День знань - 2020. Вітаємо зі святом!

День знань - 2020. Вітаємо зі святом!

Сьогодні в Україні починається навчальний рік і святкується День знань. Міністерство освіти порадило школам підійти до Дня знань креативно і придумати, як відсвяткувати початок навчального року не порушуючи соцдистанцію.

В Україні 1 вересня відзначають День знань — це свято, яке збігається з початком навчального року в школах та університетах. Розповідаємо детальніше про традиції свята і чи є воно в інших країнах.

Звідки це свято?

До України це свято прийшло з СРСР - воно відзначалося як державне в СРСР з 1984 р. У навчальних закладах лунають перші дзвінки, сповіщаючи про початок нового навчального року.

 

 

В історії незалежної України День знань зафіксували в законі про загальну середню освіту, ухваленому в травні 1999 року.

Традиційно в День знань 1 вересня або в найближчий робочий день, якщо свято припадає на вихідні, в школах відбуваються урочисті лінійки з нагоди початку навчального року. Учні та їхні батьки дарують вчителям квіти, вітають з початком навчального року. У школах проводиться перший святковий урок.

1 вересня починаються заняття і в середніх спеціальних та вищих навчальних закладах. У цих закладах, як правило, проводять урочисті збори тільки для першокурсників. Для інших же 1 вересня починаються безпосередньо заняття.

Останніми роками підхід до цього дня змінюється. У 2018 році стартував проект "Нова українська школа". Як результат - багато шкіл відмовилися від проведення лінійок, замінюючи їх іншими заходами для школярів і батьків. 

1 вересня і ковід

Міністерство освіти і науки рекомендує школам відмовитися від проведення лінійки на 1 вересня. Проводити масові заходи в навчальних закладах заборонено.

Водночас Міністерство рекомендує підійти до свята креативно. Заступниця міністра освіти та науки Любомира Мандзій порадила школам вибирати індивідуальний формат проведення 1 вересня. Це може бути святкування в межах класу.

Раніше глава Держпродспоживслужби Олег Рубан запевнив, що лінійки проводити можна, якщо школи - в "зеленій" або "жовтій" зонах, але з дотриманням усіх норм і правил.

В столиці вирішено -  у Києві лінійок на свято Першого дзвоника не буде.

Виконувач обов'язків першого заступника голови КМДА Валентин Мондрієвський заявив, що цього року в умовах карантину їх не буде. Кожна школа обирає ту форму свята, яку можна виконати в рамках заходів безпеки, які діють у місті.

Яким же буде свято в школах? Міносвіти рекомендує провести зі школярами перший урок про правила безпеки в умовах пандемії коронавірусу.

На сторінці Міністерства в Facebook оприлюднено плани цих уроків з презентаціями для інтерактивних дошок. Повідомляється, що урок розробила "Освіторія" в рамках кампанії "Школа, ми готові", яку реалізує UNICEF Ukraine.

Підготовлені плани уроку допоможуть пояснити учням нові правила і розвінчати міфи про Covid-19.

Школярам розкажуть про правила респіраторної гігієни, проінформують про психологічну допомогу в разі тривожного стану через пандемію.

За яких умов розпочнеться навчальний рік

28 серпня МОЗ опублікувало рекомендації щодо організації навчального процесу в умовах пандемії.

 
Вчителям і школярам потрібно буде дотримуватися таких нових правил:
  • учням 1-4 класів дозволяється пересуватися школою без захисної маски;
  • у регіонах, які відносяться до "помаранчевого" рівня епідеміологічної небезпеки, педагогам в процесі викладання рекомендується використовувати захисні щитки;
  • вчителі, які працюють у регіонах "жовтої" або "зеленої" зони, повинні просто дотримуватися безпечної дистанції;
  • допуск вчителів на роботу буде відбуватися тільки після вимірювання температури тіла;
  • у разі підтвердження коронавірусної хвороби у когось із учнів весь клас повинен піти на самоізоляцію і провести заходи, передбачені стандартами МОЗ;
  • дезінфектори та антисептики повинні знаходитися в закладі освіти тільки на вході, в подальшому рекомендується ретельно мити руки після кожного уроку.

Але це ще не все. Правила навчального процесу можуть відрізнятися залежно від кольору, в який "пофарбовано" ваш регіон. У "червоній" зоні школи закриють, а в "помаранчевій" вчителі вестимуть заняття в захисних щитках. 

Як проходить свято в світі?

Не у всіх країнах початок навчального року припадає на 1 вересня. Також не для всіх це свято - наприклад, у Великій Британії це звичайний навчальний день. Навчальні заклади Великої Британії відкриваються щороку в різні дні, всі школи по-різному.

 

Щороку в кінці серпня випускають докладну інструкцію для батьків, як і де дізнатися дати початку занять. Там є дати всіх канікул на рік, а то і на два вперед.

У Канаді 1 вересня діти не йдуть до школи, а святкують разом із батьками не День знань, а останні дні літа. Перший понеділок вересня називається Днем праці. Зазвичай жителі Торонто сім'ями їдуть за місто на вікенд або ж збираються на барбекю в сусідньому парку. Школа для всіх стартує наступного дня, у перший вівторок вересня.

У сусідній з Україною Польщі студенти починають заняття на місяць пізніше. Навчання в державних і приватних університетах Польщі офіційно стартує 1 жовтня і триває 10 місяців. Однак школярі все ж йдуть на уроки 1 вересня.

Зазвичай 1 вересня навчання як такого немає: проводиться урочиста лінійка, а керівник класу зустрічається і знайомиться з учнями та батьками (це стосується молодших класів).

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Нардеп ВР Вацак став одним з перших у Європі власником електричного Роллс-Ройсу
Україна
Нардеп ВР Вацак став одним з перших у Європі власником електричного Роллс-Ройсу
У Києві помічено електричний Rolls-Royce Spectre. Один із перших у Європі...
Данілова звільнено з РНБО, він буде послом
Україна
Данілова звільнено з РНБО, він буде послом
Президент України Володимир Зеленський змінив секретаря Ради національної безпеки і оборони та голову Служби зовнішньої розвідки...
 Порушено справу проти голови Антимонопольного комітету після гучного сюжету ЗМІ про збагачення
Україна
Порушено справу проти голови Антимонопольного комітету після гучного сюжету ЗМІ про збагачення
Після розслідування «Схем» про майно родини Кириленка на 70 мільйонів щодо посадовця озпочали кримінальне провадження...
“Миші, які бігали по нам ночами, зранку були контужені
Україна
“Миші, які бігали по нам ночами, зранку були контужені": Козловський про ворожі обстріли на фронті
Співак та військовий ЗСУ розповів один з найстрашніших моментів на фронті...
Росіяни вбили маму української спортсменки
Україна
Росіяни вбили маму української спортсменки
Українська спортсменка Світлана Малькова готувалася до змагань зі стрибків на батуті, щоб поборотися за олімпійську ліцензію, а тим часом росіяни вбили її матір....