Сербія та Чорногорія взаємно вислали послів, оголосивши їх персонами нон-грата

Сербія та Чорногорія взаємно вислали послів, оголосивши їх персонами нон-грата

Посол Сербії Володимир Божович більше не є бажаним гостем в Чорногорії. Міністерство закордонних справ оголосило його персоною нон-грата та попросило покинути територію країни.

Причиною висилки стало необережне висловлювання Божовича з приводу рішення, прийнятого так званою Подгорицькою скупштиною у 1918 році про приєднання Чорногорії до Сербії, в рамках створення Королівства сербів, хорватів і словенців (на території сучасних Словенії, Хорватії, Сербії, Чорногорії, Боснії і Герцеговини та Македонії ) - майбутньої Югославії.

Сербський посол назвав акт приєднання чорногорців "звільненням" і "вільним волевиявленням чорногорського народу". У Подгориці (столиці Чорногорії) з цим категорично не згодні.

"Після тривалого і постійного втручання у внутрішні справи Чорногорії, дій і заяв, які несумісні із загальноприйнятими стандартами поведінки дипломатичної особи, після кількох усних і письмових попереджень про неприпустимість таких дій - вчора посол Божович назвав рішення незаконним і нелегітимним Подгорицької скупштини в 1918 році" звільненням "і" вільним волевиявленням "чорногорського народу, ще раз безпосередньо зменшивши значення країни, яка надає йому дипломатичну гостинність", - йдеться в заяві чорногорського МЗС.

Зовнішньополітичне відомство також нагадує, що в листопаді 2018 року, як раз на 100-річний ювілей підписання, парламент Чорногорії анулював підписану Подгорицьку скупштіну угоду: в Чорногорії вважають, що цей союз не був добровільним, позбавив країну суверенітету, а короля Ніколу Першого Петровича - права на трон.

МЗС Сербії "відзеркалило" рішення Чорногорії, і у відповідь Белград вислав посла Чорногорії в Сербії Тарзана Мілошевича.

"МЗС вирішив, на підставі ст. 9 Віденської конвенції про дипломатичні відносини, оголосити Надзвичайного і Повноважного посла Чорногорії в Сербії Тарзана Мілошевича персоною нон-грата і попросило його покинути територію Республіки Сербія протягом 72 годин", - цитує Європейська правда заяву сербських дипломатів.

Нагадаємо, до проголошення в 2006 році незалежності Чорногорія була частиною конфедеративного Державного Союзу Сербії і Чорногорії, займаючи 13,5% його сукупної території.

Раніше Український Дощ писав, що у Білорусі викрили жінку, яка знімалася у фейкових роликах пропаганди Лукашенка. Журналістка білоруського державного ТБ Юлія Артюх в сюжетах телеканалу виконувала різні ролі – від "керівниці громадської організації" до "дружини офіцера".

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Фінляндія очолила світовий рейтинг щастя​ сьомий рік поспіль
Світ
Фінляндія очолила світовий рейтинг щастя​ сьомий рік поспіль
США і Німеччина вперше випали з першої двадцятки з часу публікації першого звіту більше 10 років тому....
Поляки почали масово скуповувати житло в Іспанії, щоб було куди тікати в разі війни – ЗМІ
Світ
Поляки почали масово скуповувати житло в Іспанії, щоб було куди тікати в разі війни – ЗМІ
Найбільше нерухомістю в Іспанії цікавляться польські пенсіонери, що відклали гроші, і молоді люди....
Виборчу кампанію спікера Джонсона спонсорував власник Тульського патронного заводу — Newsweek
Світ
Виборчу кампанію спікера Джонсона спонсорував власник Тульського патронного заводу — Newsweek
Виборчу кампанію спікера Палати представників США Майка Джонсона у 2018 році спонсорував власник Тульського патронного заводу Ніколаєв...
«Це найважчий удар по владі путіна»: чому рф стала ціллю атак ІДІЛ - RFI
Світ
«Це найважчий удар по владі путіна»: чому рф стала ціллю атак ІДІЛ - RFI
За останніми даними, в результаті атаки, відповідальність за яку взяло на себе угруповання «Ісламська держава», загинули щонайменше 139 росіян...
 27% поляків підтримали б дозвіл Польші воювати проти рф  в Україні - опитування
Світ
27% поляків підтримали б дозвіл Польші воювати проти рф в Україні - опитування
Поляки значно прихильніше ставляться до ідеї воювати проти росії у порівнянні з минулим роком, коли підтримка відправки польської армії дорівнювала нулю...