Чому в інтерв'ю NYT президент ухилився від відповіді про російську вакцину?

Наприкінці грудня минулого року президент України Володимир Зеленський дав розгорнуте інтерв'ю впливовому американському виданню The New York Times (NYT). Серед запитань, які поставив українському лідеру журналіст Ендрю Крамер, було і питання щодо російської антиковідної вакцини Супутник-V. Зеленський ухилився від прямої відповіді і не відповів однозначно, чи буде Україна закуповувати російський препарат, якщо він виявиться безпечним.
Розшифровка інтерв'ю була опублікована на сайті президента України.
Зеленський в ході інтерв'ю висловив невдоволення забороною США на експорт вакцини і заявив, що Росія в той же час інформує українців про свою вакцину.
«Звичайно, неможливо пояснити українському суспільству, чому, коли Америка і Європа не дають вам вакцини, ви не повинні брати вакцини з Росії», - сказав президент України.
Глава держави пояснив, що Україна поки що не може допустити застосування російської вакцини, тому що та «не пройшла всі випробування». За його словами, Україна вибиратиме найбезпечнішу з вакцин.
Зеленський ухилився від прямої відповіді на питання, чи буде Україна купуватиме російський препарат, якщо він таки виявиться безпечним.
«Україна боротиметься за те, щоб наші партнери дали нам вакцину, яка підтверджена - Moderna, Pfizer, AstraZeneca», - сказав він.
NYT зазначало, що Зеленському було важко стримати розчарування через заборону на експорт вакцини в США, щодо якої відповідний указ раніше підписав президент Дональд Трамп.
Зеленський зазначив, що в світі на жаль втрачені позиції України «з точки зору пріоритетності країн».
«Ми не входимо в список країн, які першими отримують вакцину. Тому тут ми повинні бути, скажімо так, акробатами в політиці, щоб примудритися якимось чином потрапити в пріоритет країн, повинні бути дуже гнучкими, дипломатичними», - додав глава держави.
Український Дощ писав раніше, що одна харківська компанія подала заявку на продаж російської вакцини.
Нагадаємо, в Україні з 8 по 24 січня було введено локдаун. Наразі працює тільки критично значуща інфраструктура, в тому числі продуктові магазини, банки і аптеки.