Через 50 років після американців росіяни вирішили підкоряти Місяць

16 липня 1969 року о 13 годині 32 хвилини за Грінвічем американський космічний корабель Аполлон-11 стартував з поверхні Землі і через 76 годин після старту досяг місячної орбіти. Місячний модуль з трьома астронавтами здійснив посадку у Море Спокою 20 липня о 20 годині 17 хвилин. Саме ця подія вже шостий десяток років не дає спокою Москві.
Днями гендиректор НВО Лавочкіна Володимир Колмиков офіційно повідомив, що запуск російського апарату «Луна-27» на Місяць запланований на серпень 2025 року.
За його словами, дослідно-конструкторські роботи «Луна-Ресурс-1», в рамках яких створюється космічний апарат, знаходяться ще на стадії розробки конструкторської документації.
«Термін завершення розробки конструкторської документації - листопад 2021 року. Запуск запланований на серпень 2025 року », - наводить його слова російське РІА Новості.
Як зазначає агентство, росяни збираються навколо місця посадки апарату «Луна-27» розгорнути дослідницьку місячну станція.
Основними завданнями апарату «Луна-27» стануть дослідження глибинних проб грунту Місяця, вивчення магнітних аномалій і сейсмічних активностей супутника Землі.
Перед запуском «Місяця-27» вже у 2021 і в 2024 роках буде здійснено пуски двох однойменних апаратів з порядковими номерами 25 і 26. Останній створить тривимірну карту Місяця для визначення місця висадки космонавтів.
Апарат «Луна-25» отримав статус технологічного апарату, який буде виконувати розвідувальну місію. Його запуск запланований на 1 жовтня 2021 року.
Термінові заходи щодо розвитку місячної програми було розпочато Роскосмосом у відповідь на указ президента Сполучених Штатів Дональда Трампа про право США використовувати ресурси Місяця.
"Український Дощ" писав раніше, що США отримали право використовувати ресурси Місяця.
В указі, зокрема, наголошено, що США не визнають Угоду про діяльність держав на Місяці та інших небесних тілах, ухвалену резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у грудні 1979 року.
«У американців має бути право вести комерційні дослідження, видобуток і використання ресурсів у космічному просторі відповідно до чинного законодавства. Космічний простір є з юридичної і фізичної точки зору унікальним простором для діяльності людини, і Сполучені Штати не розглядають його як загальне надбання. Таким чином, політика Сполучених Штатів повинна полягати в тому, щоб стимулювати міжнародну підтримку видобування та використання ресурсів у космосі зі сторін державних і приватних дійових осіб», — наголошується в указі президента Сполучених Штатів Америки.