[]

Чому нам хочеться солодкого і як зменшити потяг до вуглеводів

Чому нам хочеться солодкого і як зменшити потяг до вуглеводів

Бажання з’їсти щось солодке виникає при впливі на центр задоволення. Тобто, коли людина перебуває у стресовому стані, організм прагне активувати центр задоволення і тому потребує позитивних емоцій, а чимало з нас отримують ці емоції за допомогою солоденького (швидких вуглеводів).

Якщо вживати поживну їжу і регулярно займатися спортом (тобто мінімізувати стрес), то спрага до солодкого зменшиться. В таких умовах почуття голоду не виникне протягом 4-6 годин, і організм не вимагатиме вуглеводів.

Чому нам хочеться солоденького?

Наведемо простий приклад. Якщо на вихідних ви нічим не займаєтесь, окрім перегляду серіалів, то за день кількість «візитів» до холодильника зростає в рази. Така ж ситуація може статися, якщо ви займаєтеся справою, яка не приносить вам задоволення, тобто не отримуєте позитивних емоцій.

Насправді, все просто: люди «заїдають» неприємні моменти солодким. Якщо розглядати ситуацію з наукової точки зору, то потяг до швидких вуглеводів обумовлюється низьким виробленням серотоніну («гормону щастя»). Серотонін виробляється з молекул триптофану, які в порівнянні з іншими молекулами, мають дуже маленький розмір. Оскільки за розміром триптофан не може конкурувати з великими білковими молекулами, то останні організм і використовує в першу чергу. А якщо білка недостатньо, тоді задіюється триптофан.

Головна проблема полягає в тому, що триптофан, на відміну від білкової молекули, не має ніякої поживної цінності. Тобто організм не зможе насититися, і отримає лише короткочасне задоволення (орієнтовно на півгодини), через пришвидшений кровообіг, а потім виникне слабкість і відчуття голоду.

Як зменшити потяг до вуглеводів

Щоб зменшити спрагу до солодкого, десерт варто з'їдати після повноцінного сніданку, обіду або вечері, а не натщесерце. Особливо важливо дотримуватися цього правила тим, хто має проблеми з мозковим кровотоком, зокрема страждає на:

 • мігрені;
 • епілепсію;
 • панічні атаки та інші недуги.

Щоб зрозуміти, за якими принципами працює організм, необхідно навчитися відрізняти апетит (центр задоволення) від голоду. Для цього ознайомтеся з наступними фактами:

 • Якщо ви реально голодні, у вас не буде бажання якогось конкретного продукту. Наприклад, якщо ви хочете саме тістечко, і нічого іншого - це не голод.
 • Апетит легко «заглушити», перемикнувши увагу на щось інше. Голод проігнорувати складно, навіть займаючись важливою справою, ви будете хотіти їсти.
 • Коли ви задовольняєте апетит, то відчуваєте короткочасне блаженство, яке змінюється відчуттям провини. Крім того, при бажанні солодкого, ще більше зростає потреба у вуглеводах. А якщо ви втамовуєте голод, то з кожним з'їденим шматочком відчуваєте себе краще.
 • Спрага до вуглеводів зростає за будь-яких стресових ситуацій.
 • Вживаючи продукти з низькою харчовою цінністю, ви всього на пару годин вгамуєте апетит. А якщо ви харчуєтеся збалансованою їжею, то не будете відчувати голоду мінімум чотири години.

«Обманути» організм, щоб зменшити потяг до вуглеводів, можна наступним чином:

 • Центр задоволення вдовольняти виключно позитивними емоціями, а не їжею. Просто займіться улюбленою справою або прогуляйтеся на свіжому повітрі. Тоді не доведеться використовувати штучні джерела радості, і не захочеться солодкого.
 • Не купуйте солодощі. Ви ж не підете вночі в магазин? Особливо після 22:00, коли на фізіологічному рівні в організмі знижується рівень цукру.
 • Солодке можна вживати тільки після повноцінної поживної їжі і тільки, якщо захочеться.

Дотримуючись цих рекомендацій ви зможете допомогти своєму організму зменшити потребу в швидких вуглеводах, тим самим зберігаючи своє здоров'я.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Здоров'я
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Вода сприяє швидкому зволоженню організму, однак напої з більшим вмістом цукру, жиру або білка роблять це ще краще...
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Здоров'я
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Ізраїльські вчені з Єврейського університету довели, що між курінням та розвитком психічних розладів є тісний зв’язок...
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Здоров'я
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Чому ходьба корисніше за біг і що відбувається в організмі під час прогулянки...
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Здоров'я
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Результати дослідження довели, що використання електронних сигарет значно збільшує ризик розвитку в людини хронічних захворювань легень...
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%
Здоров'я
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%