[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Держдума РФ підправила конституцію під Путіна

Держдума РФ підправила конституцію  під Путіна

Сьогодні, 11 березня, Держдума РФ у третьому, остаточному, читанні ухвалила поправки до конституції, що дають змогу Володимиру Путіну брати участь у наступних президентських виборах.

За документ проголосували 383 депутати, проти – ніхто, утрималися – 43, повідомляється на сайті нижньої палати парламенту РФ.

Учора, 10 березня, у другому читанні Держдума прийняла поправку депутатки від пропутінської партії «Єдина Росія», колишньої радянської космонавтки, 83-річної Валентини Терешкової, що дозволяє Володимиру Путіну залишитися при владі ще на декілька президентських строків.

Сам Путін заявив, що схвалює цю поправку, але її повинен оцінити Конституційний суд. Після такої «підказки» президента, зрозуміло, яке рішення ухвалить КС.

Тепер поправки до конституції має ще схвалити Рада Федерації і регіональні парламенти. Формально у них є на це рік, але фактично вони обмежені датою загальноросійського голосування – воно попередньо призначено на 22 квітня.

ЗМІ повідомляли, що президент планує підписати поправки 18 березня – у день анексії Криму.

Володимир Путін і Валентина Терешкова

 

Самі росіяни з недовірою ставляться до президентської ініціативи змінити конституцію, тим паче що Путін протягом двох десятиліть свого правління обіцяв цього не робити.

За даними «Левада-центру», 47% росіян вважають, що поправки до основного закону потрібні передусім для того, щоб дозволити чинному президенту зберегти владу після 2024 року.

Путін запевняв, що поправки «продиктовані життям», а не його бажанням затриматися при владі.

Експерти відзначають, що загальний зміст ініціатив Путіна залишається не до кінця зрозумілим для громадян. Більше того, поправки не пов'язані між собою, а на голосування їх винесуть єдиним пакетом, фактично позбавляючи громадян права голосувати за кожну з поправок окремо.

Сенс цих поправок не можуть розгадати і вчені. Багато експертів звернули увагу на дивну, сумбурну і тавтологічну фразу, яку вніс особисто президент Путін:

«Российская Федерация, объединенная тысячелетней историей, сохраняя память предков, передавших нам идеалы и веру в бога, а также преемственность развития российского государства, признает исторически сложившееся государственное единство».

Філософ і літературознавець Михайло Епштейн назвав таке формулювання абсурдним і неграмотним.

Раніше «Український дощ» писав, що Путін висловився проти правок конституції РФ, які обмежували б конкретним терміном повноваження президента.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Вела таємний щоденник: приголомшливий факт з життя принцеси Діани
Світ
Вела таємний щоденник: приголомшливий факт з життя принцеси Діани
Принцеса Діана намагалася накласти на себе руки, коли була вагітною першим сином Вільямом. Про це йдеться в знайденому таємному щоденнику Діани Спенсер...
Іран нарешті назвав причину катастрофи літака МАУ
Світ
Іран нарешті назвав причину катастрофи літака МАУ
Катастрофа Boeing над Тегераном була викликана неправильним налаштуванням системи протиповітряної оборони...
Тисячі болгар вимагають відставки уряду
Світ
Тисячі болгар вимагають відставки уряду
У Болгарії не вщухають антиурядові протести. Опозиція в парламенті ініціювала голосування про недовіру уряду. Президент порівняв Раду міністрів з мафією...
На кордоні Вірменії та Азербайджану відбулися бої із застосуванням артилерії
Світ
На кордоні Вірменії та Азербайджану відбулися бої із застосуванням артилерії
12 липня Баку і Єреван звинуватили одне одного в порушенні режиму припинення вогню...
Угорщина з 15 липня закриває кордон для українців
Світ
Угорщина з 15 липня закриває кордон для українців
Угорщина з 15 липня вводить обмеження на в'їзд в країну для громадян інших держав...