[]

Чи можна допускати до навчання невакцинованих школярів: думка експерта

Чи можна допускати до навчання невакцинованих школярів: думка експерта

23 березня Верховний суд України ухвалив рішення щодо відсторонення від освітнього процесу нещеплених за віком школярів.

Згідно зі ст. 53 Закону України "Про освіту" здобувачі освіти мають право на безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці, а також зобов'язані відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров'я, здоров'я навколишніх та довкілля.

"Суд вищої інстанції підтвердив попередні судові рішення. Це загальносвітова практика, яку потрібно впроваджувати в Україні. Рух антивакцинаторів 21 століття має вигляд середньовічної дикості. Якщо не допомагають методи просвітницького характеру, то потрібні відповідні судові рішення. Не можна дозволяти недолугим батькам ризикувати і своїм здоров'ям, і здоров'ям дітей. Якщо такий розклад подій не влаштовує, то вихід тільки один - навчатися вдома", - каже заслужений вчитель України та редактор порталу "Освітня політика" Віктор Громовий.

Стаття 9 закону "Про освіту" передбачає різні альтернативні форми здобуття повної загальної середньої освіти.

1. Екстернатна форма здобуття освіти. Школярі повністю опановують освітню програму самостійно. Оцінювання результатів навчання відбуватиметься в школі.

2. Сімейна форма. В ході такої форми навчання батьки самостійно організовують процес навчання дітей. Діти проходять оцінювання, завдання до якого складає школа.

3. Педагогічний патронаж. Така форма навчання передбачає контроль з боку педагогічного працівника.

4. Дистанційна форма. Учні віддалені один від одного та взаємодіють за допомогою технологій.

Нагадаємо, Верховний Суд України раніше наголосив, що відсторонення від занять у школі нещепленої за віком дитини законне та забезпечує безпеку для всіх учнів. Таким є рішення Верховного суду.

"Держава, установивши заборону відвідувати навчальний заклад дитиною, яка не має профілактичних щеплень, реалізує свій обов'язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров'я всіх учасників освітнього процесу, у тому числі й самої нещепленої дитини", - йдеться у заяві ВС.

Верховний суд посилається на 53 ст. закону України про освіту, згідно з якою учні мають право на безпечні та нешкідливі умови навчання, а також зобов'язані відповідально ставитися до власного здоров'я та здоров'я оточуючих.

"Завданням держави є забезпечення дотримання оптимального балансу між реалізацією права дитини на освіту та інтересами інших дітей. Закон дає право батькам відмовитися від проведення обов'язкових щеплень дитині", - пояснюють у Верховному суді.

У ВС назвали безпідставними заяви про порушення конституційного права нещеплених дітей на освіту.

"Право дитини на здобуття освіти не порушене, оскільки для дітей, які не можуть відвідувати заклад освіти за відсутності щеплень, установлені альтернативні способи отримання освіти та продовження навчання, зокрема, в навчальному закладі", - наголошують у суді.

[]
Теги
Схожi
У школах України проведуть «Уроки звитяги»
Освіта
У школах України проведуть «Уроки звитяги»
Міністерство освіти і науки звернулося до вчителів шкіл з проханням провести на початку травня «Урок звитяги» для учнів 5-11 класів...
В Україні змінено правила прийому до перших класів
Освіта
В Україні змінено правила прийому до перших класів
Зміни для прийому до першого класу пов'язані з пандемією коронавірусу...
Строки початку канікул школи визначать самостійно - МОН
Освіта
Строки початку канікул школи визначать самостійно - МОН
Тривалість навчального року є внутрішнім питанням кожної школи та має визначатись  педагогічною радою закладу освіти...
Зеленський підписав закон про звільнення учнів від ДПА
Освіта
Зеленський підписав закон про звільнення учнів від ДПА
Учням дозволили проходити атестацію за власним бажанням, зокрема, у вигляді ЗНО...
93 школи України перебувають під загрозою ліквідації
Освіта
93 школи України перебувають під загрозою ліквідації
За даними обласних державних адміністрації, впродовж найближчого часу можуть бути ліквідовані 10 шкіл в Запорізькій області, 23 заклади освіти Житомирської області, 39 шкіл і філій у Львівській області...