Дохід росії від експорту нафти в травні сягнув $20 млрд, хоча обсяг знизився

Дохід росії від експорту нафти в травні сягнув $20 млрд, хоча обсяг знизився

Доходи Росії від продажу нафти у травні 2022 року зросли до $20 млрд — на 11% порівняно з квітнем, хоча обсяги експорту скоротилися приблизно на 3%, повідомляє Bloomberg з посиланням на дані Міжнародного енергетичного агентства (IEA), які є в його розпорядженні.

Тим самим загальний дохід країни-агресора від постачання нафти і нафтопродуктів за кордон практично досяг показників, які фіксувалися до початку повномасштабного вторгнення в Україну, завдяки, як називає це Bloomberg, «гонці світових цін на енергоносії».

У щомісячному звіті IEA йдеться, що у травні «Китай та Індія різко збільшили закупівлю сирої нафти в росії», але при цьому «ключовим ринком збуту для російських нафтовидобувників залишалася Європа».

Азіатські покупці готові забрати російську нафту, яку з низки причин стало неможливо постачати на Захід, проте вимагають рекордних знижок — на рівні близько 30%, порівняно з міжнародними еталонними цінами на нафту американської марки Вrent.

"Це частково компенсується тим, що Вrent цього року подорожчала майже на 60%", - нагадує Bloomberg.

Нафта основної російської експортної марки Urals у травні коштувала в середньому $78,81 за барель майже на 12% більше, ніж у квітні.

Проте російський бюджет не зміг скористатися всіма перевагами цього ралі цін, показують розрахунки Bloomberg на основі даних Мінфіну росії. Національна валюта рф у травні подорожчала майже на 15% по відношенню до долара, і в результаті доходи російського бюджету від нафти і газу за цей місяць скоротилися до 871 млрд рублів ($15,5 млрд), різко зменшившись у порівнянні з рекордними 1,81 трлн у квітні, - йдеться у матеріалі агентства.

IEA у своєму травневому звіті прогнозує можливий дефіцит нафти на світовому ринку в 2023 році, пов'язуючи його з тим, що «пропозиція не встигатиме за попитом», оскільки російський експорт з високою ймовірністю постраждає від санкцій, а нафтовики в інших країнах зіткнуться з нестачею потужностей.

«Очікується, що світові нафтопереробні потужності збільшаться на 1 млн барелів на добу у 2022 році та на 1,6 млн барелів на добу у 2023 році. Тим не менш, ситуація на ринках залишиться напруженою, особливо з постачанням дизельного палива і гасу», — прогнозують аналітики Міжнародного енергетичного агентства.

Близько тижня тому радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що країни G7 розглядають можливість встановлення граничних цін на російську нафту, щоб зменшити кількість грошей, які надходять до росії за рахунок експорту сировини та використовуються Москвою для фінансування бойових дій в Україні, але за умови це не спровокувати різке подорожчання нафти на світовому ринку.

Тим часом, про свій намір подвоїти імпорт російської нафти повідомила Індія, ринок якої за споживанням цієї сировини посідає друге місце в Азії. Країна-агресор через ембарго готова запропонувати покупцям рекордні знижки на постачання сирої нафти.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
У шістьох областях завершують опалювальний сезон
Економіка
У шістьох областях завершують опалювальний сезон
На Херсонщині, Одещині, Миколаївщині, Дніпропетровщині, Волинщині, Вінниччині за рішеннями місцевої влади вже розпочалося відключення опалення...
Французька компанія «Леруа Мерлен» оголосила про завершення роботи в росії
Економіка
Французька компанія «Леруа Мерлен» оголосила про завершення роботи в росії
Контроль над компанією буде переданий місцевому менеджменту, який має зберегти всі робочі місця для 45 тисяч співробітників...
Американський IT-гігант Amazon звільнить 9000 людей заради скорочення витрат - CNBC
Економіка
Американський IT-гігант Amazon звільнить 9000 людей заради скорочення витрат - CNBC
Це другий раунд скорочень, що відбувся за першою хвилею, яка почалася в листопаді 2022 року і тривала до січня 2023 року...
На росії запропонували включити витрати на роботу ППО в платежі за комуналку
Економіка
На росії запропонували включити витрати на роботу ППО в платежі за комуналку
Жителів Брянської області рф хочуть зобов'язати платити за протиповітряну оборону...
Виплати 9000 грн через Дію виявилися шахрайством
Економіка
Виплати 9000 грн через Дію виявилися шахрайством
У Facebook та Telegram в Україні масово поширюються оголошення про виплату 9000 грн соцдопомоги через Дію на картки Ощадбанку та Райффайзен Банку...