Два польських солдати були поранені при спробі прориву кордону нелегалами

Двоє польських військовослужбовців потрапили у лікарню після відбиття атаки нелегальних мігрантів, які намагалися проникнути до країни з боку Білорусі. Про це 25 жовтня повідомили у польській прикордонній службі.
«Група іноземців чисельністю близько 60 осіб намагалася прорватися до Польщі. Іноземці використовували палиці і кидали каміння в офіцерів прикордонної служби та польських солдатів. Одного з солдатів було поранено іноземцем гілкою в обличчя, а іншого - каменем в лице. Їх обох довелося доставити у лікарню в Білостоці », - йдеться на сайті прикордонної служби.
Додається, що життю постраждалих нічого не загрожує, вони вже виписані з лікарні.
Інцидент стався поблизу місцевості Уснаж-Гурни, де три місяці кочувала група мігрантів. За словами польських прикордонників, зараз в цьому таборі нікого немає, залишилися тільки намети.
Раніше, 21 жовтня, Мінськ фактично поставив ультиматум Євросоюзу, запропонувавши ЄС спосіб вирішення міграційної кризи. Як заявили у департаменті з авіації міністерства транспорту і комунікацій Білорусі, "Євросоюзу слід було б визначити перелік країн, громадянам яких заборонено прилітати в республіку, а не вводити санкції проти неї".
До цього, 19 жовтня, комітет у закордонних справах Сенату США прийняв резолюцію, в якій закликав уряд при взаємодії з союзниками нарощувати тиск на білоруську владу. Американські парламентарії заявили про необхідність проведення нових президентських і парламентських виборів у республіці. Крім того, політики вказали, що мають намір відмовитися від визнання диктатора Білорусі Олександра Лукашенка законно обраним главою держави.
Як зазначив у розмові з «Новинами» заступник голови міжнародного комітету парламенту Білорусії Олег Гайдукевич, Мінськ ніяк не реагуватиме на це, а займеться зміцненням Союзної держави.
Днем раніше глава МЗС ФРН Хайко Маас звинуватив Білорусь у переправленні нелегальних мігрантів до Євросоюзу і заявив, що ЄС у зв'язку з цим введе нові санкції щодо республіки.
В даний час відносно Мінська діють уже чотири пакети європейських рестрикцій. Так, Брюссель запровадив заходи щодо керівництва Білорусії на тлі масових акцій протесту, що пройшли в країні після публікації офіційних результатів виборів президента в серпні. Тоді вшосте поспіль Лукашенко оголосив себе переможцем.