Дуда закликав закрутити гайки росії, так щоб путін сам просив про переговори

Дуда закликав закрутити гайки росії, так щоб путін сам просив про переговори
Президент Польщі Анджей Дуда переконаний, що у східній частині Європи неможливо залишатися нейтральною державою, і Україну потрібно підтримати на шляху зближення зі структурами Заходу, допомогти їй вистояти у війні з путінською росіює. На цьому він наголосив на нараді польських послів, що відбувається у Варшаві, передає Укрінформ.
 
За словами Дуди, Польща зацікавлена у дотриманні усіма країнами норм міжнародного права, і треба зробити все можливе, щоб примусити росію, яка є агресором і загарбником, дотримуватися міжнародного права.

"Це означає припинення збройних дій, а по-друге - повне відновлення (Києвом) контролю над територією України, яка визнається міжнародним правом", - наголосив польський лідер, додавши, що це "фундаментальне прагнення польської зовнішньої політики".

Дуда підкреслив, що Варшава без довгих роздумів направила до України зброю на 1,6 млрд доларів, аби не довелося відбивати російські атаки вже на території Польщі.

"Ці потреби (в озброєнні) треба задовольняти негайно, оскільки відлік іде на хвилини чи години, там немає часу чекати днями чи тижнями", - підкреслив глава польської держави.

Він наголосив, що у Польщі створено хаб, який допомагає приймати допомогу для України, зокрема військову, з цілого світу.

"У цій частині Європи немає нейтральних країн, тут немає змоги залишатися нейтральним: тут маєш бути або зі Сходом, або із Заходом. Якщо українці проливають кров за те, щоб бути із Заходом, то треба їм показати, що країни Заходу тримають для них відкриті двері, що Спільнота від них не закривається і не бачить їх як частину “руского міра", - підкреслив Дуда.

Він констатував, що надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС має "фундаментальне значення", і Польща підтримуватиме зближення України з ЄС, що "має завершитися повноправним членством” країни у Євросоюзі.

Водночас він наголосив, що повоєнна відбудова України має відбуватися за рахунок російських коштів, заблокованих у різних регіонах світу.

"Це приблизно 750 млрд доларів, і ці кошти допомогли б Україні", - переконаний Дуда.

Однак, додав він, цього буде недостатньо, тож потрібно шукати додаткові кошти.

"Українці повинні бачити, як поляки допомагають їм відбудовувати свою країну. Можливо, зараз відбуваються зміни у відносинах між нашими країнами, яких не було десятиліття, а може і століття. Змарнувати цей шанс було б гріхом для наступних поколінь. Ми маємо робити усе можливе, щоб використати цей шанс", - підкреслив Дуда.

Він зазначив, що польські дипломати у країнах перебування мають переконувати політиків, що заморожені кошти росіян потрібно спрямувати на відбудову України.

"Соромно слухати, що не можна принижувати росію, треба дозволити їй зберегти обличчя. Це росія напала і вбиває, ніхто не напав на росію. Розповіді росії про загрози з боку НАТО у контексті вбивств у Лондоні упродовж десятиліть, війни в Україні, раніше – у Грузії та Сирії є огидною пропагандою. Саме росія відповідає за цю війну, і вона відповідатиме за те, що у світі може статися голод через неможливість поставити зерно з України до Африки та інших частин світу", - підкреслив Дуда.

Президент Польщі також зауважив, що потрібно твердо пояснювати західним політикам, які мріють повернутися до відносин з росією за формулою business as usual, що цього не може бути. Він також висловив переконання, що санкції мають діяти доти, доки росія веде воєнні дії.

"Скажу навіть більше: санкції мають діяти доти, доки Україна не скаже, що їх можна скасувати. Якщо Україна, на яку напали, скаже: так, можемо скасувати санкції, бо повертаються нормальні відносини і ми вважаємо, що вже досить. А поки вона цього не скаже, санкції треба посилювати", - констатував польський лідер.

Дуда також зауважив, що не проти діалогу з путіним, але це не повинно бути на його умовах.

"Не йдеться про те, щоб не розмовляти з путіним. Йдеться про те, щоб путін хотів говорити, а не щоб європейські лідери просили агресора про розмову. Треба так закрутити гайки (росії) і так допомогти Україні, щоб це путін просив про розмову", - резюмував польський лідер..

Нагадаємо, Польща є головним логістичним хабом допомоги для України, яка захищається від російського агресора.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
51-49: Демократична партія США закріпила більшість у американському Сенаті
Світ
51-49: Демократична партія США закріпила більшість у американському Сенаті
Формально партія, в якій перебуває чинний президент Джозеф Байден, забезпечила собі збереження лідерства в Сенаті після проміжних виборів ще в листопаді...
Литва слідом за Латвією припиняє мовлення російського телеканалу «Дождь»
Світ
Литва слідом за Латвією припиняє мовлення російського телеканалу «Дождь»
Ліцензія, яку анулювала Латвія, давала псевдоліберальному телеканалу з рф право поширювати створений контент у країнах Євросоюзу, росії, США та інших країнах...
США домагатимуться виключення росії з G20 і виділять $6 млрд на її стримування у Європі
Світ
США домагатимуться виключення росії з G20 і виділять $6 млрд на її стримування у Європі
Крім G20, йдеться про Базельський комітет з банківського нагляду, Раду з фінансової стабільності, Міжнародну асоціацію страхових наглядів та інші організації...
До парламенту Фінляндії внесли законопроєкт про вступ країни до НАТО
Світ
До парламенту Фінляндії внесли законопроєкт про вступ країни до НАТО
У травні Фінляндія та сусідня Швеція подали заявки на членство як захід у відповідь на повномасштабне вторгнення росії в Україну...
В Туреччині заявили, що «друга холодна війна» має завершитися угодою між росією та Заходом
Світ
В Туреччині заявили, що «друга холодна війна» має завершитися угодою між росією та Заходом
Туреччина, яка виступає посередником у російсько-українському конфлікті, підтримує суверенітет України, вважає, що росія має вивести війська з усіх окупованих територій...