[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Через COVID-19 демократи в США відкладають голосування. А чи взагалі восени відбудуться вибори?

Через COVID-19 демократи в США відкладають голосування. А чи взагалі восени відбудуться вибори?

Американський штат Джорджія відклав проведення праймеріз Демократичної партії до травня через поширення коронавируса. Напередодні аналогічне рішення ухвалила влада Луїзіани. В результаті ряд американських ЗМІ припустили, що через епідемію влада може спробувати перенести і самі вибори.

 

Експерти відзначають, що таких прецедентів в історії США ще не було. При цьому епідемія і економічний спад можуть негативно вплинути на шанси Дональда Трампа переобратися. 

Праймеріз в Джорджії було заплановано на 24 березня, проте тепер їх відкладено аж до травня. Про це повідомив держсекретар Джорджії Бред Раффенспергер. За його словами, влада штату ухвалила рішення скасувати день голосування 24 березня - і перенести його на 19 травня.

Цей крок послідував відразу після того, як губернатор штату, республіканець Брайан Кемп підписав розпорядження про надзвичайний стан, який наділяє його розширеними повноваженнями для боротьби з поширенням коронавирусной інфекції COVID-19.

Крім того, Кемп виступив зі зверненням, в якому закликав школи, церкви та інші місця скупчення людей на якийсь час відмовитися від проведення масових заходів.

За даними видання USA Today, в штаті Джорджія було зафіксовано 66 випадків захворювання коронавирусной інфекцією, в основному в Атланті. При цьому один з інфікованих помер.

Перенесення праймеріз може створити реальні проблеми для Демократичної партії, яка на своєму національному з'їзді повинна вибрати єдиного кандидата для участі у виборах 2020 року. Згідно з положеннями Національного комітету партії, всі штати повинні провести свої виборні заходи до червня, або у них буде відкликано якесь число делегатів як штрафний захід.

 

Результати голосування на праймеріз визначають, кому з політиків віддадуть свою перевагу делегати, що представляють той чи інший штат на з'їзді партії, який відбудеться 13-16 липня.

Для висунення кандидатом в президенти США від Демократичної партії одному з претендентів необхідно заручитися підтримкою тисячі дев'ятсот дев'яносто одного делегата з 3979. Якщо нікому з претендентів це не вдасться, то результат праймеріз вирішать суперделегати, яких понад 700, які мають право голосувати за будь-якого з претендентів.

 

Зараз в гонці від демократів беруть участь три кандидати: колишній віце-президент Джо Байден, сенатор Берні Сандерс і конгресмен Тулса Габбард. Лідер за кількістю підтримуючих його делегатів - Джо Байден. Сенатор-соціаліст Сандерс на другому місці, а конгресмен від штату Гаваї Габбард продовжує участь в гонці всього з двома делегатами в запасі.

При цьому для Республіканської партії епідемія коронавірусу на заваді не стане - від цієї політичної сили у виборах 2020 року бере участь тільки Дональд Трамп. 

На тлі пандемії деякі американські ЗМІ заговорили про можливість повного скасування президентських виборів. Такі видання, як The New York Times і Slate, а також портал Buzzfeed припустили, що Дональд Трамп, ввівши режим НС через епідемію коронавируса, може спробувати скасувати або відкласти проведення виборів, які повинні пройти в листопаді.

Втім, в історії США таких прецедентів ще не було. Американські політологи відзначають, що дата проведення президентських виборів була встановлена ​​федеральним законодавством ще в 1845 році і з тих пір жодного разу не змінювалася і не переносилася.

«Хоча штати можуть на свій розсуд призначати дні праймеріз, загальні федеральні вибори відповідно до федеральним законодавством проводяться у вівторок, наступний за першим понеділком листопада. Цю дату не в праві змінювати ні штати, ні президент США », - написав у своєму Twitter юрисконсульт Демпартії Марк Еліас.

Якщо поширення коронавірусу і економічний спад восени співпадуть, то американські виборці можуть вирішити, що адміністрація Трампа була вкрай неефективною в реагуванні на загрози, і це спровокувало американську рецесію, і, відповідно, результат виборів 3 листопада буде не на користь Трампа.

 

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Схожi
Перша відеоконференція НАТО закінчилася скандалом. Туреччина VS Греція
Світ
Перша відеоконференція НАТО закінчилася скандалом. Туреччина VS Греція
Зустріч глав МЗС країн НАТО відбулася 3 квітня в онлайн-форматі через пандемію коронавірусу. Під час відеоконференції спалахнула суперечка між Туреччиною та Грецією.  
...
Швеція на карантині: без масок і з кавою на виніс
Світ
Швеція на карантині: без масок і з кавою на виніс
Епідеміологи рекомендують не сидіти вдома, а виходити на сонце, дихати свіжим повітрям, займатися спортом, зміцнювати імунітет рухами і менше читати новини...
У Празі демонтували пам'ятник маршалу Конєву
Світ
У Празі демонтували пам'ятник маршалу Конєву
Пам'ятник Конєву був демонтований, незважаючи на протести Росії. Монументальну статую перенесуть в запланований «Музей пам'яті 20 століття»...
Росія залякує італійських журналістів через розвінчання фейку
Світ
Росія залякує італійських журналістів через розвінчання фейку
Редакція La Stampa заявила про тиск з боку РФ після оприлюднення критичних матеріалів про російську гуманітарну допомогу...
МЗС Польщі: Росія використовує коронавірус для поширення дезінформації
Світ
МЗС Польщі: Росія використовує коронавірус для поширення дезінформації
Активність РФ має пропагандистський характер і це непокоїть членів Альянсу. Чапутович навів конкретні приклади...