[]

Центр громадського здоров'я розвіяв популярний міф про вітамін С

Центр громадського здоров'я розвіяв популярний міф про вітамін С

Вітамін С в період пандемії багато хто сприймає як панацею в боротьбі з вірусом, однак він не такий нешкідливий, а його надмірне вживання може завдати шкоди організму, повідомляє Центр громадського здоров'я України на своїй сторінці у Facebook.

За інформацією експертів, цей вітамін бере активну участь в процесах метаболізму і захищає молекули (білки, ліпіди, вуглеводи і так далі) від пошкодження активними формами кисню. Він необхідний для синтезу гормонів, які допомагають серцево-судинній системі реагувати на важку інфекцію.

Вітамін С допомагає засвоювати залізо, а його нестача може викликати цингу, захворювання, що розвивається на тлі дефіциту вітаміну С в організмі та проявляється кровоточивістю ясен, висушуванням шкірних покривів, крововиливами в порожнині суглобів і розхитуванням зубів. Його можна отримати тільки в їжі рослинного походження. Найбільше вітаміну С знаходиться в таких продуктах як цитрусові, ківі, червоний перець, броколі, смородина і полуниця.

При цьому його вплив на перебіг простуди є бездоказовим і вимагає ще більше клінічних випробувань, зазначають в ЦГЗ, додавши, що він не сприяє профілактиці ГРВІ та не скорочує тривалість лікування. Крім того, передозування вітаміну С може викликати низку досить неприємних наслідків, серед яких діарея, нудота, блювання, печія, спазми в животі, головний біль і безсоння. У таких випадках необхідно звернутися за консультацією сімейного лікаря.

Раніше співробітники медичного коледжу імені Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку зробили несподіване відкриття. Зʼясувалося, що вітамін C вбиває палички Коха, що викликають стійкий до ліків туберкульоз.

 

[]
Теги
Схожi
Чорнослив: повелитель травлення та зміцнювач кісток
Здоров'я
Чорнослив: повелитель травлення та зміцнювач кісток
Вживання десяти-дванадцяти чорносливин в день гарантує збільшення мінеральної щільності кісток...
Суперсила йогуртів, про яку ми не знали
Здоров'я
Суперсила йогуртів, про яку ми не знали
Виявлені в йогурті і кефірі молекули пробіотиків борються з наслідками захворювання нового небезпечного штаму Covid-19...
Як потрібно їсти рис, щоб при цьому ще й худнути? ⁣⁣
Здоров'я
Як потрібно їсти рис, щоб при цьому ще й худнути? ⁣⁣
Бажаючі схуднути часто запитують дієтологів, чи можна Їсти рис при схудненні Виявляється можна, але треба врахуваті деякі нюанси...
Метод «кавового сну». Як він працює?
Здоров'я
Метод «кавового сну». Як він працює?
Здається, що кава і сон - речі несумісні. Але вчені з'ясували зворотне...
Користь від кориці: боротьба із зайвою вагою та ще  п'ять унікальних властивостей
Здоров'я
Користь від кориці: боротьба із зайвою вагою та ще п'ять унікальних властивостей
Колись корицю прирівнювали по цінності до золота: за 1 унцію прянощі давали стільки ж дорогоцінного металу. Часи змінилися, але дивовижні властивості кориці як і раніше актуальні...