[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Діячі культури просять не забирати у них гроші через коронавірус

Діячі культури просять не забирати у них гроші через коронавірус

У зв’язку з епідемією COVID-19 Кабмін вирішив зменшити фінансування всіх напрямків діяльності Міністерства культури, молоді та спорту. Керівники культурних установ виступили зі зверненням до прем’єр-міністра України.

«Українські культурні інституції і незалежні виробники уже нині опиняються без ресурсів, що дозволили б виплачувати зарплати, фінансувати першочергові протиаварійні чи реставраційні роботи, охорону державної частини українського музейного фонду», – написали вони.

У зверненні наголошується, що критична ситуація загрожує втратою цілого покоління талановитих творців і менеджерів культури.

Керівники культурних установ просять «серйозно проаналізувати ризики й разом із культурною спільнотою мінімізувати їх».

Ідеться про те, щоб зберегти фінансування проєктів Українського культурного фонду, підтримати програми книговидавничої галузі та Держкіно.

«Необхідно зберегти робочі місця й належний безпековий стан інституцій. Для цього дуже важливо відмовитися від потенційного скорочення видатків на оплату праці», – зазначається у зверненні до прем’єр-міністра.

Документ підписали очільники Українського культурного фонду, Мистецького арсеналу, Українського інституту книги, Національного центру Олександра Довженка, Українського інституту.

25 березня стало відомо, що Міністерство фінансів вносить зміни до держбюджету, зокрема урізає фінансування всіх напрямків діяльності Міністерства культури, молоді та спорту, залишаючи лише видатки на зарплатню.

Про це повідомили в Комітеті ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Отже, планують зняти таке фінансування: Держкіно – 750 млн грн; Український культурний фонд – 500 млн грн; Інститут книги – 150 млн грн; туризм – 240 млн грн.

Окрім того, програми інформполітики та реставраційних робіт із захисту історико-культурної спадщини уріжуть на більш як 500 млн грн. Нараз невідомо, на яку суму зменшать фінансування спорту.

Днями аналогічне звернення до президента України написали представники музичної індустрії та масових заходів.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Схожi
Кінофестиваль Docudays UA в 2020 році пройде онлайн
Культура
Кінофестиваль Docudays UA в 2020 році пройде онлайн
Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться онлайн через пандемію коронавіруса...
Улюблениці мільйонів сьогодні - 50
Культура
Улюблениці мільйонів сьогодні - 50
Не зважаючи на те, що у 2004 році співачка записала російськомовний альбом «Любовь. Яд», у свідомості українців Ірина Білик назавжди залишиться суто українською співачкою, яка підняла українську естрадну пісню до світових стандартів шоубізнесу...
Помер 52-річний композитор Адам Шлезінгер
Культура
Помер 52-річний композитор Адам Шлезінгер
Музикант і композитор Адам Шлезінгер помер у результаті ускладнень коронавірусу у віці 52 років...
Український оркестр зняв кліп онлайн аби підтримати своїх глядачів (відео)
Культура
Український оркестр зняв кліп онлайн аби підтримати своїх глядачів (відео)
Двадцять п'ять учасників PRIME Orchestra записали на смартфони свої музичні партії. З них був створений позитивний і підбадьорливий кліп...
Kартина Пікассо повернеться до нащадків композитора Мендельсона
Культура
Kартина Пікассо повернеться до нащадків композитора Мендельсона
Національна галерея мистецтв у Вашингтоні, округ Колумбія, поверне малюнок Пабло Пікассо спадкоємцям німецько-єврейського банкіра...