Чиновника в Ялті звільнено за підтримку Білорусі

Чиновника в Ялті звільнено за підтримку Білорусі

Заступник голови російської адміністрації Ялти Михайло Загорцев відправлений у відставку через чотири дні після призначення. Це сталося після скандалу, що вибухнув у Криму і сусідній Росії через те, що Загорцев публічно підтримав протести у рідній Білорусі, у яких беруть участь його діти.

Скандал навколо Михайла Загорцева вибухнув наприкінці вересня, коли він був призначений на посаду заступника голови російської адміністрації Ялти. На своєму посту він повинен був опікуватися найбільш проблемними в місті сферами – ЖКГ і транспортом.

Водночас на білоруському порталі Tut.by з'явився відеоролик за участю Михайла Загорського, записаний у серпні. У ньому ексчиновник підтримує учасників масових акцій протесту проти Олександра Лукашенко в Білорусі та закликає владу і силовиків «не допустити більше кровопролиття». На наступний день Михайло Загорцев позбувся своєї посади.

«Боявся померти і не побачити Білорусь вільною»

62-річний Михайло Загорцев – уродженець села Подигруша Чечерського району Білорусі, випускник Академії управління при президенті країни. При режимі Олександра Лукашенка займався бізнесом і політикою. В останні десять років був спочатку депутатом Бобруйської міськради, а потім очолював Смолевічский районний виконком, який покинув на початку цього року. Неодноразово нагороджувався державними нагородами за «плідну сумлінну працю, значний внесок у розвиток соціально-економічних питань» у своїй країні.

У підконтрольну Росії адміністрацію Ялти прийшов у вересні на запрошення її голови Івана Імгрунта, з яким знайомий двадцять років. Але пропрацювати на своїй посаді йому вдалося лише кілька днів.

Після призначення Михайла Загорцева в ЗМІ з'явилося його відеозвернення до влади Білорусі з проханням, «поки ще не пізно, не допустити більше ніякого кровопролиття». Це сталося після спроб силовими методами розігнати мітингувальників проти Олександра Лукашенка.

На відео ексчиновник зізнається, що серед мітингувальників є і його діти.

«Я перебуваю на лікуванні після багатьох операцій. Я боявся зараз тільки одного – померти і не побачити Білорусь вільною. Наші діти, вони зробили це. Наші жінки, спасибі їм за все величезна. Я пишаюся своїми дітьми, які пішли з першого дня на барикади, пишаюся швагром, усіма дітьми, які пішли, не боячись нічого. Якщо можете, пробачте нам, нашому поколінню. Ми ніколи більше не допустимо цього», – говорить він.

Михайло Загорцев звернувся до білоруських силовиків, заявивши, що багато людей «не вірять, що наші білоруси можуть так знущатися з дітей та жінок». Він припустив, що акції протесту в Білорусі розганяли в тому числі й силовики з Росії.

«Ми любимо росіян, але якщо вони прийдуть, повірте, як в 1941-1945 роках, встане кожен білорус. Ми цього не допустимо ніколи більше», – сказав він.

Ця фраза, по суті, і поклала кінець його кримській кар'єрі.

Хвилю протесту проти Михайла Загорцева розгорнули кримські активісти.

«А як громадянина Білорусі взяли на державну службу? А самому Загорцеву нормально працювати у Росії? Ось він росіян попереджав не втручатися у справи Білорусі, а сам на старості років поліз керувати «зубожілим» містечком у Криму? Це Крим, тут дивуватися нема чому», –​ заявив в соцмережах активіст з Феодосії Олександр Таліпов.

Ялтинський журналіст і активіст Сергій Сардико звернувся з цього приводу до генпрокурорів Росії і Білорусі.

Він вважає, що тепер уже ексчиновник «фактично втягує білоруську молодь у вуличні заворушення», а «щодо Російської Федерації висловив загрозу її громадянам», і просить «оперативно організувати прокурорську перевірку і вжити заходів прокурорського реагування».

Активіст також просить перевірити, як Михайлу Загорцеву вдалося вступити на державну службу у Ялті, «перебуваючи громадянином Республіки Білорусь, не маючи досвіду роботи в органах влади Росії, не знаючи нормативних правових актів у сфері житлово-комунального господарства та громадського транспорту, не маючи чинної медичної довідки про придатність до муніципальної служби».

Історія про Михайла Загорцева дійшла і до російського телебачення. Депутат Держдуми Росії Олександр Хінштейн зачитав у прямому ефірі «повідомлення з Ялти» і пообіцяв зателефонувати російському главі Криму Сергію Аксенову, «оскільки працювати в системі російської влади люди з подібними поглядами і заявами абсолютно точно не можуть».

Теги
Новини партнерiв
Схожi
В Україні випустять новий автобус за європейським стандартом екологічності
Україна
В Україні випустять новий автобус за європейським стандартом екологічності
Запорізький автомобілебудівний завод найближчим часом сертифікує нову модифікацію автобуса ЗАЗ А10 за новітнім екологічним стандартом Євро-6...
Головнокомандувач ЗСУ Хомчак отримав приємний бонус від держави?
Україна
Головнокомандувач ЗСУ Хомчак отримав приємний бонус від держави?
Музикант Тарас Тополя повідомив, що головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак отримав третю службову квартиру в Києві...
Українці на карантині одружувалися в 6,5 разів частіше, ніж розлучалися
Україна
Українці на карантині одружувалися в 6,5 разів частіше, ніж розлучалися
У Мін'юсті повідомили, що за 7 місяців карантину було зареєстровано 107 тисяч шлюбів, тоді як розірвано лише 16,5 тисяч шлюбів...
Бюджет недоотримав понад 2 млрд гривень - ексглаві ДПС повідомили про підозру
Україна
Бюджет недоотримав понад 2 млрд гривень - ексглаві ДПС повідомили про підозру
ЗМІ з'ясували, що підозру повідомлено Сергію Верланову...
Британська місія  готуватиме українських військових моряків
Україна
Британська місія готуватиме українських військових моряків
Інструкторська місія Orbital здійснюватиме військову морську підготовку українських військовослужбовців...