Що відомо про виключення Дубінського із складу “слуг народу”

Увечері понеділка, 1 лютого, фракція “Слуги народу” прийняла рішення виключити Олександра Дубінського. Було оголошено, що рішення підтримали 80% членів фракції. Нардеп заявляв, що документального підтвердження цьому йому не надали.

Приводом для ініціювання питання про виключення нардепа з фракції стало внесення його до списку санкцій США.

Про те, що в “Слузі народу” розглядають сценарій виключення Дубінському після включення його до списку санкцій США, стало відомо після засідання фракції в понеділок, 25 січня. Воно проходило за участю президента України Володимира Зеленського.

Тоді повідомлялося, що президент запропонував Дубінському вийти з фракції “Слуги народу”. Депутат відмовився, і щодо його долі колеги по фракції вирішили визначитися шляхом опитування.

Дубінський заявляв, що не визнаватиме результати анонімного голосування. Також він вів паралельний підрахунок голосів.

2 лютого спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков офіційно оголосив про виключення нардепа Олександра Дубінського з фракції “Слуги народу”.

Дубінській та американські санкції

11 січня Сполучені Штати Америки запровадили індивідуальні санкції проти кількох українських чинних та колишніх нардепів, держслужбовців та пов’язаних із ними осіб та медіа. Серед них є і нардеп Олександр Дубінський, а також прокурор Костянтин Кулик, колишній нардеп Олександр Онищенко, колишній працівник посольства України в США Андрій Теліженко та інші.

Зазначалося, що юридичні та фізичні особи, щодо яких санкції було запроваджено, “є частиною мережі іноземного впливу, пов’язаної з Росією та Андрієм Деркачем, проти якого були запроваджені санкції за його спробу вплинути на президентські вибори в США 2020 року”. У заяві Деркача називають людиною, яка понад 10 років є “активним російським агентом, який підтримує тісні зв’язки з російськими спецслужбами”.

Кулик, Онищенко, Теліженко та Дубінський, як вважається, сприяли діям Деркача щодо розповсюдження закидів стосовна Джо Байдена, тоді ще кандидата на посаду президента США.

Дубінський переконує, що потрапив до санкційного списку через те, що посадовців США ввели в оману “брехливі доноси” Центру протидії корупції, тож з членами ЦПК він планує судитися.

Для обговорення ситуації, що склалася, нардеп вимагав скликати засіданні фракції, однак депутати відмовилися збиратися виключно для цього.

Дубінського підтримав його колега з фракції, раніше — підприємець та блогер Олександр Куницький, який запропонував посилити нардепом керівництво фракції.

  • Раніше політична партія “Демократична сокира” звернулася до українських та іноземних банків, чиїм клієнтом є Дубінський, з вимогою заблокувати його рахунки.
  • Національний банк України попередив українські банки про ризики, пов’язані зі здійсненням фінансових операцій з народним депутатом Олександром Дубінським та іншими особами, яких уряд США вніс до санкційного списку.
  • 28 січня відеохостинг YouTube заблокував канал народного депутата від “Слуги народу” Олександра Дубінського.
  • Олександр Дубінський підтвердив, що президент Володимир Зеленський пропонував йому покинути фракцію, але він відмовився. Крім того, Дубінський повідомив, що не планує визнавати результати анонімного голосування своїх колег щодо його виключення з фракції “Слуги народу”.
  • Партія “Слуга народу” замовила рекламу в Facebook для допису про те, що нардепа Олександра Дубінського виключили з фракції після застосування проти нього санкцій Держказначейством США.