Другу ознаку життя знайдено в атмосфері Венери

В атмосфері Венери виявлено ще одну можливу ознаку життя - найпростішу амінокислоту гліцин. Про це повідомляється на сайті NASA.
Місяцем раніше стало відомо про наявність в атмосфері планети фосфіну. Це призвело до суперечок про можливість населеності Венери. Тепер же в архіві електронних препринтів з'явилася стаття «Виявлення найпростішої амінокислоти гліцину в атмосфері Венери» авторства Аріджіта Манни з Міднапурского коледжу в Західній Бенгалії (Індія). Текст поки не пройшов рецензування.
До теперішнього моменту відомо близько 500 амінокислот, що зустрічаються в природі, але тільки 20 з них присутні в генетичному коді, і гліцин є найпростішою з них. І хоча він, як і інші амінокислоти, не відноситься до незаперечних ознак наявності життя, ці речовини - будівельний матеріал для білків, з яких складаються живі організми. Також вважається, що гліцин був першою органічною молекулою, яка колись з'явилася на Землі.
Використовуючи можливості гігантської антенної решітки Atacama Large Millimeter Array (ALMA) в чилійській пустелі Атакама, вчені зафіксували в радіодіапазоні Венери характерну лінію поглинання гліцину на частоті 261.87 ГГц. Її виявили в середніх широтах планети, поряд з екватором, як і фосфін.
Раніше гліцин знаходили в складі комети 81P / Вільда і в хмарі газу навколо комети 67P / Чурюмова - Герасименко.
На думку фахівців, Венера може проходити початковий етап біологічної еволюції. Автори роботи вважають, що отримати більше інформації допомогла б місія на Венеру для взяття прямих проб атмосфери з поверхні планети.