Чи виконають Слуги передвиборні обіцянки: відповідь у проєкті держбюджету - 2020

Чи виконають Слуги передвиборні обіцянки: відповідь у проєкті держбюджету - 2020

Сьогодні, 5 листопада, Верховна Рада планує у другому читанні розглянути проєкт держбюджету на 2020 рік. 3 листопада Кабмін на позачерговому засіданні затвердив остаточний варіант головного кошторису країни.

За словами міністерки фінансів Оксани Маркарової, документ перед другим читанням суттєво змінили. Це сталося через новий макропрогноз і нову законодавчу базу.

"За неповні два місяці роботи Верховна Рада ухвалила багато важливих реформ, які матимуть вплив на економічне зростання. Це закони про концесії, про приватизацію, про вирівнювання правил гри на митниці, про створення уповноважених економічних операторів, про спільний режим транзиту", - розповіла Маркарова.

Вона вважає, що Міжнародний валютний фонд не "забракує" проєкт держбюджету через озвучені планові показники зростання ВВП - 5-7 відсотків.

Проте економісти наголошують, що проєкт закону про держбюджет на 2020 рік не враховує амбіційні цілі Кабміну, зокрема зростання економіки (5-7%) та багато ініціатив, з якими команда президента ішла на вибори.

Про це йдеться в аналізі проєкту держбюджету, який здійснив Центр економічної стратегії.

Сьогодні прем’єр-міністр Олексій Гончарук назвав основні параметри оновленого держбюджету на 2020 рік:

Видатки - 1 195,3 млрд гривень.

На обслуговування держборгу закладено 141,1 млрд гривень.

На розвиток дорожньої інфраструктури закладено 73,7 млрд гривень.

Фінансування Пенсійного фонду України з державного бюджету складе 173 млрд грн (+802 млн грн надбавки для самотніх пенсіонерів).

Кошти на виплати субсидії заплановані у бюджеті - 48 млрд грн.

На освіту планується направити 145,1 млрд грн.

Загальні видатки на охорону здоров'я становлять 113,3 млрд грн.

На охорону і безпеку у наступному році буде витрачено 245,8 млрд грн, з них Міноборони отримає 117,5 млрд грн, а МВС 93 млрд.

Мінімальна зарплата складатиме 4723 грн.

Прем'єр-міністр також заявив, що витрати на обслуговування діяльності уряди і органів центральної влади зменшаться на 10%.

Із суттєвих галузевих змін у порівнянні з минулим роком фахівці видокремлюють перерозподіл у 2020 році державної допомоги в сільському господарстві: держава відмовиться від допомоги великим компаніям, а кошти спрямує фермерам та малим підприємствам, зокрема на здешевлення кредитів на купівлю землі.

На 2020 рік запланований остаточний етап реалізації реформи охорони здоров’я – лікарні мають стати автономними, а держава фінансуватиме надання послуг для пацієнтів, які підписали декларацію (на первинній ланці) та мають направлення від лікаря (для другої і третьої ланки). Закупівлі відбуватимуться на центральному рівні через Національну службу здоров’я України.

Основними ризиками для виконання бюджету, на думку аналітиків, є великі обсяги погашення боргових зобов’язань, які вимагатимуть значних нових запозичень. Це, своєю чергою, потребуватиме залучення підтримки від міжнародних фінансових організацій.

В уряді наголошують, що скоротили граничну чисельність працівників райдержадміністрацій. Це дасть змогу оптимізувати їх роботу та зменшити витрати бюджетних коштів.

Раніше повідомлялося, що у документ (за підсумками голосування в першому читанні) закладено курс долара на рівні 28,2 грн.

Нагадаємо, Верховна Рада України 18 жовтня ухвалила за основу проект держбюджету-2020.

Українці сподіваються, що в 2020 році житимуть краще, що влада створить умови для розвитку країни. Ось тільки не потрібно таких реформ, як придумали в Міністерстві соцполітики, коли хотіли позбавити породіль допомоги. Лише під тиском громадськості влада відмовилася від сумнівної "реформи".

Що буде на столі в українців наступного року, багато в чому залежить від Держбюджету-2020

 

Теги
Схожi
Нацбанк України підвищив облікову ставку до 7,5%
Економіка
Нацбанк України підвищив облікову ставку до 7,5%
За підсумками березня зростання споживчих цін у річному вимірі прискорилося до 8,5%, а базова інфляція - до 5,9%...
Німецькі екологи вимагають заборонити будівництво «Північного потоку-2»
Економіка
Німецькі екологи вимагають заборонити будівництво «Північного потоку-2»
Німецькі природоохоронні організації подали позов проти рішення Федерального відомства щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2» у німецьких водах...
Банки масово блокують кошти на рахунках українців: хто і чому в зоні ризику
Економіка
Банки масово блокують кошти на рахунках українців: хто і чому в зоні ризику
Українці дедалі частіше стикаються з тим, що банківські установи можуть раптово заблокувати кошти і зажадати документи, що підтверджують джерело доходів...
Ціни на харчові продукти побили рекорд за останні сім років
Економіка
Ціни на харчові продукти побили рекорд за останні сім років
Сьогодні зростання цін на продуті харчування спостерігається не тільки в Україні. Продуктовий кошик виріс в ціні та в інших країнах світу...
Нью-Йорк втратив першість серед міст з найбільшою кількістю мільярдерів
Економіка
Нью-Йорк втратив першість серед міст з найбільшою кількістю мільярдерів
Уперше в лідери вибився китайський Пекін, де живе на одного мільярдера більше, ніж в американській діловій столиці....