«Дім Gucci»: новий шедевр Рідлі Скотта, який показав крах модної імперії

«Дім Gucci»: новий шедевр Рідлі Скотта, який показав крах модної імперії

25 листопада в український кінопрокат вийшов біографічний художній фільм Рідлі Скотта «Дім Gucci». Прем'єру з нетерпінням чекали не лише шанувальники Леді Гагі, а й ті, хто любить моду. В основі сюжету – найгучніший злочин у модній індустрії – резонансне вбивство Мауріціо Гуччі, глави будинку Gucci, а також три бурхливі десятиліття сімейної імперії. Новий шедевр від режисера "Гладіатора" варто подивитися на широкому екрані.

Співпродюсер фільму Кевін Уолш сказав:

«Цей проєкт відбувся завдяки тому, що дружина Рідлі Джіанніна відшукала книгу двадцять років тому. Її захопила історія сім'ї Гуччі, їхня боротьба за владу, особливості сімейного управління будинком моди. Те, що вона як продюсер пройшла весь шлях, від початку до завершення фільму, свідчить про її велику відданість справі. Цей фільм вийшов саме завдяки її наполегливості».

У 2001 році продюсерська компанія Scott Free, що належить Рідлі Скотту, викупила права на екранізацію книги Сари Гей Форден «Дім Гуччі: Сенсаційна історія вбивства, божевілля, гламуру та жадібності». Сама ж робота над проєктом розпочалася у червні 2006 року. Тоді ж з'явилася інформація, що головні ролі у картині зіграють Анджеліна Джолі та Леонардо Ді Капріо, проте цих акторів у «Домі Gucci» немає.

Головні ролі у фільмі зіграли Леді Гага, Аль Пачіно, Адам Драйвер, Джаред Лето, Джеремі Айронс. Працюючи над сценарієм фільму, сценарист Роберто Бентивенья уважно вивчав сотні статей, написаних про династію Гуччі, а також судові протоколи у справі про вбивство: «Я розкопав стільки фактів, яких не знав раніше, наприклад, про захоплення Паоло Гуччі голубами. Це дозволило нам глибше опрацювати його характер».

«Роберто зрозумів цю історію як комедію помилок, що вилилася у трагедію. На початку розповіді Мауріціо - інтроверт, тихонячи під гнітом батька. Родольфо Гуччі як примара, живе минулим, яке його синові здається задушливим. Мауріціо не здатний розпоряджатися своїм життям, що пояснює, чому він зрештою повстає проти батька і одружується з Патрицією», - пояснює Рідлі Скотт.

Критичний момент

Дія сюжету розгортається у 1978 році. Саме у цей час у знаменитій італійській фешн-імперії настав критичний момент. Глобальне розширення бізнесу Gucci призвело до серйозних фінансових порушень, здешевлення продукції та відсутності модернізації. Тоді Гуччіо Гуччі передав управління бізнесом своїм синам - хитромудрому Альдо (Аль Пачіно) та консервативному Родольфо (Джеремі Айронс).

«Я провела півжиття в Італії і була зачарована модою, тому мене зацікавило те, скільки пристрасності було у цій трагічній історії. Нехай її головні герої помилялися, вони діяли, палаючи своєю ідеєю», - говорить продюсерка фільму Джіанніна Скотт.

Альдо Гуччі ніяк не хотів поступатися контролем над сімейним бізнесом, особливо своєму синові Паоло (Джаред Лето), і всіма силами намагався його утримати. Паоло у свою чергу мав види на модний будинок, а також мріяв зайнятися дизайном одягу за відсутності видимого таланту. Альдо любить його, але вважає ідіотом і не соромиться відкрито говорити про це, підриваючи і без того тендітне его спадкоємця. Син Родольфо, Мауріціо (Адам Драйвер), хоче присвятити себе юриспруденції та не мати нічого спільного з брудним фешн-світом. І саме у цей момент Мауріціо зустрічає чарівну Патрицію (Леді Гага), яка хоче влитися у впливову та багату родину Гуччі.

"Альдо хоче налагодити комерцію. Він хоче торгувати дрібницями, сувенірами та контрафактом. Мріє відкрити торговий центр у Японії. Він приносить у Дім дух гонитви за вигодою, який не всім до вподоби. Однак, коли противники повстають проти нього, то зустрічають потужний опір", - пояснює сюжет продюсер Кевін Дж. Уолш.

Молода та приваблива італійка Патріція Реджіані працює звичайним офіс-менеджером у невеликій автотранспортній фірмі свого батька. На одній із вечірок Патриція знайомиться зі студентом юридичного факультету та спадкоємцем половини частки у модному домі Gucci Мауріціо. Природно, дівчина не могла прогаяти такий шанс, тому почала активні «бойові» дії із завоювання серця незграбного Мауріціо.

Патриція оточувала свою «жертву» любов'ю, турботою та увагою. Родольфо, батько Мауріціо, каже хлопцеві, що дівчині потрібні тільки його гроші, а не він сам і попереджає сина, що позбавить його спадщини, якщо він одружиться з вертихвосткою. Але Мауріціо, до нестями закоханий у Патрицію, вибирає її, позбавляючись спадщини, грошей і сім'ї...

Леді Гага - 100% потрапляння в образ Патриції

На головну роль Патриції Реджані-Гуччі Рідлі Скотт запросив світову суперзірку Леді Гагу, яка вразила режисера своєю грою у фільмі «Зірка народилася». У Патриції назріває підступний план із завоювання сімейного бізнесу. Ось Патриція вже вагітна і неоднозначно повідомляє дядька Мауріціо, Альдо, про щасливу новину. Чоловік у нестямі від щастя, тому вирішує взяти молодят під свою опіку.

Якщо Родольфо дивиться на Патрицію зверху вниз, то Альдо бачить у дівчині споріднену душу, наполегливу інтриганку, таку як і він сам. Вони спільно переконують Мауріціо зайнятися сімейним бізнесом. Поки Патриція ллє Мауріціо у вуха отруту, той стає впевненішим, але водночас цинічнішим і безжалішнішим, позбавляючись від усіх інших членів родини на шляху до влади, у тому числі й від дядька Альдо.

«До перегляду картини багато хто може вирішити, що Патриція була звичайною хижачкою. Але коли вона вийшла за Мауріціо, родина від нього відвернулася. Значить, її пов'язувало з ним кохання, а не гроші. Вона мріяла про те, щоб її сприймали всерйоз у цій сім'ї. Вона була недурна і вважала, що зможе сприяти просуванню компанії. Але прийняття Гуччі виявилося фальшивкою. Вони використовували її, щоб дістатися Мауріціо і зміцнити свою владу. Вона завжди була для них самозванкою, жінкою у світі чоловіків, і тільки так могла себе проявити», - пояснює образ своєї героїні Леді Гага.

Альдо ж і став тим, хто помирив батька та сина. Але незабаром після примирення Родольфо помер від невиліковної хвороби, не встигнувши підписати заповіт, де Мауріціо призначається 50% акцій Gucci. І тут Патриція змогла зробити свій внесок - вона підробила підпис засновника модного дому, щоб її чоловік і вона більше ні чого не потребували. Але це був не весь план підступної Патриції. Вона хоче набагато більшого: отримати контрольний пакет акцій Gucci.

Для цього дівчина робить усе можливе: підставляє Альдо, крутить Мауріціо, знайомиться із впливовими людьми у світі моди. Коли пристрасті у будинку Gucci трохи вщухнуть і члени династії Гуччі приходять до мирного співіснування, з'являються суперники у вигляді Армані, Версаче і Лагерфельда. Вони загрожують модній імперії зайняти місце в ієрархії законодавців моди. І тут знову втручається Патриція. Вона підштовхує Мауріціо до організації перевороту Gucci, і чоловік повільно, але вірно починає підпорядковувати собі сімейний бізнес.

Спочатку була викуплена частка Паоло, а потім Альдо після його виходу з в'язниці, куди він потрапив через несплату податків. Впиваючись своєю безмежною владою та багатством, Мауріціо зраджує Патрицію, закрутивши роман із подругою дитинства Паолою Франкі. Патриція розуміє, що її шлюб руйнується, вона не хоче давати розлучення і втратити те, що такою працею було завойовано.

Вона звертається за допомогою до екстрасенсу - Піни Ауріємме, яка згодом стане спільником у вбивстві Мауріціо...

"Це захоплююча історія родини. Гуччі були схожі на монархів у світі італійської моди, і крах цієї династії стався через внутрішній розкол. Хіба не цікаво дізнатися, як це було?" - інтригує Рідлі Скотт.

Особлива увага – візуальній складовій

Візуальний стиль фільму поєднує у собі елегантність та розкіш. Основна дія «Дому Gucci» згідно зі сценарієм відбувалася у Римі, Мілані, Нью-Йорку та Альпах, проте насправді більшість натурних зйомок здійснювалася у столиці Італії та її околицях. Рідлі Скотт старанно працював над образом головного жіночого персонажа Патріції Реджані-Гуччі, яка в реальному житті була законодавицею моди.

Загалом команда костюмерів створила для Патриції понад сімдесят образів, і оскільки режисер вів зйомку з різних кутів декількома камерами, кожен костюм повинен був ідеально виглядати і сидіти з усіх боків, навіть якщо він з'являвся у кадрі на кілька секунд. Майже всі прикраси були орендовані у ювелірних будинків Boucheron та Bulgari.

Фільм «Дім Gucci» - це розповідь про честолюбство, жадібність, зраду та вбивство.

Відмінне кіно, де чудово поєднуються гумор, детектив, мода, творчість і сімейна трагедія. Глядачі можуть особисто спостерігати за розвитком модного будинку та за заходом сонця епохи. Кожен знайде у фільмі щось цікаве та захоплююче. Комусь сподобаються персонажі, хтось буде в захваті від костюмів, когось надихнуть таємниці та плітки.

Гра акторів заворожує, все на своїх місцях, нікого не хочеться замінити. На «Будинок Gucci» просто приємно дивитися, він викликає естетичне задоволення. Головна мораль фільму: гроші — не головне у житті, а влада та жадібність можуть обернутися справжнім крахом.

До речі, щодо гумору та пародій – тут «Дім Gucci» демонструє найвищий пілотаж. Не чекайте на комедію положень, де персонажі послизнуться на банановій шкірці. Щоб розуміти жарти з фільму Рідлі Скотта потрібно як мінімум знатися на мистецтві, мати високий рівень інтелектуального розвитку, та й взагалі бути завсідником світських вечорів, аукціонів та таке інше.

Крім гумору «не для всіх» хочеться відзначити дуже дивні стосунки творців фільму з часом. «Дім Gucci» заявлений як фільм, який розповість 30-річну історію інтриг та слави, злетів та падінь, але у процесі перегляду глядачеві часто складно ідентифікувати, про яку конкретно епоху зараз йдеться. До того ж, акторів не старять за допомогою гриму, так що і молода і не дуже юна Патриція, наприклад, виглядають приблизно однаково.

Сумбурна кінцівка також не дасть глядачам чітку картину того, що відбувається. Щоб її зрозуміти, потрібно йти до кінотеатру підготовленим, як мінімум, знати історію італійського модного дому. У будь-якому випадку «Дім Gucci» вартий того, щоб його подивитися. Особливо взимку, коли хочеться свята.

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Міжнародна федерація журналістів вирішила виключити зі свого складу Спілку журналістів росії
Культура
Міжнародна федерація журналістів вирішила виключити зі свого складу Спілку журналістів росії
Ініціаторами процесу стали Профспілки журналістів Фінляндії, Норвегії, Данії та Ісландії...
Чарльз III запросив працювати в палаці волинника королеви Єлизавети II 
Культура
Чарльз III запросив працювати в палаці волинника королеви Єлизавети II 
Звичай гри на стародавньому шотландському музичному інструменті багато років тому запровадила королева Вікторія...
До Парижа привезли українську Мадонну
Культура
До Парижа привезли українську Мадонну
Роботи українських художників та художниць, створені як до російського вторгнення в Україну, так і під час нього можна побачити у залах галереї L’Atlas до 4 березня...
Фільм Кемерона «Аватар: Шлях води» став шостим фільмом в історії зі зборами понад $2 млрд
Культура
Фільм Кемерона «Аватар: Шлях води» став шостим фільмом в історії зі зборами понад $2 млрд
У країні-агресорі фільм офіційно не йде, хоча оригінальний «Аватар» зібрав $116 млн. Це принципова позиція Джеймс Кемерона...
Вахтанг Кікабідзе пішов: на 85-му році життя помер знаменитий грузинський актор та співак
Культура
Вахтанг Кікабідзе пішов: на 85-му році життя помер знаменитий грузинський актор та співак
2008 року Кікабідзе відмовився від російського ордена Дружби і перестав виступати в країні-агресорі...