Дефолт в Аргентині: Влада домовилася з кредиторами про списання держборгу

Міністерство економіки Аргентини повідомило, що досягнуто домовленості про умови реструктуризації заборгованості, при цьому значну частину держборгу буде списано. Угода була досягнута з трьома групами кредиторів. Її деталі поки не розголошуються.
В офіційному повідомленні говориться, що досягнуті домовленості "дозволять членам груп кредиторів та іншим власникам облігацій підтримати пропозицію країни про реструктуризацію боргу і забезпечити Аргентині істотне зниження боргового навантаження".
У травні країна запропонувала кредиторам умови реструктуризації боргів на $65 млрд, але ця угода не отримала підтримки кредиторів. В МВФ називали можливе списання заборгованості Аргентини неприйнятним.
Серед інвесторів, що входять в ключові групи кредиторів Аргентини, фонди BlackRock, Fidelity, T Rowe Price, VR Capital Group і Monarch Alternative Capital.
Загальний обсяг заборгованості Аргентини на кінець 2019 року складав $323 млрд. 23 травня країна опинилася в стані технічного дефолту після закінчення терміну виплати близько $500 млн у вигляді відсотків за трьома випусками державних облігацій. Це дев'ятий дефолт в історії Аргентини.
Власникам аргентинських облігацій належить проголосувати за пропозицію влади про реструктуризацію боргу, і є ймовірність того, що хтось із інвесторів вирішить її заблокувати. Однак, якщо вона набере достатню підтримку, Аргентина зможе уникнути найгіршого сценарію розвитку ситуації, що включає закриття на багато років країні доступу до міжнародних ринків капіталу, як це було після дефолту в 2001 році.
Аргентина продовжила термін переговорів до 24 серпня, щоб угода могла бути завершена.
Реструктуризація боргу дасть Аргентині можливість відновити переговори з МВФ, який виділив країні кредити на $44 млрд в період валютної кризи в 2018 році. Аргентина розраховує, що зможе домовитися про відстрочку виплат по кредитах, термін яких припадає на 2021-2023 роки, що дозволить країні уникнути необхідності жорсткої бюджетної економії.
Раніше Український Дощ писав, що економіка України починає поступово виходити з кризи, який був викликаний поширенням в країні коронавірусу та введенням карантином.