[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Держбюджет недоотримає 8 мільярдів через «нульову» ренту на залізну руду

Держбюджет недоотримає 8 мільярдів через «нульову» ренту на залізну руду
Вже порахували, що 8 мільярдів держбюджет недоотримає через «нульову» ренту на залізну руду. 8 мільярдів - стільки лідери сучасності подарували монополісту рудної металургії Ахмєтову та іншим олігархам на старий новий рік.
 
Бо жити по-старому – вигідніше. Особливо під час війни. Вони ж так і формулюють свої подарунки олігархам: «додаткова підтримка вітчизняної промисловості та бізнесу під час воєнного стану». Шкода, що війна провокує велику любов влади не до середнього й самозайнятого бізнесу (його добивання почесно доручили Гетманцеву) - а лише до крупного олігархату, який уже, виявляється, не олігархат, тому що обраний і касоспроможний.
 
Рінат Леонідович, якщо вірити економічним часописам, контролює 70% видобутку руди в країні, яка посідає третє місце в світі за покладами залізної руди і володіє 12% світових запасів руд. Залізна руда, треба розуміти, – це невідновлювальна сировина, яку олігархи видобувають з укр.родовищ і експортують у вигляді концентрату, окатишів чи металевих напівфабрикатів.
 
У попередні роки чистий прибуток 7 найбільших гірничозбагачувальних комбінатів складали 32 млрд грн. Навіть коли діяла рента на видобуток, то вона складала лише 6% від чистого прибутку олігархів. Один лише Ахметов на експорті руди показував чистий прибуток 25 млрд грн.
 
А тим часом ст.13 Конституції вказує: "надра є об'єктом права власності українського народу". Який народ? Про що ви? Тут є лише територія багатомільярдних заробітків і влада співучасників. Ну і нація нескорених.
 
Хоча, якщо дивитися на рейтинг «Політикм року», то розумієш: наші самооццінки сильно перебільшені. Наша країна - це острівці якісних бульбашок помежи океану чунга-чанг із інфантилізмом головного мозку, помежи сплебеїзованим планктоном, який болтихається на поверхні завдяки своїй нетонучій консистенції.
 
Кого отарі покажуть по марафону - за тим вона й поплентається. Цей рейтинг «політиків року» – це не список політиків. Це - список свити. Це - результат узурпації влади й медіа-потоків. Це - предтеча українського путінізму, в якому всі наступні прізвища після першого – пластикова бутафорія задля галочки.
 
Бракує ще Поворознюка з обличчям року Кірілом Тимошенком. Явне недопрацювання.
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Виселення московського патріархату з Києво-Печерської Лаври це вигнання бісів і демонів з їх розплідника
Колекцію вбитих інституцій поповнив особливо знаковий і пам’ятний експонат – НАБУ (відео)
Російська імперія – чи не єдина, яка колонізувала власний народ нарівні з завойованим
Виставляти фотографію «списку податкових бажань» - це таке саме жлобство, як і писати їх