Букерівську премію отримали Маргарет Етвуд і Бернардін Еварісто

Букерівську премію отримали Маргарет Етвуд і Бернардін Еварісто

Канадська письменниця Маргарет Етвуд знову стала лауреаткою Букерівської премії, але цього разу нагороду вона розділила з британкою Бернардін Еварісто.

Букерівська премія — найпрестижніша літературна нагорода, що з 1969 року щорічно вручається у Великій Британії. За 40 років Букерівська премія стала провідною в галузі літератури. Спочатку премія присуджувалася авторові, який проживає в одній з країн Співдружності або в Ірландії за роман, написаний англійською. З 2014 року можна висувати англомовних авторів і з інших країн світу. - Ред.

Відзнака одразу двох лауреатів є порушенням правил Букера, в яких чітко прописано, що присуджувати премію одразу двом людям не можна. Проте журі пояснило, що просто не змогло обрати, який із двох творів є кращим.

Етвуд відзначили за роман "Заповіти" (The Testaments), який є сиквелом одного з її найвідоміших творів - "Розповіді служниці". Сюжет "Заповітів" розгортається через 15 років після подій попередньої книги.

Місце дії - те саме: патріархально-тоталітарна держава Республіка Галаад, де суворі закони суспільства позбавляють жінок будь-яких прав, залишаючи їм єдину функцію - народження дітей.

Бернардін Еварісто отримала нагороду за роман "Дівчина, жінка, все інше" (Girl, Woman, Other), в якому автор розповідає історії життів 12 персонажів, більшість з яких - темношкірі британки.

Кожному персонажу присвячена глава, і їхні шляхи дивним чином перетинаються попри зовсім різні біографії.

Етвуд та Еварісто розділять премію в розмірі 50 тисяч фунтів стерлінгів (близько 60 тисяч доларів), і обидві увійдуть в історію Букера: 79-річна Етвуд, як найстарший лауреат в історії, а Еварісто - як перша темношкіра письменниця, яка отримала премію.

У 2000 році Маргарет Етвуд вже нагороджували Букерівською премією - за роман "Сліпий вбивця". У списки Букера її твори потрапляли регулярно: у 1986, 1989, 1996 і 2003 роках.

Востаннє одразу двох лауреатів премії визначали у 1992 році, після чого правила конкурсу змінили. Відтоді організатори щороку попереджають журі, що переможцем може бути лише один автор.

Цього року члени журі радилися упродовж п'яти годин, після чого голова журі Пітер Флоренс сказав: "Ми прийняли рішення порушити правила".

За його словами, чим більше його колеги обговорювали обидва твори, тим більш очевидним ставало те, що перемогти мають обидва.

Нагадаємо,

Маргарет Етвуд — канадська феміністська письменниця, поетеса, літературна критикиня, активістка захисту довкілля. Насамперед відома як авторка роману-антиутопії "Оповідь служниці"(1985) про репродуктивне насильство у пост-апокаліптичній Америці, що став культовим для фемінізму. 

Бернардіна Еварісто або ж Бернардін Іверісто  — англійська письменниця. Народилася у Лондоні, від матері англійки і батька нігерійця. Отримала більш десяти літературних премій та нагород. У 2004 її було прийнято до Королівського літературного товариства.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Чарльз III запросив працювати в палаці волинника королеви Єлизавети II 
Культура
Чарльз III запросив працювати в палаці волинника королеви Єлизавети II 
Звичай гри на стародавньому шотландському музичному інструменті багато років тому запровадила королева Вікторія...
До Парижа привезли українську Мадонну
Культура
До Парижа привезли українську Мадонну
Роботи українських художників та художниць, створені як до російського вторгнення в Україну, так і під час нього можна побачити у залах галереї L’Atlas до 4 березня...
Фільм Кемерона «Аватар: Шлях води» став шостим фільмом в історії зі зборами понад $2 млрд
Культура
Фільм Кемерона «Аватар: Шлях води» став шостим фільмом в історії зі зборами понад $2 млрд
У країні-агресорі фільм офіційно не йде, хоча оригінальний «Аватар» зібрав $116 млн. Це принципова позиція Джеймс Кемерона...
Вахтанг Кікабідзе пішов: на 85-му році життя помер знаменитий грузинський актор та співак
Культура
Вахтанг Кікабідзе пішов: на 85-му році життя помер знаменитий грузинський актор та співак
2008 року Кікабідзе відмовився від російського ордена Дружби і перестав виступати в країні-агресорі...
«Золотий Глобус» повернувся на NBC: повний список переможців 2023 року
Культура
«Золотий Глобус» повернувся на NBC: повний список переможців 2023 року
Голлівудська асоціація іноземної преси вже відома нам своєю непередбачуваністю. Хто ж цього разу пішов із «Глобусом»? Або навіть двома, чи трьома - цього січневого вечора? ...