[]

Все, що потрібно знати про менінгіт. Чи справді шапка вбереже від хвороби?

Все, що потрібно знати про менінгіт. Чи справді шапка вбереже від хвороби?

У зимовий період люди поділяються на два типи: одні готові одягнути усі шапки одразу, інші відмовляються від головного убору навіть у найбільш люті морози. Останніх, як правило, часто лякають менінгітом. Така думка побутує й серед чи не усіх батьків, які розповідають дітям про страшну хворобу, як тільки ті починають вередувати й ховати шапки у ранець. І якщо про легенду "від цієї хвороби або помирають, або назавжди стають інвалідами" відомо мало не кожному, достовірна інформація про цю недугу відом далеко не кожному.

Що ж таке менінгіт? Як розпізнати та хто у групі ризику розповідають лікарі.

Менінгіт - гостра інфекційна хвороба,при якій вражається середня (менінгеальна) оболонка мозку. Приблизно у 90% випадків вона викликається мікробом менінгококом. У решті випадків — це ускладнення інших інфекцій, наприклад, пневмонії, запалення кісток — остеомієліту, туберкульозу, вітрянки, кору, свинки і краснухи (такий менінгіт проходить набагато легше).

Підчепити недугу можуть люди будь-якого віку, однак найбільш вразливими є діти від 1 до 5 та від 10 до 14 років. Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом. Менінгококи є у носоглотці більшості людей й можуть передаватися під час кашлю чи чхання, тож навряд шапка прямо впливає на те, захворієте ви чи ні. Подальша доля мікробів залежить від імунітету людини. Якщо він достатньо сильний, менінгогоки оселяться в організмі й "житимуть тихо", якщо імунітет бажає кращого, можуть спровокувати нежить або запалення глотки, тож захворювання складно буде відрізнити від звичайної застуди. Однак якщо імунітет ослаблений, мікроб зможе проникнути до мозкових оболонок, до яких у нього природня "симпатія". У такому разі в людини розвинеться класичний менінгіт.

Як розпізнати хворобу?

Протікання хвороби розпочинається раптово. Різко підвищується температура та болить голова. Біль настільки сильний. що може викликати нудоту. Уражена людина болісно реагує на шум, світло та інші, навіть найменші, подразники. Наступної доби з'являється класичний симптом хвороби - тугорухливість шиї, при якій людина не може доторкнутися грудей підборіддям. Може з'явитися також висипання у вигляді червоних зірок. Чекати цього етапу в жодному разі не слід. Це смертельна хвороба, від якої навіть при своєчасному лікуванні помирає близько 10% людей, тож навіть не думайте про лікування вдома й якнайшвидше їдьте до лікарні. Як розпізнати хворобу на більш ранніх етапах? Ще перед підвищенням температури шкіра ураженої людини стає блідою, кінцівки - крижаними на дотик, також можуть турбувати сильні болі в ногах. 

Які наслідки?

Все ж батьки небезпідставно лякають своїх дітей можливістю отримати інвалідність. Наслідки менінгіту зустрічаються близько у половини тих, хто переніс недугу. У людей періодично виникають судоми, головні болі, у 1-2% людей може розвинутися повна глухота, сліпота або ж затримка розвитку. Якщо ж вдасться зупинити хворобу на ранніх етапах, наслідків можна уникнути.

Як вберегтися від менінгіту?

У разі, якщо довелося контактувати з хворим, лікарі рекомендують зробити щеплення проти менінгококів, завдяки якому виробляється імунітет проти цих бактеріїв. Щоправда. імунітет нетривалий - дія щеплення триватиме до 3-ох років. Щодо побічних ефектів хвилюватися не слід: можливе почервоніння на місці уколу та незначне підвищення температури, яке мине за 1-2 дні.

Ну і, звісно ж, потурбуйтеся про загальний імунітет. Харчуйтеся збалансовано, достатньо відпочивайте, проходьте регулярні обстеження й поповнюйте організм вітамінами. А також не забувайте у холодну пору року тепло одягатися! Шапка у цій справі точно не буде зайвою! Вона все ж вбереже від переохолодження і, як наслідок, можливого ослаблення імунітету, а отже допоможе організмові боротися з небезпечними вірусами та бактеріями.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Здоров'я
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Вода сприяє швидкому зволоженню організму, однак напої з більшим вмістом цукру, жиру або білка роблять це ще краще...
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Здоров'я
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Ізраїльські вчені з Єврейського університету довели, що між курінням та розвитком психічних розладів є тісний зв’язок...
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Здоров'я
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Чому ходьба корисніше за біг і що відбувається в організмі під час прогулянки...
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Здоров'я
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Результати дослідження довели, що використання електронних сигарет значно збільшує ризик розвитку в людини хронічних захворювань легень...
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%
Здоров'я
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%