Дональда Трампа виправдано!

Дональда Трампа виправдано!

Конгресмени в підсумковому голосуванні щодо імпічменту визнали президента США невинним за обома пунктами звинувачення - в зловживанні владою і перешкоджанні роботі Конгресу.

За його виправдання щодо зловживанні владою свої голоси віддали 52 з 100 сенаторів, по щодо перешкоджання роботі Конгресу - 53. Таким чином, так і не було набрано двох третин голосів (67), необхідних для визнання Трампа винним і відсторонення його від влади, Трамп залишиться на своїй посаді.

Сенатор-республіканець Джон Корнін вказав, що процедура імпічменту була політично вмотивована, що створило небезпечний прецедент. За його словами, демократи повинні прийняти результати голосування, як даність.

Процес імпічменту, що закінчився, був третім в історії США. У 1868 році сенатори вже виправдовували Ендрю Джонсона, а в 1999-му - Білла Клінтона. Ще одну спробу імпічменту не було завершено: в 1974 році Річард Ніксон пішов у відставку до остаточного розгляду питання.

Нагадаємо, що 31 січня провалилося голосування про виклик до сенату свідків у справі про імпічмент. Серед 53 республіканців у верхній палаті парламенту США не знайшлося достатньої кількості тих, хто став би на бік суперників-демократів. Останнім для перемоги потрібно було набрати 51 голос з 100, а для цього - переманити на свою сторону чотирьох членів правлячої партії.

Однак в результаті демократів підтримали лише двоє республіканців - Мітт Ромні і Сьюзен Коллінз, і голосування закінчилося з рахунком 51-49 на користь прихильників Трампа. Без свідків розгляд справи про імпічмент нинішнього президента не міг піти далі, а тому закінчився раніше, ніж міг би.

Щодо мотивів закінченої процедури імпічменту, то американський лідер переконаний, що у всьому винний його демократ-конкурент Джо Байден. Джозеф і Хантер Байдени на думку Трампа замішані в корупційних схемах в Україні і в період роботи Барака Обами його суперник зловживав владою заради приховування незаконних справ. Зокрема,  Байден-старший вимагав звільнити українського генпрокурора Віктора Шокіна, який розслідував діяльність газової компанії Burisma Holdings, в раді директорів якої засідав його син. Однак в створенні таємного каналу зв'язку для тиску на українську державу в особистих інтересах звинуватили саме Трампа.

Теги
Схожi
У Польщі викрили схему незаконної легалізації українців
Світ
У Польщі викрили схему незаконної легалізації українців
Польські прикордонники викрили організовану злочинну групу, яка займалася незаконною легалізацією громадян України...
Крим став причиною руйнування відносин Росії та ЄС – Лавров
Світ
Крим став причиною руйнування відносин Росії та ЄС – Лавров
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров вважає, що відносини між Росією і Європейським союзом зруйновані через події в Україні та в Криму...
Естонія звинуватила Росію в порушенні повітряного кордону
Світ
Естонія звинуватила Росію в порушенні повітряного кордону
Російський Іл-96 порушив кордон в районі острова Вайндлоо і пробув в повітряному просторі близько хвилини. МЗС Естонії вручив ноту протесту послу РФ Олександру Петрову...
Парламент Латвії визнав геноцид вірмен
Світ
Парламент Латвії визнав геноцид вірмен
Сейм Латвії визнав геноцид вірмен в Османській імперії, прийнявши декларацію із засудженням дій турків в 1915-1923 роках...
РФ пропонує заборонити заперечення вирішальної ролі СРСР у перемозі над нацизмом
Світ
РФ пропонує заборонити заперечення вирішальної ролі СРСР у перемозі над нацизмом
До Держдуми внесений законопроект, що поширює заборону на виступи, ЗМІ та інтернет. Пропонується також заборонити публічно прирівнювати мети уряду СРСР і нацистської Німеччини...