[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Депутати-прогульники не отримають доплат

Депутати-прогульники не отримають доплат

У травні дев'ять народних депутатів жодного разу не відвідали засідання Верховної Ради. 65 парламентарів пропустили понад третину пленарних засідань, з них 29 – представники фракції «Слуга народу».

Про це повідомляє громадська мережа ОПОРА.

Окрім монобільшості, 30% голосувань пропустили ще 10 депутатів від «Батьківщини», 7 – від «Опозиційної платформи – за життя», 6 – від «Голосу», 5 – від «Європейської солідарності».

Це стосується 6 парламентарів з депутатської групи «За майбутнє» та 2 – з «Довіри». Також не ходили на роботу 5 позафракційних народних депутатів.

Усі 100% голосувань пропустили 9 депутатів, зокрема від «Батьківщини» Альона Шкрум, Анжеліка Лабунська, Валерій Дубіль та Віталій Данілов. Від «Європейської солідарності двоє: Володимир В'ятрович та Яна Зінкевич. А ще – Вадим Столар з ОПЗЖ, Віктор Балога з групи «За майбутнє» та позафракційний Сергій Рудик.

Тепер рішення щодо цих депутатів мають ухвалити на Комітеті з питань регламенту депутатської етики та організації роботи Верховної Ради.

Відповідно до ухвалених у жовтні 2019 року змін до законодавства, відвідуваність депутатами пленарних засідань вимірюється їхньою участю у голосуваннях. Якщо депутат не голосує, то він вважається відсутнім на засіданнях.

Таким чином Верховна Рада відмовилася від письмової реєстрації депутатів. До тих обранців, які не беруть участь у голосуваннях, застосовують фінансові санкції. Така процедура стосується тих депутатів, які пропустили понад 30% голосувань. Їм не відшкодовують витрати, пов’язані з виконанням ними депутатських повноважень.

Відповідно до постанови про фінансове забезпечення народних депутатів, посадовий оклад одного народного обранця коливається від 10 до 12 прожиткових мінімумів (20 270 – 24 324 гривень у 2020 році).

Зарплата депутата, крім посадового окладу, включає ще надбавки та доплати (для депутатів, які мають науковий ступінь або почесне звання). Сума, що дорівнює заробітній платі, виділяється також і на виконання депутатських повноважень.

Нагадаємо, у квітні 2020 року 60 народних депутатів пропустили понад 30% голосувань у Верховній Раді.

За пів року роботи Верховної Ради ІХ скликання найбільшу кількість голосувань пропустили народні депутати з фракції «Опозиційна платформа – за життя».

Як писав «Український дощ», майже 60 «слуг народу» жодного разу не виступили у Верховній Раді.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Гарант зізнався, як ставиться до кума Путіна
Політика
Гарант зізнався, як ставиться до кума Путіна
Під час візиту Зеленського на Волинь активісти поставили президенту запитання про політичну діяльність в Україні Віктора Медведчука...
Зеленський здійснив свою мрію на Волині
Політика
Зеленський здійснив свою мрію на Волині
Президент ознайомився з концепцією розвитку туристичного потенціалу регіону та оглянув експозицію «Туристичні магніти та маршрути Волині»...
Грузія вимагатиме пояснень від України після заяв Саакашвілі
Політика
Грузія вимагатиме пояснень від України після заяв Саакашвілі
Глава парламентського комітету з безпеки і оборони Грузії Іраклій Сесіашвілі заявив, що Тбілісі чекає пояснень від Києва після деяких заяв глави виконкому Національної ради реформ України Михайла Саакашвілі....
«Медведчуківці» кинулися захищати «російськомовних українців»
Політика
«Медведчуківці» кинулися захищати «російськомовних українців»
У прокремлівській партії ОПЗЖ вважають, що українці вчать англійську мову, аби «краще розуміти нових господарів»...
Росія внесла опозиційного журналіста-втікача Бабченка в список терористів
Політика
Росія внесла опозиційного журналіста-втікача Бабченка в список терористів
Аркадія Бабченка записала в терористи Федеральна служба з фінансового моніторингу. Причини такого рішення не повідомляються...