагне повернутися до України, 40% планують зробити це найближчого місяця, зазначається у документі. Частка біженців, які прагнуть повернутися в Україну, вища серед мешканців Києва та західних регіонів країни, ніж серед тих, хто виїхав за кордон зі сходу чи півночі України.
60% тих, хто відповідав на запитання про плани на найближчі місяці, повідомляли, що поки не знають, коли зможуть повернутися додому. 15% мають намір у найближчому майбутньому з'їздити на Батьківщину лише на якийсь час. 65% планують залишатися у країні, якаїх приймає. 9% планують перебратися до іншої країни Європи.
Експерти ООН також повідомляють, що 70% опитаних залишили Україну разом з кимось із членів сім'ї чи родичів. 90% «сімейних біженців» – це жінки та діти. 82% респондентів залишили в Україні як мінімум одного із членів сім'ї. 77% українських біженців — люди з вищою або спеціальною освітою, більшість із них до війни мали роботу, переважно в секторі послуг.

виступають у французькому Сомюрі 6 липня 2022