Британські вчені розробили штучний інтелект, здатний передбачати структуру білка

Британська дослідницька компанія DeepMind створила систему штучного інтелекту AlphaFold, яка здатна передбачати структуру білків з точністю до ширини атома. Дослідники назвали цю розробку справжнім проривом. Вони вважають, що штучний інтелект допоможе краще зрозуміти природу хвороб та допомогти у розробці нових ліків.
Керівник групи дослідників, співробітник Університету Меріленду Джон Моулт пояснив, що білок складається з амінокислот, що утворюють складні вигини, повороти та переплетення. Знання про те, яку функцію виконують білки, є ключем до розуміння основних механізмів життя.
"Ми вперше використовуємо алгоритм на основі штучного інтелекту для вирішення дуже складного завдання", - сказав Моулт.
Систему штучного інтелекту AlphaFold під час випробувань змогла передбачити структуру десятків білків з похибкою всього 1,6 ангстрему, що еквівалентно 0,16 нанометра. Це не тільки набагато перевершує всі відомі обчислювальні методи, але й уперше відповідає точності лабораторних методів, включаючи такі як кріоелектронна мікроскопія, ядерний резонанс магнітна і рентгенівська кристалографія. У цьому перелічені методи є коштовними і повільними: на вивчення кожного білка можуть йти роки досліджень, і сотні тисяч доларів.
Український Дощ писав раніше, що шанс, що людство вимре наступного року доволі великий. Так стверджують вчені.