[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Держдума РФ підправила конституцію під Путіна

Держдума РФ підправила конституцію  під Путіна

Сьогодні, 11 березня, Держдума РФ у третьому, остаточному, читанні ухвалила поправки до конституції, що дають змогу Володимиру Путіну брати участь у наступних президентських виборах.

За документ проголосували 383 депутати, проти – ніхто, утрималися – 43, повідомляється на сайті нижньої палати парламенту РФ.

Учора, 10 березня, у другому читанні Держдума прийняла поправку депутатки від пропутінської партії «Єдина Росія», колишньої радянської космонавтки, 83-річної Валентини Терешкової, що дозволяє Володимиру Путіну залишитися при владі ще на декілька президентських строків.

Сам Путін заявив, що схвалює цю поправку, але її повинен оцінити Конституційний суд. Після такої «підказки» президента, зрозуміло, яке рішення ухвалить КС.

Тепер поправки до конституції має ще схвалити Рада Федерації і регіональні парламенти. Формально у них є на це рік, але фактично вони обмежені датою загальноросійського голосування – воно попередньо призначено на 22 квітня.

ЗМІ повідомляли, що президент планує підписати поправки 18 березня – у день анексії Криму.

Володимир Путін і Валентина Терешкова

 

Самі росіяни з недовірою ставляться до президентської ініціативи змінити конституцію, тим паче що Путін протягом двох десятиліть свого правління обіцяв цього не робити.

За даними «Левада-центру», 47% росіян вважають, що поправки до основного закону потрібні передусім для того, щоб дозволити чинному президенту зберегти владу після 2024 року.

Путін запевняв, що поправки «продиктовані життям», а не його бажанням затриматися при владі.

Експерти відзначають, що загальний зміст ініціатив Путіна залишається не до кінця зрозумілим для громадян. Більше того, поправки не пов'язані між собою, а на голосування їх винесуть єдиним пакетом, фактично позбавляючи громадян права голосувати за кожну з поправок окремо.

Сенс цих поправок не можуть розгадати і вчені. Багато експертів звернули увагу на дивну, сумбурну і тавтологічну фразу, яку вніс особисто президент Путін:

«Российская Федерация, объединенная тысячелетней историей, сохраняя память предков, передавших нам идеалы и веру в бога, а также преемственность развития российского государства, признает исторически сложившееся государственное единство».

Філософ і літературознавець Михайло Епштейн назвав таке формулювання абсурдним і неграмотним.

Раніше «Український дощ» писав, що Путін висловився проти правок конституції РФ, які обмежували б конкретним терміном повноваження президента.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Схожi
Перша відеоконференція НАТО закінчилася скандалом. Туреччина VS Греція
Світ
Перша відеоконференція НАТО закінчилася скандалом. Туреччина VS Греція
Зустріч глав МЗС країн НАТО відбулася 3 квітня в онлайн-форматі через пандемію коронавірусу. Під час відеоконференції спалахнула суперечка між Туреччиною та Грецією.  
...
Швеція на карантині: без масок і з кавою на виніс
Світ
Швеція на карантині: без масок і з кавою на виніс
Епідеміологи рекомендують не сидіти вдома, а виходити на сонце, дихати свіжим повітрям, займатися спортом, зміцнювати імунітет рухами і менше читати новини...
У Празі демонтували пам'ятник маршалу Конєву
Світ
У Празі демонтували пам'ятник маршалу Конєву
Пам'ятник Конєву був демонтований, незважаючи на протести Росії. Монументальну статую перенесуть в запланований «Музей пам'яті 20 століття»...
Росія залякує італійських журналістів через розвінчання фейку
Світ
Росія залякує італійських журналістів через розвінчання фейку
Редакція La Stampa заявила про тиск з боку РФ після оприлюднення критичних матеріалів про російську гуманітарну допомогу...
МЗС Польщі: Росія використовує коронавірус для поширення дезінформації
Світ
МЗС Польщі: Росія використовує коронавірус для поширення дезінформації
Активність РФ має пропагандистський характер і це непокоїть членів Альянсу. Чапутович навів конкретні приклади...