[]

Цвітіння «місячної квітки», яка живе всього одну ніч, вперше заснято на камеру (відео)

Цвітіння «місячної квітки», яка живе всього одну ніч, вперше заснято на камеру (відео)

У Ботанічному саду Кембриджського університету (CUBG) вперше зацвів амазонський кактус селеніцереус, чиї квіти живуть не більше 12 годин. Про це повідомляє LiveScience.

Selenicereus wittii або "місячна квітка" - досить незвичайний кактус з приплюснутим стеблом, який закручується по спіралі навколо дерев. Він росте в глибині тропічного лісу Бразилії і цвіте лише одну ніч один раз в рік, тому лише невелика кількість людей бачила цвітіння кактуса в дикій природі.

Але недавно в Ботанічному саду Кембриджського університету зацвів селеніцереус, і весь процес його недовгого цвітіння був знятий на відео.

Цвітіння кактуса також дало вченим рідкісну можливість спробувати опиліть квітка, щоб виростити більше цих красивих і химерних рослин.

"Місячна квітка" потрапила в колекцію CUBG в 2015 році і обвилася навколо китайського водяного горіха в тропічній теплиці. Оскільки оранжерея була закрита на час пандемії, співробітники вирішили організувати пряму трансляцію цвітіння кактуса.

"У випадку з цим видом, ймовірно, ми єдині люди, які зробили покадрову зйомку його цвітіння", - зазначає працівник теплиці, що відповідає за "місячну квітка" Алекс Саммерс.

Цвітіння кактуса почалося о 15:00, що стало великою несподіванкою, оскільки зазвичай "місячні квітки" розпускаються лише вночі. Учені-ботаніки вважають, що освітлення для прямої трансляції могло збити рослину з природного ритму.

"Ми використовували додаткове освітлення для веб-камери і думаємо, що саме це вплинуло на циркадний ритм рослини", - говорить Саммерс.

Циркадний ритм - це біологічний годинник організму, які зазвичай регулюються циклами природного освітлення.

Квітка повністю розпустилася о 17:00, коли вона досяг максимального розміру - 15 сантиметрів. Вже до 3:00 ночі квітка селеніцереуса закрилася.

За словами учених, в дикій природі "місячні квітки" запилюються одним з двох видів нічних метеликів (Cocytius cruentus і Amphimoena walkeri) - єдиними комахами, які можуть дотягнутися своїми хоботками до нектару квітки.

Оскільки кактус цвіте так мало часу, він повинен швидше залучити до себе метеликів. Для цього квітка випускає сильний аромат, схожий на запах жимолості або гарденії. Однак через нетривалий період цвітіння запах швидко псується.

"Аромат швидко змінюється з дуже приємного на досить неприємний. Коли хімічні речовини, що лежать в основі запаху, починають розпадатися, вони перетворюються в хімічні речовини з менш приємним ароматом", - пояснює Саммерс.

Коли квітка закрилася, за словами співробітника ботанічного саду, аромат став схожий на "запах пісуара".

Зазвичай нічні метелики збирають пилок "місячного квітки", харчуючись його нектаром, і переносять її на інший "місячний квітка", що дозволяє кактуса розмножуватися.

Оскільки ні метеликів, ні інших "місячних квіток" не було в ботанічному саду, учені спробували самостійно опилити рослину за допомогою пензлика.

"Ми сподіваємося, що це спрацює, але шансів на успіх досить мало", - підсумував Саммерс.

[]
Теги
Схожi
В Японії створили черевики з пальцями і педикюром
Цікаве
В Японії створили черевики з пальцями і педикюром
Японський бренд Midorikawa представив черевики у вигляді людської ноги...
У Китаї з’явився перший в світі світлофор для верблюдів (фото, відео)
Цікаве
У Китаї з’явився перший в світі світлофор для верблюдів (фото, відео)
Тури на верблюдах популярні у регіоні «співучих дюн», і світлофор встановили для безпеки руху. Верблюди можуть переходити дорогу на зелений сигнал, а люди - на червоний...
Кохана Ілона Маска набила тату в вигляді шрамів на всю спину (фото)
Цікаве
Кохана Ілона Маска набила тату в вигляді шрамів на всю спину (фото)
Фанати порівняли нове тату співачки зі шрамами, отриманими в міжгалактичній битві...
В Одеському зоопарку народилося верблюденя
Цікаве
В Одеському зоопарку народилося верблюденя
В Одеському зоопарку народилося верблюденя, дитинча поки перебуває з мамою в окремому вольєрі...
У Києві медикам довелося рятувати чоловіка, який одягнув гайку на статевий орган
Цікаве
У Києві медикам довелося рятувати чоловіка, який одягнув гайку на статевий орган
У столиці медики звернулися за допомогою рятувальників, аби допомогти чоловікові, який одягнув гайку на статевий орган...