ЦВК звернулася до обладміністрацій Донбасу щодо місцевих виборів

ЦВК звернулася до обладміністрацій Донбасу щодо місцевих виборів

Центральна виборча комісія звернулася до Донецької та Луганської обласної державної адміністрації щодо проведення місцевих виборів на окремих територіях цих областей 28 березня 2021 року.

"ЦВК звернулась до Донецької та Луганської ОДА щодо можливості організації підготовки та проведення перших місцевих виборів 28 березня 2021 року на окремих територіях цих областей", — йдеться у повідомленні пресслужби відомства.

Згідно з ним, комісія звернулася також до обласних військово-цивільних адміністрацій стосовно надання не пізніше 12:00 15 січня 2021 року висновків щодо можливості організації підготовки та проведення вборів. Так, до переліку таких громад входять 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського і Покровського районів Донецької області та 8 – Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області.

Раніше комісія встановила неможливість проведення перших виборів депутатів.

"Таким чином перші місцеві вибори 25 жовтня 2020 року у вказаних територіальних громадах не було проведено. А відтак – виборчі права громадян не реалізовані", — заявили у ЦВК.

У відомстві додали, що комісія повинна ухвалити рішення про призначення виборів 28 березня 2021 року не пізніше 17 січня.

Що відомо

Раніше глава української делегації в ТКГ та перший президент України Леонід Кравчук зазначив, що Україна підготувала "План спільних кроків для ТКГ".

"Перше, що ми пропонуємо зробити, — припинити обов'язково збройний конфлікт, і провести обов'язково повну демілітаризацію ОРДЛО. З цього потрібно починати. Тобто, всі збройні формування, найманці, озброєння все повинно бути виведено з цієї території, незаконні збройні формування повинні бути розпущені. І це потрібно зробити на початку 2021 року", — розповів він і додав, що після цього Україна повинна взяти під контроль кордон та забезпечити на цих територіях нормальну життєдіяльність.

За словами Кравчука, не пізніше 31 березня 2021 року на території ОРДЛО повинні бути проведені місцеві вибори відповідно до Конституції та законів України, і з дотриманням стандартів ОБСЄ.

У Міністерстві закордонних справ назвали чотири умови, за якими місцеві вибори в ОРДЛО можуть відбутися.

  1. Вибори мають відбутися після відновлення повного контролю України над наразі неконтрольованою ділянкою російського кордону;
  2. Вибори мають відбутися відповідно до Конституції України та законодавства України.
  3. Вибори мають відбутися відповідно до стандартів ОБСЄ.
  4. Вибори мають відбутися під спостереженням місії БДІПЛ ОБСЄ.
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Звинувачений у замовленні вбивства генерала полковник СБУ Нескоромний втік у наручниках
Україна
Звинувачений у замовленні вбивства генерала полковник СБУ Нескоромний втік у наручниках
Нескоромний був призначений заступником голови СБУ у 2019 році після перемоги на виборах чинного президента України Володимира Зеленського. У березні 2020 року його було звільнено...
ДТП в Україні за 2020 рік. Інфографіка
Україна
ДТП в Україні за 2020 рік. Інфографіка
У 2020 році в Україні сталося 168 107 ДТП, унаслідок яких 3541 особа загинула і ще 31 974 травмувалися...
Українське підприємство випустило 1000-ий надлегкий літак «Aeroprakt -22»
Україна
Українське підприємство випустило 1000-ий надлегкий літак «Aeroprakt -22»
Український виробник надлегких літаків, компанія Aeroprakt, виготовила тисячний літак моделі А-22, який буде проданий в Німеччину...
231 млн грн не використав Фонд боротьби з COVID-19 на доплати медикам
Україна
231 млн грн не використав Фонд боротьби з COVID-19 на доплати медикам
Фонд боротьби з COVID-19 за підсумками 2020 року не використав майже 35% передбаченої суми на доплату медикам медзакладів системи управління Міністерства охорони здоров'я та 115 млн грн медикам комунальних медзакладів...
В Україні перевірять будинки для літніх людей
Україна
В Україні перевірять будинки для літніх людей
Державній службі з надзвичайних ситуацій доручили перевірити стан протипожежної безпеки в готелях, пансіонатах та хостелах України...