Церемонія вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру вразила українців (фото, відео)

Церемонія вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру вразила українців (фото, відео)

Сьогодні на території урочища відкрили масштабну аудіовізуальну інсталяцію, присвячену вшануванню пам'яті жертв Бабиного Яру з нагоди 79-х роковин трагедії. Інсталяцію представив Меморіальний центр Голокосту Бабин Яр.

На заході були представники багатьох конфесій, президент Володимир Зеленський та перші особи держави.

«Ми схиляємо голову перед усіма жертвами Бабиного Яру. І не маємо права забути ці страшні злочини. Ніколи знову», – наголосив Володимир Зеленський.

Церемонію відкриття підготував український театральний режисер Влад Троїцький за концепцією українсько-британського медіахудожника Максима Демиденка. Над створенням інсталяції також працював колектив у складі представників України, Ізраїлю, США, Великої Британії.

на фото: керівник Меморіального центру Бабин Яр Ілля Хржановський, театральний режисер Владислав Троїцький та звукорежисер Максим Демиденко

Частина нової інсталляціі розташована на дорозі Скорботи (від вулиці Юрія Іллєнка до пам'ятника "Менора") і на площі біля пам'ятника "Менора".

У стовпи уздовж Алеї скорботи до пам'ятника "Менори" вмонтовані 32 динаміка, які створюють звуковий коридор з ефектом хору.

З кожної колонки звучать дорослі і дитячі голоси, які перераховують нескінченний список з імен жертв Бабиного Яру.

Крім того, на території урочища до Дня пам'яті жертв Бабиного Яру встановлені монокуляри, у які вмонтовано найвідоміші фотографії Бабиного Яру, зроблені німецьким військовим фотографом Йоганнесом Геллє в наступні дні після розстрілів 29-30 вересня 1941 року. Завдяки цим монокулярам тепер кожен відвідувач зможе побачити, який вигляд мала ця територія 79 років тому.

Також відвідувачі зможуть почути фрагменти з мемуарів, свідоцтв, історичних документів, іудейські і християнські релігійні тексти, відомі музичні твори, а також композиції видатних сучасних українських та світових композиторів і виконавців.

Деякі з цих музичних творів були спеціально написані для проекту Меморіального центру "Бабин Яр". Деякі з присутніх поділилися своїми враженнями в мережі. Так, актриса Ольга Сумська виклала відео перформансу у Фейсбуці, трансляція отримала числені відгуки захвату і розчулені коментарії.

В основі інсталяції – символ Дерева Життя, який зустрічається у більшості релігій та міфологій світу. Трагедія Бабиного Яру показує, як легко це Дерево може бути знищене, його гілки поламані. Колони простріляні сотнею тисяч куль того ж калібру, від яких загинули люди у Бабиному Яру. Інсталяція діє 24/7 і вночі крізь кульові отвори проходить світло та звук пам’яті.

Для аудіоінсталяції було створено алгоритм перекладу імен загиблих на звук за принципом гематрії. Кожна буква в алфавіті івриту має своє число. Імена загиблих перекладаються в числа, які задають висоту звуку. Вони відтворюються електроакустичним органом.

У церемонії вшанування також взяли участь Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.

На цей фон накладаються композиції сучасних українських композиторів, а також Равеля, Шнітке, Шостаковича. Також звучать архівні аудіозаписи Києва, унікальні довоєнні пісні на ідиші, ритуальна біблійна музика, українські та ромські поминальні пісні тощо.

Ще один фрагмент аудіоінсталяції, розташований на Дорозі Скорботи й на площі біля пам'ятника "Менора". Ця аудіоінсталяція є джерелом звуків, що лунають з десятків динаміків, відтворюючи імена загиблих. Жіночі, чоловічі, дитячі голоси, які чутно з різних боків, створюють відчуття хору.

Друга частина інсталяції – це сорокаметровий дзеркальний диск з десятьма високими металевими колонами.

Колони і диск простріляні кулями того ж калібру, який використовували під час розстрілів нацисти.

Завдяки дзеркальному ефекту відвідувачі інсталяції будуть бачити отвори від куль в своєму відображенні.

Інсталяція діятиме 24/7 і вночі крізь ці отвори буде пробиватися світло, створюючи ефект міражу.

Щогодини звучатиме звук, що символізує пам'ять про жертв Бабиного Яру.

За задумом авторів така аудіоінсталляція дозволить відвідувачам заповідника відчути, через які трагічні події пройшов Київ в минулому.

Також з нагоди 79-х роковин трагедії Бабиного Яру у присутності Президента міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко і член наглядової ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», президент Всесвітнього єврейського конгресу Рональд Лаудер підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю.

Документ зафіксовано на сайті Президента.

Церемонія відкриття інсталяції (відео)

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Хто, де та за які гроші будуватиме сміттєпереробний завод у Львові
Україна
Хто, де та за які гроші будуватиме сміттєпереробний завод у Львові
За даними пресслужби Львівської міськради, будівельні роботи підрядник повинен почати вже до кінця 2020 року...
«Цензура заборонена Конституцією»: в ОП прокоментували рішення суду щодо книги про Стуса
Україна
«Цензура заборонена Конституцією»: в ОП прокоментували рішення суду щодо книги про Стуса
У Зеленського кажуть, що здивовані деякими формулюваннями у рішенні, хоча не ставлять під сумнів незалежність судової гілки влади...
540 млн грн виділив Уряд на дезінфекційні засоби для шкіл
Україна
540 млн грн виділив Уряд на дезінфекційні засоби для шкіл
Кабінет Міністрів виділив майже 540 млн грн на забезпечення дезінфекційними засобами учасників освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти...
Скандально відомого начальника Одеської митниці звільнено
Україна
Скандально відомого начальника Одеської митниці звільнено
Причиною звільнення Дениса Пудрика названі негативні результати роботи митниці під його керівництвом ...
В Україні планується створити Національне військове меморіальне кладовище
Україна
В Україні планується створити Національне військове меморіальне кладовище
У Верховній Раді України зареєстрований законопроєкт, який передбачає створення Національного військового меморіального кладовища для поховання військових і борців за незалежність України...