Conflict Observatory: у росії діє мережа «таборів перевиховання» для українських дітей

Conflict Observatory: у росії діє мережа «таборів перевиховання» для українських дітей

У дитячих оздоровчих таборах країни-агресора займаються «перевихованням» українських дітей. Через подібні установи пройшло щонайменше шість тисяч дітей, вивезених з окупованих територій України. Про це йдеться в опублікованому 14 лютого розслідуванні проєкту Conflict Observatory Лабораторії гуманітарних досліджень при Інституті охорони здоров'я Єльського університету в США.

Автори дослідження пояснюють, що об'єднали та провели перехресну перевірку кількох джерел для розуміння системи переселення дітей, їх перевиховання та усиновлення. Установи, в яких розміщуються українські діти, були встановлені за повідомленнями в соціальних мережах, заявами та публікаціями уряду рф, а також повідомленнями в росновинах. Ця інформація збиралася, аналізувалася та перевірялася кількома дослідниками.

У цій програмі задіяні всі рівні російської системи влади, наголошується у доповіді. Операція централізовано координується федеральним урядом. Дослідники визначили кілька десятків федеральних, регіональних та місцевих діячів, які безпосередньо беруть участь у реалізації та політичному обґрунтуванні програми.

Загалом дослідники нарахували 43 таких заклади. Більшість із них є оздоровчими таборами, куди дітей привозять нібито на відпочинок, а інші являють собою установи, що використовуються для розміщення дітей, переданих на виховання або усиновлення в росії. В основному вони розташовуються в анексованому Криму. Однак подібні табори знайшли і поряд з Москвою, Єкатеринбургом, Казанню, а також у Чечні, Сибіру та Далекому Сході.

"Основною метою таборів є політичне перевиховання", - йдеться у доповіді.

Щонайменше у 32 із 43 ідентифікованих таборів під виглядом «інтеграційних програм» проводиться «систематичне перенавчання, під час якого українським дітям насаджують російські ідеї в академічній, культурній, патріотичній, військовій сферах», йдеться у дослідженні. У деяких закладах діти також проходили військову підготовку.

Дослідники встановили особи дітей різного віку (від чотирьох місяців і до 17 років), які перебували в подібних таборах. Туди вивозили дітей із окупованих регіонів Донбасу, Харківської, Херсонської та Запорізької областей. За оцінками дослідників, з 24 лютого 2022 року до таких установ потрапили не менше шести тисяч українських дітей, але фактична цифра може бути набагато вищою. Діти з двох таборів вирушили згодом до прийомних родин у росії.

У цих таборах виявляються не лише сироти, а й діти, які мають батьків, згода яких іноді вибивається шляхом примусів. Деякі батьки стверджують, що було порушено, наприклад, термін перебування та порядок возз'єднання з дітьми. Інші кажуть, що відмовлялися відпускати своїх дітей до таборів, але це ігнорувалося.

«У багатьох випадках здатність батьків дати осмислену згоду може вважатися сумнівною, оскільки умови війни та прихована загроза з боку окупаційних сил є умовами примусу», — зазначають автори дослідження.

Подібні практики — порушення початкової згоди, насильницька передача дітей та відмова повернути дітей їхнім батькам — суперечать міжнародному гуманітарному праву, четвертій Женевській конвенції та Конвенції про права дитини, учасницею яких є росія. У січні уповноважена президента України з прав дитини Дар'я Герасимчук повідомила, що за час війни до росії вивезли близько 14 тисяч українських дітей, повернути на Батьківщину вдалося лише 125 із них.

Український Дощ писав раніше, що МЗС Польщі в межах декомунізації звільнили всіх випускників «МГИМО».

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
«Всі розуміють причину»: прем'єр Грузії виправдав російську агресію проти України
Світ
«Всі розуміють причину»: прем'єр Грузії виправдав російську агресію проти України
Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі відзначився черговою скандальною заявою. Він виправдав війну Росії проти України прагненням нашої країни приєдантися до НАТО....
Просто під носом у ФСБ: у Москві викрали незаконно вивезену з Донбасу ікону
Світ
Просто під носом у ФСБ: у Москві викрали незаконно вивезену з Донбасу ікону
Зухвале «пограбування» було скоєно у прямому розумінні під носом у ФСБ: храм розташований за 350 м від будівлі російської спецслужби на Луб'янці...
У Новій Зеландії перед посадкою на літак пасажирів будуть зважувати
Світ
У Новій Зеландії перед посадкою на літак пасажирів будуть зважувати
Управління цивільної авіації Нової Зеландії просить національну авіакомпанію зважувати пасажирів, які вилітають міжнародними рейсами ...
Україна та Литва підписали угоду про взаємне визнання і спрощений обмін посвідчень водія
Світ
Україна та Литва підписали угоду про взаємне визнання і спрощений обмін посвідчень водія
31 травня міністри внутрішніх справ України Ігор Клименко та Литви Агне Білотайте підписали угоду про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія...
Новий президент Латвії закликав до латишизації в протидію русифікації
Світ
Новий президент Латвії закликав до латишизації в протидію русифікації
Едгар Рінкевич розповів, яким бачить своє президентство, яке має стартувати після інавгурації 8 липня...