Добра новина для України: Вікторія Нуланд повертається до Держдепартаменту США

Обраний президент США Джозеф Байден анонсував призначення Вікторії Нуланд на пост заступника голови Держдепартаменту з політичних питань, йдеться в повідомленні адміністрації майбутнього голови Білого дому.
«Посол Нуланд пропрацювала у п'яти президентів США і дев'яти державних секретарів обох політичних партій. Нуланд має необхідний досвід і зв'язки, щоб згуртувати світ навколо просування американських інтересів, будучи помічником державного секретаря у справах Європи і Євразії і постійним представником США при НАТО», - вказується в релізі.
У повідомленні також нагадується, що Вікторія Нуланд працювала спеціальним посланником і головним переговірником від США щодо Договору про звичайні збройні сили в Європі, участь в якому РФ призупинила у 2015 році.
«Маючи вищий ранг посла на дипломатичній службі США, вона працювала за кордоном в Росії, Китаї та Монголії і отримала високі службові нагороди від двох міністрів оборони», - зазначається в релізі.
59-річна Вікторія Нуланд працювала в Держдепартаменті США під час правління президента Барака Обами і активно займалася політикою США на пострадянському просторі.
У 2014 році під час Революції Гідності в Києві вона прибула до України і особисто спілкувалася з учасниками народного протесту. Нуланд заявила про підтримку Вашингтоном подій у Києві, засудивши президента Януковича і свавілля поліції під час придушення протестів.
Варто зазначити, що Нуланд завжди цікавилася Україною. Можливо, на її позиції позначилося походження її діда з боку батька - Мейєра Нудельмана - уродженця бессарабського містечка Новоселиця, що нині є районним центром Чернівецької області.
У травні 2019-го РФ заборонила Нуланд в'їзд до країни-агресора, як експерта інституту Atlantic Council, а у червні 2020-го в журналі Foreign Affairs була опублікована її стаття під яскравим заголовком: «Приперти до стінки Путіна: Як Америка повинна будувати відносини з Росією».
Зараз Вікторія Нуланд є старшим радником у глобальній стратегічній консалтинговій компанії Albright Stonebridge Group і старшим науковим співробітником інституту Брукінгса - одного з найважливіших американських аналітичних центрів, що спеціалізується на суспільних науках, муніципальному управлінні, зовнішній політиці та світовій економіці.
Вона також є заслуженим фахівцем в області глобальної стратегії Єльського університету і членом ради Національного фонду підтримки демократії. Має ступінь бакалавра Університету Брауна.