[]

Дизайнери створили палітру кольорів, надихнувшись українськими традиціями

Дизайнери створили палітру кольорів, надихнувшись українськими традиціями

Українські дизайнери студії Makhno та будинку фарб Kolorit створили авторську палітру кольорів «Ukraine. Home», натхненну українськими традиціями. Про це повідомляє ШоТам.

Проєкт «Ukraine. Home» — це дослідження української колористики студією дизайну Makhno та будинком фарб Kolorit, в результаті якого була створена палітра сучасних інтер’єрних фарб. До палітри увійшли 40 кольорів, що найчастіше використовувалися у побуті українців та відігравали особливу роль у творенні українського дому.

Кольори в українській традиційно-побутовій культурі завжди мали сакральне значення та були важливими засобами єднання людини та природи, людини та світу. Так, наприклад, світло-коричневі відтінки позначали землю, жовті — сонце, зелені — різнотрав’я та ліси, сині — небо та воду, оранжеві — врожай  та хліб. Дизайнери дослідили традиційний колірний символізм та на його основі створили добірки тих відтінків, що найкраще зображають естетику сучасного українського дому.

Авторська палітра «Ukraine. Home» складається з восьми колірних сетів: «Світанковий», «Медовий», «Вечірній», «Терпкий», «Серпневий», «Опівнічний», «Журавлиний» та «Яблуневий». У кожному сеті — 5 відтінків, що вдало поєднуються між собою та разом формують цілісну колірну гаму простору.

Палітра була створена для того, щоб зберегти українські колірні традиції та дати їм нове життя в сучасних дизайн-проєктах. Кожна добірка відтінків — це пам’ять про своє та гордість бути його частиною. Так, обираючи колірний сет для свого проєкту, ви також обираєте українську самобутність та власну приналежність до своєї батьківщини.

Проєкт покликаний віддати данину українським традиціям і знайти необхідні точки опору для визначення українського дому. Сьогодні ця місія особливо важлива — вона прагне допомогти українцям знайти шлях додому, повернутися до свого коріння та цінностей, що зашиті в нашому коді ДНК.

Палітра «Ukraine. Home» створена для тонування фарб виробництва Kolorit — вони практичні та екологічні. Завдяки унікальним формулам створення, наші фарби безпечні та гіпоалергенні, не містять легколетких органічних розчинників, важких металів, фенолів, алкілфенолетоксилату й аміаку. Безпечність фарб підтверджена сертифікатами Асоціації алергологів України й Інституту екогігієни й токсикології, а натуральність — екологічним сертифікатом «Жива планета».

Студія Makhno — це студія українського дизайну, архітектури та кераміки, що з 2003 року створює проєкти в сучасному українському стилі, переосмислюючи давні українські традиції, культурні феномени та сили природи.

Проєкти студії відзначаються унікальним стилем та здобувають перемоги у престижних українських та міжнародних конкурсах, як-от The International Property Awards, The Architecture MasterPrize, IDA Awards, Restaurant&Bar Design.

Раніше Український Дощ писав, що українська студія дизайну Balbek Bureau здобула нагороду Best of the Year у номінації Beauty міжнародного конкурсу від журналу Interior Design.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Компанія Volvo оновила свій логотип
Дизайн
Компанія Volvo оновила свій логотип
Новий логотип з'явиться у всіх підрозділах з 2023 року. Щоб відрізнятися, кожен з підрозділів використовуватиме певні кольори...
Українська дизайн-агенція отримала престижну нагороду Red Dot Award
Дизайн
Українська дизайн-агенція отримала престижну нагороду Red Dot Award
Українська дизайн-агенція цифрових продуктів Excited отримала престижну міжнародну нагороду Red Dot Award у категорії “Дизайн інтерфейсу” за розробку додатку Count’d...
Cвітовий бренд звинуватили у копіюванні образів відомого львівського безхатченка
Дизайн
Cвітовий бренд звинуватили у копіюванні образів відомого львівського безхатченка
Наряди з лукбука VTMNTS 2022 нагадують або прямо копіюють одяг львівського бездомного Славика, якого знімав фотограф Юрій Дячишин...
У жовто-блакитному кольорі та з тризубом: Maserati показав автомобіль для українців
Дизайн
У жовто-блакитному кольорі та з тризубом: Maserati показав автомобіль для українців
Доволі цікавий варіант гібридного позашляховика...
Українська студія розробила дизайн ресторану у центрі Нью-Йорка (фото)
Дизайн
Українська студія розробила дизайн ресторану у центрі Нью-Йорка (фото)
Темою проекту стала реінкарнація. Переродження матеріалів, простору та великого бренду, чия історія розпочалася 25 років тому з відкриття першого Buddha-Bar в Парижі...