[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

День морської піхоти України: президент привітав морських піхотинців

День морської піхоти України: президент привітав морських піхотинців

23 травня в Україні відзначать День морської піхоти України. Саме в цей день в 1918 році гетьман Скоропадський видав указ України по Морському відомству «Про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби».

Українські морські піхотинці сьогодні відзначають своє професійне свято. До 2018 року святкування проходило 16 листопада.

Нова дата пов'язана з річницею указу гетьмана Скоропадського по Морському відомству "Про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби". З 2018 року морпіхи України відзначають професійне свято саме у травні.

Морська піхота входить до складу Збройних сил України як окремий рід військ. Він являє собою передові з'єднання висадки, які діють у складі тактичних і оперативно-тактичних десантів. Також морпіхи обороняють пункти базування ВМС, островів, узбережжя, порти, аеродроми та інші стратегічні об'єкти.

Підпорядковується морська піхота Командуванню військ берегової охорони ЗСУ і входить до складу об'єднаних сил швидкого реагування. З 2018 року морську піхоту України очолює генерал-лейтенант Юрій Содоль. Командування морпіхів базується в Миколаєві. 

Президент Володимир Зеленський привітав морських піхотинців із нагоди Дня морської піхоти України, вказав на їхню важливу роль у захисті територіальної цілісності країни від агресії Росії.

Привітання опубліковане на сайті ОП.

"Шановні морські піхотинці! Дорогі ветерани! Вітаю вас із Днем морської піхоти України - професійним святом воїнів, які володіють особливими навичками та спеціальною підготовкою і спроможні діяти однаково ефективно на суші, на морі та в повітрі, виконуючи важливі завдання за будь-яких умов бойової обстановки", - йдеться привітанні.

Зеленський підкреслив, що морська піхота - більше, аніж просто рід військ.

"Це братерство сильних, витривалих, вірних своїм переконанням і покликанню патріотів України, які завжди там, де важко, де необхідна швидкість, рішучість і перемога. Саме тому гасло "Вірний завжди" є справжньою візитною карткою українського морського піхотинця", - зазначив він.

Президент зазначив, що у часи доленосних випробувань для нашої держави морські піхотинці своїм прикладом та вмілими діями на практиці довели високу бойову майстерність, демонструючи мужність та відвагу у протистоянні з російським агресором.

"Від імені українського народу висловлюю подяку особовому складу та ветеранам морської піхоти за стійкість і героїзм, виявлені під час захисту територіальної цілісності України. Цього дня ми вклоняємось сім’ям та родинам полеглих захисників, вшановуючи пам’ять про кожного, хто віддав своє життя в ім’я України. Переконаний, що українські морські піхотинці й надалі надійно захищатимуть свободу і незалежність нашої держави. Бажаю вам та вашим родинам міцного здоров'я, добробуту, незламності духу та нових перемог. Слава морській піхоті України! Слава Україні!" - йдеться в привітанні Зеленського.

Вітаємо українських морпіхів з професійним святом!
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Хрещатик очікує масштабна реконструкція. Знову без громадських слухань та обговорень?
Україна
Хрещатик очікує масштабна реконструкція. Знову без громадських слухань та обговорень?
Мер Києва Віталій Кличко оголосив, що наступного року у столиці планують реконструювати Хрещатик...
Між Ірпінем та Києвом заплановано велосмугу
Україна
Між Ірпінем та Києвом заплановано велосмугу
Велосмуга, що сполучить Ірпінь з Києвом, має з’явитися вздовж «Новоірпінської траси» автомобільної дороги Р-30....
У столиці можуть знову впровадити жорсткий карантин
Україна
У столиці можуть знову впровадити жорсткий карантин
У Києві можуть переглянути послаблення карантину з 5 червня через збільшення випадків COVID-19, - заявив Головний санітарний лікар України...
В університеті тривають обшуки
Україна
В університеті тривають обшуки
У Київському національному університеті ім.Тараса Шевченка проводяться обшуки. Поліція розслідує хабарництво...
Ще 73 «сурогатні» малюки чекають в клініці своїх батьків-іноземців
Україна
Ще 73 «сурогатні» малюки чекають в клініці своїх батьків-іноземців
Наразі в одній зі столичних клінік перебуває 73 малюки. Народжених сурогатними матерями дітей досі не можуть забрати їхні батьки-іноземці через закриті кордони...